Dramat 1959

Przedstawiamy listę 289 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Dramat z 1959 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Ben Hur 8.0

Niesprawiedliwie zniewolony przez Rzymian hebrajski książe, staje do walki w wyścigu rydwanów. Wygrana i laury sprawią, iż dokona się zemsta nad Trybunem Rzymu, który upokorzył i zniszczył rodzinę walecznego Hebrajczyka.

Zwierciadło życia 7.1

Początkująca aktorka Lora Meredith poznaje Annie Johnson, bezdomną murzynkę z Coney Island. Wkrótce dzielą ze sobą mieszkanie. Obie kobiety mają nieznośne córki, lecz córeczka Annie, Sarah Jane, okazuje się gorsza. Neurotycznej i wstrętnej Sarze Jane przeszkadza to, że jest czarna. Lora, natomiast zaniedbuje własną córkę, w pogoni za sławą.

Hiroszima, moja miłość 7.1

Młoda Francuska kręci w Hiroshimie film o pokoju. Mimo iż jest mężatką, spędza noc z japońskim architektem. Między dwójką młodych ludzi rodzi się głębokie uczucie i wielka namiętność. Jednak na drodze do szczęścia stoi niemiecki żołnierz - były ukochany aktorki.


Pociąg 7.9

W nocnym pociągu na Hel spotykają się Ona i On. Dwoje nieznajomych, których łączy wspólny przedział. Oboje mają za sobą życiowe dramaty, od których starają się uciec. Może im to utrudnić morderca, który podobno znajduje się w tym samym pociągu.

Strefa mroku 7.8

Zwykli ludzie znajdują się w wyjątkowo zdumiewających sytuacjach, które każdy z nich próbuje rozwiązać na swój sposób.

Baza ludzi umarłych 7.3

Adaptacja powieści Marka Hłaski „Następny do raju”. Akcja filmu toczy się w bazie transportu drewna w Bieszczadach. W tym odludnym, ponurym miejscu, w niezwykle ciężkich warunkach, pracują wyrokowcy i życiowi wykolejeńcy. Fatalny stan techniczny samochodów nie tylko utrudnia im wykonywanie obowiązków, lecz stwarza śmiertelne niebezpieczeństwo. Nic dziwnego, że nikomu nie zależy na pracy, wszystkim zaś – na możliwie szybkiej ucieczce. Nie ma tu bohaterów jednoznacznie złych ani jednoznacznie dobrych. Nikt też nie przechodzi budującej przemiany od ciemnego typa do przodownika pracy. Wszyscy są „przyczernieni”, cyniczni. Mimo że znajdują się w sytuacji bez wyjścia, na co dzień stają oko w oko ze śmiercią, starają się jednak żyć zgodnie z własnym kodeksem honorowym. Choć pozbawieni złudzeń i skrupułów, są zdolni do autentycznego bohaterstwa.

Rio Bravo 7.6

Szeryf z małego miasteczka na Dzikim Zachodzie stawia czoła bandytom, którzy chcą odbić z więzienia swego kumpla, a po swojej stronie ma tylko: wiecznie pijanego zastępcę, starego dziwaka, porywczego młodzieńca i... piekną kobietę.

400 batów 7.7

Trzynastoletni Antoine mieszka z rodzicami w Paryżu. Nie jest jednak przez nich akceptowany. Również w szkole nie jest lubiany i przyjaźni się tylko z jednym chłopcem. Popada przez to w kolejne tarapaty. Najpierw pojawiają się kłopoty w szkole, następnie w domu. Antoine postanawia uciec i aby zdobyć pieniądze, kradnie maszynę do pisania.

Nazarín 7.0

Nazarín (Francisco Rabal), jest księdzem starającym się prowadzić czyste i uczciwe życie, ściśle według zasad chrześcijaństwa. Mimo to, że ze strony innych natyka się wyłącznie na nieufność i nienawiść. Jedynym wyjątkiem jest lokalna prostytutka...

Jak ptaki bez gniazd 6.8

Valentine Xavier gra na gitarze podarowanej przez Leadbelly - ale kiedy łamie prawo, opuszcza scenę i udaje się w drogę. Burza odcina mu drogę w małym miasteczku pomiędzy Nowym Orleanem i Memphis. Nasz bohater decyduje poszukać tu pracy. Valentine nawiązuje romans ze swoją chlebodawczynią - Lady Torrance, która jest mężatką. Niestety o całym zajściu dowiaduje się małżonek...

Słowa kluczowe