Dramat 1936

Przedstawiamy listę 139 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Dramat z 1936 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Córka Drakuli 5.8

Profesor Van Helsing zabija Drakulę, ale zostaje złapany i oskarżony o morderstwo. Tej samej nocy ciało hrabiego zostaje skradzione z miejskiej kostnicy. Jego córka wierząc, że po śmierci ojca zniknie ciążąca na niej klątwa wampiryzmu, próbuje żyć jak normalna kobieta. Niestety głód szybko daje o sobie znać i wkrótce Marya znów zaczyna zabijać.

Barbara Radziwiłłówna 8.7

Zygmunt II August został młodo królem Polski i Wielkim Księciem Litewskim. Nie zajmowało go to jednak zbytnio, wolał oddawać się rozrywkom, a rządzenie przekazać matce, królowej Bonie. Wszystko odmieniło gorące uczucie do Barbary Radziwiłłówny, które spowodowało, że młody król zaczął walczyć o swoje zdanie, o to by jego ukochana mogła być jego prawowitą małżonką i królową u jego boku.

Sabotaż 7.4

Verloc pod przykrywką prowadzenia kina, działa dla tajnej organizacji. Nie wie jednak, że jest obserwowany przez policję.


Bałkany 6.9

Brytyjski żołnierz i pisarz Edgar Brodie (John Gielgud), wraca do domu podczas I Wojny Światowej. Dowiaduje się, że jedna z rządowych agencji sfałszowała raport o jego śmierci i chce wysłać go z tajną misją do Szwajcarii. Pod nazwiskiem Richard Ashenden, wyjeżdża tam w celu wyśledzenia i zabicia niemieckiego agenta...

Skamieniały las 7.3

Gabby żyje i pracuje ze swoim ojcem w małej restauracji na pustyni. Dziewczyna chce jednak wyjechać do Francji i zamieszkać ze swoją matką. Tymczasem do baru zbliża się, wraz ze swoim gangiem Duke Mantee, notoryczny morderca, który planuje tam spotkać się ze swoją dziewczyną...

Dama Kameliowa 8.5

Ekranizacja powieści Aleksandra Duma. Marguerite Gautier jest znaną paryską kurtyzaną i obiektem westchnień mężczyzn. Dla niej jednak liczy się tylko jeden - młody Armand Duval. Jednak na drodze ich miłości staje rodzina i względy społeczne. Marguerite poświęca swoje uczucia dla dobra ukochanego, lecz nie traci nadziei.

Jestem niewinny 8.0

Przejeżdżając przez małe miateczko Strand, Joe Wilson zostaje aresztowany pod zarzutem makabrycznego porwania. Rządni zemsty mieszkańcy miejscowości, nie bacząc na fakt, że o winie więźnia świadczą wyłącznie domniemania i pogłoski, podpalają jego celę. Bohaterowi udaje się umknąć. Na wygnaniu postanawia na własną rękę wymierzyć sprawiedliwość swoim prześladowcom.

Wierna rzeka 8.0

Bazujący na powieści Stefana Żeromskiego film opowiada historię nieszczęśliwej miłości księcia Odrowąża i Miji. Ranny podczas walk powstańczych książę dociera resztką sił do domu rządcy Brynickiego, gdzie trafia pod troskliwą opiekę jego córki. Mija narażając życie oraz własny honor ukrywa go i dba o jego szybki powrót do zdrowia. Dni płyną, a pomiędzy dwojgiem młodych ludzi rodzi się uczucie, podsycane dodatkowo wspólnymi marzeniami o wolnej Polsce. Sielanka nie trwa długo, gdyż o syna upomina się matka, która nie zamierza pozwolić na mezalians.

Róża 8.5

Historia działań grupki przyjaciół walczących z działaniami caratu, jego polityką wobec robotników, a także myślących o walce o niepodległość. Główną postacią opowieści jest Jan Czarowic. Zostaje on ranny podczas wiecu, musi uciekać; mimo to dalej wraz z przyjaciółmi - Danem, Marią, Osetem i Anzelmem - prowadzi działalność rewolucyjną. Anzelm zostaje schwytany i szantażowany poprzez groźby wobec jego dzieci. Skutecznie. Reszta jego towarzyszy szybko trafia do więzienia, gdzie są torturowani. Niespodziewanie z pomocą przychodzi Krystyna, jak się wydawało Janowi, lekkomyślna dziewczyna do której mimo to żywił gorące uczucie.

Trędowata 7.1

Waldemar ordynat Michorowski jest osobą jak na swe czasy nowoczesną i nie zwraca szczególnej uwagi na konwenanse. Nic więc dziwnego, że w momencie poznania Stefci Rudeckiej, guwernantki kuzynki, liczy się dla niego tylko uczucie, które szybko między nimi się rodzi. Nie wszyscy są z takiego obrotu sprawy zadowoleni i zamierzają wtrącić swoje zatrute trzy grosze.

Słowa kluczowe