Dramat 1953

Przedstawiamy listę 247 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Dramat z 1953 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Jeździec znikąd 6.7

Alan Ladd, grający włóczęgę i dawnego rewolwerowca, wspiera rodzinę osadników osaczoną przez bogatego ranczera i jego zbirów (wśród nich Jack Palance). Stając do rozstrzygającego starcia, Shane zrywa ze swym dotychczasowym życiem... [opis dystrybutora]

Tokijska opowieść 7.6

Starsi już rodzice Shukishi (Chishu Ryu) i Tomi Hirayama (Chieko Higashiyama), mieszkający w nadmorskiej miejscowości Onomichi w południowo-zachodniej Japonii, wybierają się do Tokio i Osaki, by odwiedzić swoje dzieci. Ich syn Koichi (Sô Yamamura) wraz z żoną są zbyt zaabsorbowani własnymi sprawami, aby poświęcić im czas i wysyłają ich do najstarszej córki Shige (Haruko Sugimura). Ona jednak również nie znajduje dla nich czasu i umiejscawia ich w niewygodnym, zatłoczonym hotelu. Jedyną osobą, która okazuje im życzliwość i gościnność jest ich synowa Noriko (Setsuko Hara), której mąż (ich syn) zaginął podczas wojny.

Mężczyźni wolą blondynki 7.1

Akcja tego komediowego musicalu rozgrywa się głównie na wielkim promie, na którym znajdują się dwie przyjaciółki, z show biznesu, płynące przez Atlantyk. Lorelei to słodka blondynka, która nade wszystko kocha diamenty i wielkie fortuny. Przez co niejednokrotnie pakuje się w kłopoty. Jest zaręczona z młodym milionerem Gusem, ale jego ojciec nie wierzy i nie ufa w miłość dziewczyny. Wysyła jej śladem detektywa, który ma zdobyć kompromitujące materiały potwierdzające podejrzenia ojca. Przyjaciółka Lorelei - przystojna i cyniczna brunetka Dorothy sceptycznie podchodzi do planu Lorelei poszukiwania majętnego męża dla niej.


Kradzież na South Street 7.2

Film, który Candy (Jean Peters) wiozła w metrze, zawiera tajemnicę państwową. Dziewczyna znajduje się pod obserwacją rządowych agentów. Oni spostrzegają, jak niejaki Skip McCoy (Richard Widmark) kradnie film i ucieka. Odnalezienia złodzieja podejmuje się Joey (Richard Kiley), eks-kochanek Candy...

The Net

Zespól brytyjskich naukowców tworzy prototypowy odrzutowiec znacznie przewyższający osiągami istniejące dotąd maszyny. W takcie pierwszego testu dochodzi do ogromnych przeciążeń i pilot umiera niedługo po wylądowaniu. Po tym tragicznym wydarzeniu zarządzający projektem naukowiec postanawia wstrzymać dalsze testy. Nie mogąc się z tym pogodzić główny konstruktor postanawia sam wykonać kolejny lot.

Glen czy Glenda 5.9

Psychiatra opowiada dwie historie: transwestyty i hermafrodyty.

Strach i pożądanie 5.9

Akcja filmu toczy się w nieznanym kraju, podczas fikcyjnego konfliktu zbrojnego. Pewien samolot, wiozący kilku żołnierzy, rozbija się. Czterech ludzi z załogi udaje się wyjść z życiem. Wtedy orientują się, że wylądowali sześć mil za linią wroga. Dowodzący grupą postanawia pod osłoną nocy przepłynąć rzekę i dostać się na swój teren. Nie jest to jednak proste zadanie...

Wieczór kuglarzy 7.4

Rankiem cyrk pojawia się w mieście, w którym mieszka rodzina Alberta aranżera programu cyrkowego. Nasz bohater nie widział się z żoną od 3 lat i obecnie jest związany z młodą, biuściastą Anne. Albert idzie spotkać się z żoną. W tym czasie Anna, powodowana zazdrością pozwala uwieść się aktorowi, Fransowi, w zamian za naszyjnik...

El

Francisco jest bogatym, przestrzegającym prawa kawalerem. Po spotkaniu Glorii zamierza się z nią ożenić i próbuje nakłonić dziewczynę, by przyjęła jego propozycję. Mężczyzna jest oddanym mężem, ale stopniowo jego namiętność zaczyna prezentować niepokojące cechy.

Piątka z ulicy Barskiej

Historia dzieje się w zrujnowanej przez wojnę Warszawie. Dorośli zajęci są odbudową stolicy, a co robią ich dzieci? Ci, którzy mieszkają na ulicy Barskiej – pięciu chłopców – wchodzą na drogę przestępczą, złapani i osądzeni za kradzież karnie pracują przy budowie nowej trasy W-Z. Nie potrafią się jednak dostosować do nowych warunków i szansy, jaką otrzymali. Wkrótce wchodzą w układ z reakcyjnym podziemiem, które planuje wysadzenie w powietrze trasę W-Z. Czy uda im się wykorzystać do swoich celów naiwną piątkę z Barskiej?

Słowa kluczowe