Dramat 1945

Przedstawiamy listę 140 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Dramat z 1945 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Rzym, miasto otwarte 7.1

Rankiem, na powracającego do domu Giorgio Manfrediego - działającego w podziemiu - gestapowcy urządzają łapankę, ale Manfrediemu udaje się jednak zbiec. Przy pomocy małego chłopca Marcella, kontaktuje się z don Pietro, proboszczem współdziałającym z ruchem oporu. Manfredi powierza księdzu zadanie, którego jako "spalony" sam nie może już wypełnić: chodzi o przekazanie emisariuszowi partyzantów znacznej sumy pieniędzy.

Mildred Pierce 7.4

Dojrzałe małżeństwo Mildred Pierce (Joan Crawford) i Berta rozpada się. Chcąc zarobić na utrzymanie siebie oraz dwóch córek, Mildred pracuje jako kelnerka. Dzięki imponującej energii oraz inteligencji kobieta szybko zostaje właścicielką sieci popularnych restauracji. Jednak w życiu prywatnym ciągle pozostaje nieszczęśliwa. A przed nią jeszcze wiele tragicznych i przełomowych momentów...

Bezdroże 7.5

Autostopowicz Al Roberts wsiada do samochodu z hazardzistą Charlesem Haskellem Jr.. Kiedy Haskell nagle umiera na atak serca, Roberts w obawie przed oskarżeniem o morderstwo pozbywa się ciała, zabiera portfel ofiary i przebiera się w jego ubrania, kontynuując jazdę. Zabiera po drodze Verę, która nagle zadaje pytanie: "Co zrobiłeś z ciałem?". Okazuje się, że piękna kobieta już wcześniej jeździła z Haskellem i od razu rozpoznała oszustwo Robertsa. Grożąc wezwaniem policji zmusza niefortunnego autostopowicza do odebrania pieniędzy od ojca Haskella, który nie widział swojego syna od wielu lat.


Stracony weekend 8.2

Don Birnam, upadły pisarz i alkoholik, wybiera się ze swoim bratem Wickiem, na długi weekend za miasto. Don nie myśli jednak o wyjeździe, ale o butelce, która wisi za jego oknem. Za wszelką cenę stara się wyplątać z tej wycieczki. Kiedy do drzwi puka jego dziewczyna, Helen i mówi, że wybiera się na koncert, w głowie Dona rodzi się pewien plan.

Spotkanie 7.4

Oboje mają rodziny, ich znajomość zaczęła się od spotkania na peronie dworca w Milford. Laurze pyłek zaprószył oko, zaś znajdujący się w pobliżu Alec pomógł jej go z oka usunąć. Nastąpiła konwencjonalna wymiana uprzejmości i każde z nich oddaliło się w swoją stronę. Po tygodniu traf chce, że spotykają się w Milford ponownie. Ona co czwartek jeździ tam na zakupy, on, lekarz, dojeżdża do Milford do pracy. Postanawiają pójść do kina. Temperatura wzajemnych skłonności rośnie błyskawicznie. Umawiają się na spotkanie za tydzień, po czym znów idą do kina, potem na spacer, w czasie którego dojdzie do miłosnych wyznań.

Kręte schody 7.0

Pokojówce Helen (Dorothy McGuire) zagraża seryjny morderca, grasujący w okolicy. Kobieta ukrywa się u znajomego jej przełożonej.

Cezar i Kleopatra 6.5

Kleopatra zasiadała na tronie faraona Egiptu krótko, gdy Cezar przybył z wizytą. Juliusz stwierdził, że perspektywa romansu jest bardziej kusząca niż się spodziewał, ponieważ Kleopatra była piękną i inteligentną kobietą. Przyjazne stosunki z najpotężniejszym człowiekiem na świecie również dla władczyni Egiptu mogły się opłacić...

Dzwony Najświętszej Marii Panny 8.5

Bing Crosby powtarza swą oscarową kreację proboszcza, ojca O’Malleya, któremu powierzono misję ożywienia stojącej w obliczu problemów finansowych szkoły parafialnej. Zawsze pogodny O’Malley natychmiast wchodzi w spór z nadmiernie surową siostrą Benedyktą (Ingrid Bergman nagrodzona za tę rolę Złotym Globem) w kwestii wychowania dzieci. Ale za ich dowcipną sprzeczką kryje się znacznie poważniejszy problem. Skąpiec z sąsiedztwa (Henry Travers, „To wspaniałe życie”) chce za wszelką cenę zdyskredytować parafię i tylko cud może ją uratować.

Saratoga Trunk 8.2

Po śmierci matki, Clio Dulaine wraca z Paryża do Nowego Orleanu, gdzie się wychowała. Kobieta chce zemścić się za upokorzenia jakie jej matka poniosła ze strony rodziny męża. Planuje także bogato wyjść za mąż, by osiągnąć status społeczny o jakim jej matka mogła tylko marzyć. Zamiast tego zakochuje się w hazardziście z Teksasu...

Drzewko na Brooklynie 8.0

Akcja rozgrywa się około roku 1900, na Brooklynie. Katie Nolan jest matką Francie i Neeleya. Mąż Katie, Johnny Nolan, to idealistyczny marzyciel, który pije, bo nie może znaleźć stałej pracy i przez to jego rodzina żyje w ubóstwie. Swoje idee przekazuje córce Francie.

Słowa kluczowe