Dramat 1955

Przedstawiamy listę 297 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Dramat z 1955 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Buntownik bez powodu 7.4

Historia zbuntowanego nastolatka rozpoczyna się na komisariacie policji w Los Angeles. Jim Stark zostaje zatrzymany za awantury i picie alkoholu. Na posterunek trafia też Judy za samotne spacery po zmroku i Plato – dzieciak z bogatej rodziny, który zastrzelił szczeniaczki. Każde z trójki młodych ludzi nie może znaleźć zrozumienia wśród bliskich. Rywalizacja Jima z Buzzem, szefem szkolnego gangu “mocnych facetów”, doprowadza do ryzykownego wyścigu.

Na wschód od Edenu 7.7

Historia pokazuje konflikt pokoleń na przykładzie surowego, prostolinijnego farmera - ojca, a jednym z jego synów - urodzonym buntownikiem, który rozpaczliwie chce poznać swoją matkę, właścicielkę domu publicznego w pobliskim Monterey.

Szkolna dżungla

Richard Dadier jest młodym nauczycielem angielskiego. Właśnie dostał swoją pierwszą pracę, jako nauczyciel w szkole z trudną młodzieżą, a do tego razem z żoną Anne, oczekują na pierwsze dziecko. Wszystko wydaje się układać idealnie. Niestety jego nowi uczniowie okażą się niezbyt skorzy do nauki i będą się starali złamać Richarda na każdym kroku.


Gunsmoke

Matt Dillon, jest szeryfem w miasteczku Dodge City na dzikim zachodzie, gdzie ludzie nie mają szacunku dla prawa. Szeryf zajmuje się codziennymi problemami mieszkańców m.in.: przypadkami kradzieży bydła, strzelaninami i defraudacją ziemi...

Noc myśliwego 6.9

Kaznodzieja Powell chce znaleźć gotówkę, którą schował bandyta skazany na śmierć. Uwodzi i poślubia wdowę po nim. Nie wie, że tylko jej dzieci znają miejsce ukrycia pieniędzy.

Dzieci, matki i generał

Druga wojna światowa, nazistowskie Niemcy przegrywają wojnę i rozpaczliwie bronią się we wschodniej Europie. Niemieccy chłopcy, zaszczepieni szaloną ideologią Hitlera, zgłaszają się dobrowolnie do walki na froncie wschodnim. Ich matki, których ta decyzja przeraża, starają się za wszelką cenę nie dopuścić do tego desperackiego kroku.

Sissi. Opowieść o prawdziwej księżniczce 7.0

Matka wybiera młodemu cesarzowi Franciszkowi Józefowi narzeczoną. Jest nią księżniczka bawarska - Helena. Jednak jak dotąd nigdy nie mieli okazji się zobaczyć. Do pierwszego spotkania ma dojść w austriackim kurorcie Bad Ischl. Na spotkanie wraz z Heleną przyjeżdża jej młodsza sistra Sissi. Przemiła dziewczyna podbija serce Franciszka.

Marty 6.9

Samotny Marty poznaje nieśmiałą Clarę. Wbrew rodzinie i przyjaciołom postanawia związać się z kobietą.

Niebieski ptak 7.2

Augusto (Broderick Crawford) to 48-letni oszust, który razem ze wspólnikami wyłudza od ludzi pieniądze, podszywając się pod inne osoby. Ma córkę, z którą rzadko się jednak widuje, a jego życie jest gorzkie i pozbawione perspektyw na przyszłość. Wraz z Nowym Rokiem, jego przyjaciel i wspólnik Picasso (Richard Basehart) postanawia, ze względu na żonę, zmienić profesję. Zmuszony przez przykre przypadki Augusto, również będzie musiał raz jeszcze przemyśleć swoje życie.

Rififi 7.5

Tony Stephanois, który właśnie opuścił więzienie, jest wściekły na swoją dziewczynę Mado, ponieważ ta nie dochowała mu wierności. Mężczyzna postanawia wrócić na drogę przestępczą i wraz ze swoimi kolegami Jo i Mario planuje wielką kradzież cennej biżuterii. Sprawy przybierają jednak zły obrót...

Słowa kluczowe