Dramat 1939

Przedstawiamy listę 189 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Dramat z 1939 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Przeminęło z wiatrem 8.0

Scarlett O'Hara jest kapryśną córką właściciela posiadłości w Georgii i zakochuje się w Ashleyu Wilkes. On jednak zaręcza się z inną kobietą.

Czarne diamenty

Film opowiada historię ratowania przez patriotycznych i solidarnych polskich górników ważnej dla kraju kopalni.

Tylko aniołowie mają skrzydła

Odważni amerykańscy lotnicy na szybkich samolotach starają się z całych sił zarobić pieniądze w pocztowych liniach lotniczych Geoffa Cartera (Cary Grant). Zgrany kolektyw rozlokowuje się na jednym z lotnisk Peru. Oprócz pracy wybuchają tutaj ludzkie i miłosne namiętności. Sławnej trójce najlepszych pilotów podoba się piękna Bonnie (Jean Arthur), ale ona jest zakochana w Geoffie, który nawet nie zauważa dziewczyny...


Pan Smith jedzie do Waszyngtonu 7.2

Umiera jeden z senatorów, który miał być pionkiem, w grze magnata prasowego i wpływowych senatorów. W jego miejsce, zostaje powołany Jefferson Smith, patriota, człowiek, który wierzy w wolność, równość i braterstwo. Jego szczytne ideały zostaną szybko zweryfikowane w Waszyngtonie. Smith będzie musiał stoczyć batalię ze skorumpowanymi senatorami, o ustawę, która nie jest im w smak.

Syn Frankensteina

Młody syn doktora Frankensteina próbuje ukryć przed światem potwora, kreaturę stworzona przez jego genialnego, choć nieco obłąkanego ojca... Po raz ostatni w roli monstrum możemy zobaczyć Borisa Karloffa.

Prywatne życie Elżbiety i Essexa

Film przedstawia historię domniemanego romansu królowej Elżbiety I z dynastii Tudorów z zawadiackim lordem Essex. Niestety, rosnąca popularność mężczyzny nie podoba się władczyni, która - po nieudanej próbie przejęcia przez niego tronu - wtrąca go do więzienia w Tower.

Stara panna

Przybycie byłego kochanka w dzień ślubu młodej kobiety wprawia w ruch łańcuch wydarzeń, które na zawsze zmienią życie jej i jej kuzyna.

O czym się nie mówi...

Frania (Stanisława Angel-Engelówna) skrywa tajemnicę, która może stanąć na przeszkodzie jej miłości do narzeczonego.

The Dark Eyes of London

W Londynie dochodzi do serii dziwnych zgonów. Choć ofiary wydają się przypadkowe, wszyscy to mężczyźni bez rodzin. Okazuje się także, że wszyscy z nich związani są w jakiś sposób z firmą ubezpieczeniową, której właścicielem jest tajemniczy dr Orloff...

Reguły gry 6.8

Lotnik André Jurieux (Roland Toutain) właśnie ukończył rekordowy lot, ale kiedy wita podziwiający go tłum wszystko, co potrafi do nich powiedzieć, to to jak nędznie się czuję, że w takim ważnym momencie jego życia nie ma przy nim kobiety, którą darzy uczuciem. A jest on zakochany w Christine (Nora Gregor), żonie arystokraty Roberta de la Cheyniest. Robert sam jest zaangażowany w romans z Geneviève de Marras, ale stara się go zakończyć. Tymczasem André szuka pomocy u starego przyjaciela Octave'a, który zaprasza go do swej posiadłości na wsi, gdzie Robert i Christine uczestniczą w łowieckim przyjęciu.

Słowa kluczowe