Dramat 1953

Przeszukaj katalog

Przedstawiamy listę 287 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Dramat z 1953 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Starsi już rodzice Shukishi (Chishu Ryu) i Tomi Hirayama (Chieko Higashiyama), mieszkający w nadmorskiej miejscowości Onomichi w południowo-zachodniej Japonii, wybierają się do Tokio i Osaki, by odwiedzić swoje dzieci. Ich syn Koichi (Sô Yamamura) wraz z żoną są zbyt zaabsorbowani własnymi sprawami, aby poświęcić im czas i wysyłają ich do najstarszej córki Shige (Haruko Sugimura). Ona jednak również nie znajduje dla nich czasu i umiejscawia ich w niewygodnym, zatłoczonym hotelu. Jedyną osobą, która okazuje im życzliwość i gościnność jest ich synowa Noriko (Setsuko Hara), której mąż (ich syn) zaginął podczas wojny.
Alan Ladd, grający włóczęgę i dawnego rewolwerowca, wspiera rodzinę osadników osaczoną przez bogatego ranczera i jego zbirów (wśród nich Jack Palance). Stając do rozstrzygającego starcia, Shane zrywa ze swym dotychczasowym życiem... [opis dystrybutora]
Akcja tego komediowego musicalu rozgrywa się głównie na wielkim promie, na którym znajdują się dwie przyjaciółki, z show biznesu, płynące przez Atlantyk. Lorelei to słodka blondynka, która nade wszystko kocha diamenty i wielkie fortuny. Przez co niejednokrotnie pakuje się w kłopoty. Jest zaręczona z młodym milionerem Gusem, ale jego ojciec nie wierzy i nie ufa w miłość dziewczyny. Wysyła jej śladem detektywa, który ma zdobyć kompromitujące materiały potwierdzające podejrzenia ojca. Przyjaciółka Lorelei - przystojna i cyniczna brunetka Dorothy sceptycznie podchodzi do planu Lorelei poszukiwania majętnego męża dla niej.


W ciągłym pijaństwie mija życie znakomitego kupca Kuroslepowa. W domu gospodarzy jego druga żona Matriena, okrutna i niemoralna kobieta, ślepo podporządkowana swojemu kochankowi Narkisu. Nielekko powodzi się córce Kuroslepowa, Parasze. Dziewczyna bez żalu odchodzi z rodzinnego domu w ślad za swoim narzeczonym Wasią, którego podejrzewają o kradzież pieniędzy u Kuroslepowa.
Rankiem cyrk pojawia się w mieście, w którym mieszka rodzina Alberta aranżera programu cyrkowego. Nasz bohater nie widział się z żoną od 3 lat i obecnie jest związany z młodą, biuściastą Anne. Albert idzie spotkać się z żoną. W tym czasie Anna, powodowana zazdrością pozwala uwieść się aktorowi, Fransowi, w zamian za naszyjnik...
Zespól brytyjskich naukowców tworzy prototypowy odrzutowiec znacznie przewyższający osiągami istniejące dotąd maszyny. W takcie pierwszego testu dochodzi do ogromnych przeciążeń i pilot umiera niedługo po wylądowaniu. Po tym tragicznym wydarzeniu zarządzający projektem naukowiec postanawia wstrzymać dalsze testy. Nie mogąc się z tym pogodzić główny konstruktor postanawia sam wykonać kolejny lot.
Psychiatra opowiada dwie historie: transwestyty i hermafrodyty.
Akcja filmu toczy się w nieznanym kraju, podczas fikcyjnego konfliktu zbrojnego. Pewien samolot, wiozący kilku żołnierzy, rozbija się. Czterech ludzi z załogi udaje się wyjść z życiem. Wtedy orientują się, że wylądowali sześć mil za linią wroga. Dowodzący grupą postanawia pod osłoną nocy przepłynąć rzekę i dostać się na swój teren. Nie jest to jednak proste zadanie...
W roku 1900, Naomi Murdoch porzuciła swoje małe miasteczko dla kariery scenicznej. Po dziesięciu latach, córka Lily zaprasza Naomi do Riverdale. Jej przyjazd budzi w miasteczku stare konflikty i wywołuje zamieszanie.
Dobroduszny sędzia i urzędnik William Priest (w tej roli Charles Winninger) broni interesów mieszkańców Kentucky. Elita miasteczka ma jednak co do jego polityki mieszane uczucia i podczas kolejnych wyborów popiera nowego kandydata – Horacego K. Maydewa (Milburn Stone). Sędzia Priest musi użyć podstępu, żeby zachować urząd i pozostać głosem mieszkańców oraz reprezentantem demokratycznych wartości.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…