Dramat 1937

Przedstawiamy listę 174 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Dramat z 1937 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków 8.7

"Dawno, dawno temu ..." tak rozpoczyna się baśń o ślicznej Królewnie Śnieżce, której beztroskie życie zmieniło się za sprawą złej macochy, czarownicy. Zazdrosna o urodę dziewczynki - magiczne zwierciadełko uznało Śnieżkę za najpiękniejszą na świecie - postanawia się jej pozbyć raz na zawsze. Porzucona w dzikim lesie, Śnieżka trafia do chatki siedmiu krasnoludków: Mędrka, Gapcia, Śpioszka, Wesołka, Nieśmiałka, Gburka i Apsika, którzy bawią się, śpiewają, śmieją się i gwiżdżą nawet w czasie ciężkiej pracy w kopalni. Wszyscy razem wiodą szczęśliwy żywot do czasu, gdy tajemnicza starucha podstępnie częstuje Śnieżkę zatrutym jabłkiem...

Skłamałam 7.3

Hela Urbankówna wyjeżdża do z małej miejscowości do Łodzi w poszukiwaniu pracy. Zaczyna jako opiekunka dzieci. W międzyczasie poznaje Karola Borowicza - mężczyznę o niejasnych interesach. Ich znajomość zaczyna być coraz bardziej zażyła. Jak sie okaże on nie działa z pobudek emocjonalnych, lecz dla pieniędzy - zamierza czerpać zyski z nierządu i do tego potrzebna jest mu Hela. Dziewczyna ucieka. Znajduję inną pracę, poznaje dziennikarza Stanisława Burskiego, który będzie tym właściwym. Biorą ślub, rodzi im się dziecko i wówczas sielankę przerywa Borowicz, chcąc szantażować młodą matkę.

The Prisoner of Zenda 8.5

Angielski dżentelmen Rudolf Rassendyll spędza wakacje w małym środkowoeuropejskim kraju. Tam irytuje go dziwne zachowanie miejscowej ludności. Wkrótce dowiaduje się dlaczego - Rudolf V który wkrótce ma być koronowany na króla wygląda dokładnie jak on. Rassendyll podczas wędkowania poznaje nieodpowiedzialnego Rudolfa i jego oddanego podwładnego pułkownika Zapta i kapitana Fritz von Tarlenheima. Świętują swoje spotkanie pijąc do późna w nocy. Następnego poranka okazuję się, że Rudolf został odurzony i jest nieprzytomny z rozkazu swojego przyrodniego brata Duke Michaela. Jeżeli Rudolf nie pojawi się na koronacji Michael może próbować rościć sobie prawo do tronu. Zapt przekonuje Rassendylla aby ten zastąpił Rudolfa i zamiast niego przystąpił do ceremonii koronacji.


Dybuk 8.0

Dybuk to zmora, duch w folklorze żydowskim. Dusza zmarłego, która nie może zaznać spoczynku z powodu popełnionych grzechów i szuka osoby żyjącej aby wtargnąć w jej ciało. Fabuła filmu zaczerpnięta została ze sztuki scenicznej Szymona Anskiego, który w swej pracy wykorzystał ludowe wierzenia. Nissen i Sender są przyjaciółmi i gdy rodzą im się dzieci (Lea i Chonen) przyrzekają sobie, że w przyszłości połączy je węzeł małżeński. Mijają lata, Sender gromadzi coraz większy majątek, natomiast Nissen tonie w rzece. Dzieci starych przyjaciół pokochały się mimo braku ingerencji rodziców. Ojciec dziewczyny ma jednak inne plany, chce dla niej bogatego męża. Szukając jakiegoś rozwiązania Chonen wzywa na pomoc Boga, a gdy nic się dzieje, prosi o pomoc czarta i pada martwy. Nawet w zaświatach nie odnajduje spokoju, wciąż chcąc odzyskać ukochaną.

Ordynat Michorowski 7.5

Waldemar Michorowski (ordynat) wciąż nie może się otrząsnąć po śmierci Stefci Rudeckiej. Mimo, że minęły już trzy lata, on wciąż żyje przeszłością. Nie zwraca uwagi na zapatrzaną w niego Lusię. Ona z kolei jest darzona uczuciem przez hrabiego Bohdana Michorowskiego. O względy dziewczyny stara się także hrabia Brochwicz. Podczas balu sylwestrowego dochodzi do scysji pomiędzy szlachcicami. Bohdan wyzywa na pojedynek Brochwicza, ale starszy Waldemar korzysta z prawa żeby on jako głowa rodu walczył pierwszy.

Halka 8.0

Ekranizacja najwybitniejszej opery Stanisława Moniuszki. Halka, biedna dziewczyna z górskiej miejscowości, nawiązuje romans z właścicielem jej wioski, paniczem Januszem. Ten jednak nie zamierza spełnić złożonych obietnic; wyjeżdża do Krakowa i tam zaręcza się z Zofią. W chwili, gdy nadchodzi czas zaślubin, dziewczyna jest na skraju szaleństwa - straciła narzeczonego, zmarło jej dziecko. Halka w akcie rozpaczy postanawia spalić kościół, w którym odbywa się ślub.

Płomienne serca 7.0

Czterech przyjaciół postanawia po zdaniu matury, kierując sie patriotycznym obowiązkiem, odbyć służbę wojskowa jeszcze przed studiami. Ich przyjaźń kwitnie, aż do momentu gdy Wanda - obopólny obiekt westchnień Stasia i Jurka - wybiera tego pierwszego. Prowadzi to do konfliktów. Dopiero pożar i śmierć powodują zmianę ich postaw.

Pépé le Moko 7.0

Tytułowy bohater to paryski gangster, który napada na bank w Tulonie. Pepe ścigany przez policję ukrywa się w algierskiej dzielnicy slamsów. Minęły dwa lata, Moko poznaje Gaby Gould, uroczą tancerkę z paryskiego kabaretu. Postanawia zaprzestać dalszego ukrywania się i porzuca bezpieczną kryjówkę. Szybko wykorzystuje to inspektor policji Slimanea...

Zaginiony horyzont

Brytyjski dyplomata Robert Conway i niewielka grupka cywili rozbija się w Himalajach. Zostają uratowani przez tajemniczych ludzi, mieszkających w przypominającej raj dolinie Shangri-la. Stanowi ona kuszące miejsce ucieczki od oddzielonego górami świata zewnętrznego, w którym właśnie rozpoczyna się II Wojna Światowa...

Marked Woman

Mary Dwight, pracuje jako hostessa w w klubie Intime, prowadzonym przez bezwzględnego gangstera Johnny'ego Vanninga. Gdy jeden z jej klientów zostaje zamordowany, do akcji wkracza prokurator Graham Mary. Kobieta jednak odmawia składania zeznań i Vanning zostaje uniewinniony. Wkrótce jednak jej siostra Betty zostaje zamordowana przez jednego z ludzi Johnny'ego...

Słowa kluczowe