Dramat 1952

Przedstawiamy listę 193 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Dramat z 1952 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

W samo południe 7.9

Adaptacja opowiadania Johna W. Cunninghama "The Tin Star". Powszechnie lubiany i szanowany szeryf małego miasteczka w sytuacji zagrożenia zostaje zupełnie sam. Okazuje się, że nie ma prawdziwych przyjaciół, traci nawet ukochaną kobietę. Samotnie musi stawić czoło niebezpieczeństwu...

Piętno śmierci 7.5

Kanji Watanabe jest leciwym urzędnikiem w Urzędzie Miejskim w Tokio. Jak większość pracowników, zajmuje się wszystkim, tylko nie pracą. Kiedy dowiaduje się, że ma raka żołądka i zostało mu najwyżej sześć miesięcy życia, Watanabe zmienia swoje podejście. Jego celem staje się wybudowanie placu zabaw w jednej z biednych dzielnic.

Ivanhoe 8.0

Ivanhoe wraca do Anglii po nieudanej wyprawie krzyżowej, by zebrać okup za przetrzymywanego w niewoli Ryszarda Lwie Serce. Na miejscu odkrywa jednak, że jego brat Jan spiskuje z Normanami i nie zamierza wyłożyć żądanej sumy. Ivanhoe postanawia więc zebrać pieniądze wygrywając zbliżający się turniej rycerski.


Światła rampy 7.5

Stary komik estradowy, nie odnoszący już sukcesów, ratuje przed samobójstwem młodą dziewczynę. Poświęca jej ostatnie dni swojego zrujnowanego życia. W filmie tym jedyny raz obok siebie wystąpili dwaj wielcy komicy kina niemego - Charles Chaplin i Buster Keaton.

Kobiety czekają 9.0

Rakel, Marta, Karin i Annette są żonami czterech braci. Czekając w domku letniskowym na swoich mężów, opowiadają historie o swoich małżeństwach. Rakel opowiada o swoim romans pozamałżeńskim i reakcji męża. Marta opowiada o tym, że nie chciała wychodzić za mąż i pragnęła wychowywać dziecko sama. Karin mówi o tym, co się stało, kiedy ona i jej mąż utknęli razem w windzie. Podczas gdy kobiety opowiadają swoje historie, młodsza siostra Marty, Maj, zamierza uciec...

Viva Zapata! 10.0

Fabuła filmu opowiada historię życia meksykańskiego rewolucjonisty Emiliana Zapaty, który podejmuje walkę z dyktaturą prezydenta Porfiria Diaza we wczesnych latach XX-ego wieku.

Śniegi Kilimandżaro 6.0

Pisarz Harry Street (Gregory Peck) zostaje ranny w czasie afrykańskiego safari. Leżąc w gorączce rozmyśla nad porażkami, jakie spotkały go w życiu uczuciowym i zawodowym. Wspomina swą wielką miłość Cynthię Green (Ava Gardner), którą stracił, przemierzając świat w poszukiwaniu nowych tematów do swoich powieści. Zmarła ukochana wciąż nawiedza jego myśli. Mimo, że jego kolejne książki odniosły sukces, Street czuje, że zaprzedał swój talent, co czyni go przegranym we własnych oczach. Cały czas towarzyszy mu niekochana żona Helen (Susan Hayward), która opatruje jego rany, wysłuchuje narzekań i wspomnień o straconej miłości oraz próbuje obudzić w nim chęć do walki z chorobą. To właśnie jej oddanie sprawia, że Harry w końcu przestaje uważać swoje życie za pasmo niepowodzeń. Dostrzegając szansę w miłości i oddaniu żony na powrót nabiera chęci do życia. [opis dystrybutora]

The Black Castle 6.0

Sir Ronald Burton wyrusza do posiadłości hrabiego Karla von Bruno, by dowiedzieć się co stało się z jego przyjaciółmi. Hrabia nie wiedząc kim jest przyjmuje go w swoim zamku, ale wkrótce odkrywszy prawdę postanawia zabić.

Invasion USA 6.0

Ameryka zostaje zaatakowana przez wojska radzieckie i ich sojuszników. Pomimo zaciekłej obrony Rosjanie zajmują coraz większe terytorium i niezmordowanie prą naprzód. Najpierw jednak o inwazji dowiaduje się pięć przypadkowych osób siedzących w jednym z barów. Chcąc uratować swój kraj udają się z tą wiadomością do władz.

Red Planet Mars 4.0

Para naukowców dzięki skonstruowanemu urządzeniu wysyła sygnał na Marsa. Zostaje on odebrany i po kilku dniach na Ziemię wraca przesłanie z czerwonej planety, głoszące by ludzie wrócili do Boga i zrzucili jarzmo totalitaryzmu. Wiadomość szybko obiega świat i wywołuje gwałtowne zmiany za żelazną kurtyną.

Słowa kluczowe