Dramat 1946

Przeszukaj katalog

Przedstawiamy listę 200 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Dramat z 1946 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Ingeborg jest nauczycielką gry na pianinie w miasteczku i wychowuje przybraną córkę Nelly. Kiedy Nelly ma 18 lat, Ingeborg jest wstrząśnięta przybyciem Jenny, jej biologicznej matki. Jenny chce zabrać córkę do wielkiego miasta i uczyć w swoim salonie jako kosmetyczkę. Jest to zła informacja dla Ingeborg, która jest chora. Ulf, tępy 30-latek, zakochany w Nelly, błaga żeby została, ale ona nie jest w nim zakochana, uznając go za starego. Zamiast tego, zainteresowana jest Jackem, nowym przybyszem w mieście...
George Bailey (James Stewart) to młody mężczyzna z małego miasteczka Bedford Falls, który prowadzi wraz ze swym wujem Billym (Thomas Mitchell) kasę budowlaną. W Wigilię Bożego Narodzenia wuj gubi 8000 dolarów, podczas drogi do banku w celu zrobienia depozytu. Załamany George traci sens życia. Gdy dochodzi do próby samobójczej niespodziewanie zjawia się z pomocną dłonią Anioł...
Trójkę młodych – Martę, Waltera i Sama – połączył na zawsze przerażający sekret. Po latach Marta (Stanwyck) i Walter (Douglas) są już małżeństwem – ona jest bogatą kapitalistką, on znanym i popularnym prokuratorem. Nagle w mieście pojawia się Sam (Heflin) – przybył z wizytą czy żądaniem zapłaty za dotrzymanie tajemnicy?


Kate Bosworth i jej identyczna siostra bliźniaczka Patricia, zakochują się w pracującym w latarni morskiej Billu Emersonie. Mężczyzna wybiera Patricię i żeni się z nią. Aby zapomnieć, Kate wraca do malarstwa. Kiedy Bill wyjeżdża do Chile, kobiety postanawiają popływać łódką. Dochodzi jednak do wypadku i Patricia tonie...
Powojenny Neapol. Pasquale i Giuseppe łączy serdeczna przyjaźń i wielkie dziecięce marzenie o posiadaniu na własność białego konia. Obiecując im realizację tego marzenia, szajka złodziei używa podstępnie malców do pomocy podczas kradzieży w mieszkaniu pewnej wróżki. Złodziejom udaje się zbiec, zaś chłopcy zostają schwytani i zamknięci w więzieniu dla nieletnich. Ten jakoby dom poprawy staje się dla nich miejscem, w którym poznają fałsz, podłość i okrucieństwo. Wychowawcy, prowadzący śledztwo w sprawie rabunku, dla wydobycia zeznań rozdzielają chłopców i skłócają ich ze sobą. Dzieci, znów za sprawą dorosłych, tracą jedyny i najcenniejszy skarb - swoją przyjaźń.
Kilka lat po zniknięciu szkunera i pływającego na nim Jose Francisco, jego matka i narzeczona proszą o pomoc w poszukiwaniach Roberta Jacksona. Ten zgadza się i wraz z ojcem, wyrusza należącym do niego statkiem na poszukiwania. Okazują się one owocne i załoga odnajduje Jose na jednej z tropikalnych wysepek.
Napis na przydrożnym barze głosi "Mężczyzna potrzebny". Gdy włóczęga Frank Chambers dostrzega piękną Corę, dużo młodszą żonę właściciela lokalu, zdaje sobie sprawę, że napis ten ma więcej niż jedno znaczenie. Oparty na powieści Jamesa M. Caina "Listonosz zawsze dzwoni dwa razy" to zrealizowany w klasycznym hollywoodzkim stylu, legendarny czarny kryminał o pożądaniu i morderstwie.
Wiejski pastor bierze pod swą opiekę niewidomą osieroconą dziewczynkę, adoptuje ją i wychowuje razem z czwórką swoich dzieci. Gertrude wyrasta na piękną pannę; miłość ojcowska stopniowo zmienia swój charakter, co zresztą od początku przeczuwała żona pastora. W rodzinie narasta konflikt: wychowanka zostaje znienawidzona przez przybraną matkę, pastor - przez syna, który powrócił do domu po studiach i nie chce zrezygnować z uczucia, zaczynającego łączyć go z Gertrude.
Na przedmieściach Paryża właśnie zamordowano starą pannę. Wszyscy o tym mówią, z wyjątkiem mizantropa, pana Hire'a (Michel Simon). Tego samego wieczoru Alice (Viviane Romance), właśnie wychodzi z więzienia i ponownie spotyka się ze swoim kochankiem Alfredem (Paul Bernard). Działają tak, jakby się nie znali, ponieważ Alice poszła do więzienia, aby oszczędzić Alfreda. Pan Hire zakochuje się w Alice i podejrzewa, kto jest mordercą.
Koniec drugiej wojny światowej. Samolot Petera Cartera (David Niven) płonie, spadochron rozerwany w strzępy. Mimo to pilot wyskakuje ze spadającego samolotu, ale nie ginie. W Niebiosach zdarzył się błąd, Anioł (Kathleen Byron) nie mógł znaleźć go we mgle, a kiedy go odnajduje, ten już spotkał się z ukochaną June (Kim Hunter). Peter prosi Anioła, by dał mu jeszcze jedną szansę. Zbiera się Sąd, który ma zdecydować co dalej...
Słowa kluczowe

Proszę czekać…