Dramat 1960

Przedstawiamy listę 281 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Dramat z 1960 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Siedmiu wspaniałych 7.5

Armia bandytów terroryzuje małą, rolniczą wioskę meksykańską. Farmerzy rozpaczliwie szukają ochrony, ofiarowują ostatni grosz grupie rewolwerowców. Mężczyźni przyjmują propozycję pracy - nie dla pieniędzy jednak, ale żeby nie wyjść z wprawy. Siedmiu jeźdźców stawia czoła przeważającym siłom przeciwnika, będąc w stanie zniszczyć, przechytrzyć i zwyciężyć każdego, kto stanie im na drodze.'Siedmiu wspaniałych' w reżyserii Johna Sturgesa (Czarny dzień w Black Rock) to zręczna, obfitująca w strzelaninę adaptacja filmu Akiro Kurosawy pt. Siedmiu samurajów o wspaniałej, zapadającej w pamięć ścieżce dźwiękowej.

Matka i córka 6.9

Cesira, matka trzynastoletniej Rosetty, jest właścicielką małego sklepiku w jednym z rzymskich zaułków. Nasilające się naloty aliantów (jest rok 1943) skłaniają Cesirę do opuszczenia miasta. Wraz z córką wyprawia się na wieś do swoich krewnych. Okrucieństwa wojny, chaos i głód - oto co napotyka po drodze i co zastaje w rodzinnej wiosce. Jedyną osobą świadomą sensu historycznych wydarzeń, jedynym człowiekiem mogącym ofiarować Cesirze psychiczne oparcie jest Michele - młody nauczyciel o lewicowych przekonaniach. Darzy on Cesirę głębokim uczuciem, nie wiedząc, że sam jest przedmiotem pierwszej dziewczęcej miłości Rosetty.

Krzyżacy 7.2

Krzyżacy to ekranizacja jednej z najbardziej znanych powieści H. Sienkiewicza. Młody rycerz- Zbyszko z Bogdańca zostaje wybawiony od śmierci przez Danusię, córkę Juranda ze Spychowa. Wkrótce dziewczyna zostaje porwana przez Krzyżaków, którzy w ten sposób chcą się zemścić za szkody wyrządzone przez jej ojca zakonowi. Rozpoczynają się obfitujące w wydarzenia poszukiwania, dla których tło stanowią przygotowania Polaków do wielkiej bitwy z Krzyżakami w 1410 roku.


Słodkie życie 8.1

Wieczne Miasto nie zmienia się mimo upływu wieków: wciąż istnieje w nim grupa ludzi żyjąca poza społeczeństwem, dla której liczy się tylko zabawa, rozgłos i seks. Pieniądze nie są ważne, ponieważ nie stanowią dla niej problemu. W tym środowisku Rzymskiej bohemy Marcello Rubini, dziennikarz jednego z brukowców i niespełniony pisarz, czuje się jak ryba w wodzie. Opisując ekscesy i skandale z udziałem gwiazd, sam nie unika podobnego życia. Nie jest w stanie dochować wierności narzeczonej, ani tym bardziej odwzajemnić jej uczucia. Targany wciąż nowymi zachciankami: raz próbuje zdobyć amerykańską aktorkę, następnym wierzy w miłość do jednej z kochanek, czy też jest biernym obserwatorem sfingowanego objawienia Matki Boskiej. Takie "słodkie życie" prowadzi go do stopniowego oddalania się od prawdziwego życia - kontakty z ojcem, lub z coraz rzadziej widywanym przyjacielem są tego doskonałym przykładem.

Niewinni czarodzieje 6.9

"Niewinni czarodzieje" to studium psychologiczne dwojga młodych ludzi. On - to młody lekarz sportowy, "po godzinach" jazzman w piwnicy muzycznej. Nie ma wygórowanych ambicji, marzy o domku i samochodzie, do uczuć nie przywiązuje większej wagi. Ona - to dziewczyna spotkana przypadkowo w lokalu muzycznym. Nic bliższego o niej nie wiadomo. Ta para spędza ze sobą noc, prowadząc swoistą grę miłosną na miny i pozy, a jednak jest coraz bardziej sobą zafascynowana.

Spartakus 7.7

Spartakus, jak większość Traków, po przegranej wojnie z Rzymem trafia do niewoli. Za swoją buntowniczą postawę trafia do szkoły gladiatorów. Pewnego dnia dla uciechy arystokracji ma zabić swojego przyjaciela. Nie chcąc tego zrobić wszczyna bunt w szkole, który szybko przeradza się w powstanie niewolników. Wiedząc, że jedynym ratunkiem dla nich jest ucieczka z Rzymu niewolnicy pod wodzą Spartakusa zawierają układ z piratami. Ale Rzymskie legiony nie mają zamiaru pozwolić im na ucieczkę.

Przygoda 7.6

Grupa przyjaciół wybiera się na rejs jachtem po wyspach koło Włoch. Wśród nich jest Anna, jej chłopak Sandro i jej najlepsza przyjaciółka Claudia. Na jednej z wysp Anna znika w tajemniczych okolicznościach. Wszyscy zaczynają jej szukać, jednak bezskutecznie. Nie pomagają działania policji i ogłoszenia w gazetach. Wszystkie tropy są błędne. W czasie poszukiwań Claudia i Sandro zakochują się w sobie.

W pełnym słońcu 7.2

Tom Ripley zostaje wysłany do Europy przez milionera Greenleafa w celu odszukania i sprowadzenia z powrotem do Stanów jego rozpuszczonego syna-playboya, Philipa. Po powrocie Ripley ma otrzymać 5000$, jeśli misja zakończy się sukcesem. Philip zostaje odnaleziony, ale nie chce opuszczać swojej dziewczyny Marge i postępować zgodnie z rozkazem ojca. Czas mija, Greenleaf pojmuje, że syn nie wróci do domu i rozwiązuje umowę z Ripley'em. Zdesperowany Tom zabija Philipa, przyjmuje jego tożsamość i rozpoczyna życie bogatego playboya. Wkrótce jednak nieobecność Philipa zostaje zauważona, rozpoczynają się poszukiwania. Tom zmuszony jest zacierać kolejne ślady.

Milcząca gwiazda 6.5

Po odnalezieniu w tundrze cylindra pochodzącego z Wenus, naukowcy wysyłają na tą planetę załogową ekspedycję, złożoną z najwybitniejszych specjalistów. Wyprawa pomimo drobnych komplikacji dociera do celu, zastając na miejscu napromieniowany świat, zniszczony potwornym kataklizmem lub wojną.

Oczy bez twarzy 7.2

Prof. Genessier jest świetnym lekarzem chirurgiem. Pewnego dnia jego córka ulega wypadkowi i zostaje koszmarnie oszpecona. Od tego czasu profesor z rosnącym uporem stara się podarować jej nową twarz. Najpierw przeszczepia jej skórę z twarzy innej kobiety. Operacja kończy się jednak niepowodzeniem, bo przeszczep się nie przyjmuje.

Słowa kluczowe