Dramat 1955

Przeszukaj katalog

Przedstawiamy listę 354 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Dramat z 1955 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Zbliża się koniec drugiej wojny światowej, jest luty 1945 roku. Opowieść o tym, jak partyzanci urządzili szpital… wysoko w Tatrach. Rannych partyzantów z tegoż szpitala muszą później przetransportować ratownicy GOPR. Czy im się uda?
Historia pokazuje konflikt pokoleń na przykładzie surowego, prostolinijnego farmera - ojca, a jednym z jego synów - urodzonym buntownikiem, który rozpaczliwie chce poznać swoją matkę, właścicielkę domu publicznego w pobliskim Monterey.
Richard Dadier jest młodym nauczycielem angielskiego. Właśnie dostał swoją pierwszą pracę, jako nauczyciel w szkole z trudną młodzieżą, a do tego razem z żoną Anne, oczekują na pierwsze dziecko. Wszystko wydaje się układać idealnie. Niestety jego nowi uczniowie okażą się niezbyt skorzy do nauki i będą się starali złamać Richarda na każdym kroku.


Kaznodzieja Powell chce znaleźć gotówkę, którą schował bandyta skazany na śmierć. Uwodzi i poślubia wdowę po nim. Nie wie, że tylko jej dzieci znają miejsce ukrycia pieniędzy.
Historia zbuntowanego nastolatka rozpoczyna się na komisariacie policji w Los Angeles. Jim Stark zostaje zatrzymany za awantury i picie alkoholu. Na posterunek trafia też Judy za samotne spacery po zmroku i Plato – dzieciak z bogatej rodziny, który zastrzelił szczeniaczki. Każde z trójki młodych ludzi nie może znaleźć zrozumienia wśród bliskich. Rywalizacja Jima z Buzzem, szefem szkolnego gangu “mocnych facetów”, doprowadza do ryzykownego wyścigu.
Matt Dillon, jest szeryfem w miasteczku Dodge City na dzikim zachodzie, gdzie ludzie nie mają szacunku dla prawa. Szeryf zajmuje się codziennymi problemami mieszkańców m.in.: przypadkami kradzieży bydła, strzelaninami i defraudacją ziemi...
Augusto (Broderick Crawford) to 48-letni oszust, który razem ze wspólnikami wyłudza od ludzi pieniądze, podszywając się pod inne osoby. Ma córkę, z którą rzadko się jednak widuje, a jego życie jest gorzkie i pozbawione perspektyw na przyszłość. Wraz z Nowym Rokiem, jego przyjaciel i wspólnik Picasso (Richard Basehart) postanawia, ze względu na żonę, zmienić profesję. Zmuszony przez przykre przypadki Augusto, również będzie musiał raz jeszcze przemyśleć swoje życie.
Początek XX wieku. Opowieść o życiu prostej rosyjskiej kobiety Pelagii Własowej, żony notorycznego pijaka. Niespodziewana śmierć męża jeszcze bardziej ją pogrąża, lecz widząc łzy matki, młody Paweł Własow rezygnuje z dotychczasowego hulaszczego życia. Zainteresowawszy się proletariackimi ideami, rozpowszechnia ulotki w fabryce i wzywa robotników do walki z ciemięzcami. Odważne przeobrażenie syna pobudza do działania nieśmiałą, bojącą się ludzi matkę...
Córka weneckiego kupca Desdemona potajemnie wychodzi za mąż za generała republiki weneckiej Maurema Otello. Jago, ślepo nienawidzący Otella, ma zamiar zburzyć jego szczęście i przekonuje generała o niewierności żony. Wiedziony zazdrością Otello dusi Desdemonę, a następnie, przekonawszy się, że stał się ofiarą intrygi, popełnia samobójstwo za pomocą sztyletu...

Rififi

7,6
Tony Stephanois, który właśnie opuścił więzienie, jest wściekły na swoją dziewczynę Mado, ponieważ ta nie dochowała mu wierności. Mężczyzna postanawia wrócić na drogę przestępczą i wraz ze swoimi kolegami Jo i Mario planuje wielką kradzież cennej biżuterii. Sprawy przybierają jednak zły obrót...
Słowa kluczowe

Proszę czekać…