Dramat 1939

Przedstawiamy listę 193 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Dramat z 1939 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Przeminęło z wiatrem 7.9

Scarlett O'Hara jest kapryśną córką właściciela posiadłości w Georgii i zakochuje się w Ashleyu Wilkes. On jednak zaręcza się z inną kobietą.

Mała księżniczka 6.9

Ekranizacja powieści Frances Hodgson Burnett. Kilkuletnia Sara Crewe zostaje oddana przez ojca do szkoły z internatem. Gdy ojciec umiera okazuje się, że był bankrutem. Sara z dnia na dzień z uczennicy faworyzowanej i rozpieszczanej przez nauczycielki zostaje zamieniona w służącą, która musi zapracować na własne utrzymanie. W swym malutkim pokoiku na poddaszu, głodna i przemarznięta Sara ucieka w świat wyobraźni... [opis dystrybutora]

Dyliżans 6.9

Adaptacja opowiadania Ernesta Haycoxa "Dyliżans do Lordsburga". Wspólna podróż grupki ludzi. Jest wśród nich prawdziwy symbol nieokiełznanego Zachodu, odważny i niezależny kowboj, dziewczyna z saloonu, szuler, dystyngowana dama - nieomylny znak nadchodzącej cywilizacji i miejscowy pijaczyna. Niespodziewany napad Indian ujawnia prawdziwe cechy charakteru poszczególnych osób.


Czarne diamenty

Film opowiada historię ratowania przez patriotycznych i solidarnych polskich górników ważnej dla kraju kopalni.

Burzliwe lata dwudzieste 7.4

Jest to historia karier trzech byłych żołnierzy z I wojny światowej, którzy poznali się w okopach podczas walk we Francji. Powojenna Ameryka nękana kłopotami gospodarczymi, które doprowadziły wkrótce do wielkiego bezrobocia nie okazała im wdzięczności. Największe możliwości w epoce prohibicji zaoferował im podziemny świat produkcji i handlu alkoholem.

Młodość Lincolna

Dziesięć lat z życia Abrahama Lincolna, zanim został prezydentem Stanów Zjednoczonych i w swoim czasie jednym z najbardziej znanych ludzi na świecie. Historia rozpoczyna się kiedy opuszcza on Kentucky i osiedla się w Springfield w stanie Illinois, gdzie rozpoczyna praktykę adwokacką...

Syn Frankensteina

Młody syn doktora Frankensteina próbuje ukryć przed światem potwora, kreaturę stworzona przez jego genialnego, choć nieco obłąkanego ojca... Po raz ostatni w roli monstrum możemy zobaczyć Borisa Karloffa.

Prywatne życie Elżbiety i Essexa

Film przedstawia historię domniemanego romansu królowej Elżbiety I z dynastii Tudorów z zawadiackim lordem Essex. Niestety, rosnąca popularność mężczyzny nie podoba się władczyni, która - po nieudanej próbie przejęcia przez niego tronu - wtrąca go do więzienia w Tower.

Stara panna

Przybycie byłego kochanka w dzień ślubu młodej kobiety wprawia w ruch łańcuch wydarzeń, które na zawsze zmienią życie jej i jej kuzyna.

Braterstwo krwi

Michael "Beau" Geste, postanawia opuścić Anglię i wstąpić do Francuskiej Legii Cudzoziemskiej. Wraz ze swoimi dwoma braćmi, którzy także tam służą, zostaje wysłany do północnej Afryki. Na miejscu okazuje się, że większe zagrożenie dla nich stanowi sadystyczny dowódca niż zbuntowani Arabowie...

Słowa kluczowe