Dramat 1963

Przeszukaj katalog

Przedstawiamy listę 399 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Dramat z 1963 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Kleopatra

7,2
Historia zaczyna się od pogromu Pompejusza, którego armia zostaje pokonana przez wojska Juliusza Cezara. Marek Antoniusz powiadamia Cezara, że Pompejusz z niedobitkami schronił się w Egipcie. Cezar postanawia nie wracać do Rzymu i natychmiast rusza za zbiegiem do Aleksandrii. W Egipcie król Ptolomeusz i jego siostra Kleopatra toczą między sobą wojnę. Juliusz Cezar próbuje pojednać skłócone rodzeństwo...
Hud Bannon (Paul Newman) mieszka razem z ojcem (Melvyn Douglas) na ranczu w Teksasie. Mężczyzna jest niepokorny, nie słucha się nikogo, a przede wszystkim swojego wiekowego i doświadczonego przez życie ojca, Homera. Panów łączy bardzo skomplikowana relacja. Obydwaj mają do siebie nawzajem sporo żalu. Pewnego dnia okazuje się, że jedna z krów choruje na pryszczycę. Hud chce sprzedać stado, zanim dobiorą się do niego inspektorzy sanitarni. Uczciwy Homer jest temu przeciwny. Postanawia zabić krowy, co tylko pogłębia jego zatarg z synem.


Kingo Gondo jest wysoko postawionym pracownikiem firmy obuwniczej "National Shoe Company". Ma w planach wykupienie większościowego pakietu akcji spółki, żeby przejąć nad nią kontrolę i wyrwać ją z rąk niekompetentnej rady nadzorczej. Jego plany komplikują się, kiedy dostaje anonimowy telefon, z informacją, że jego syn został uprowadzony. Porywacz żąda 30 milionów jenów. Okazuje się jednak, że porywacz pomylił chłopców i porwał syna kierowcy Gondo. Kingo musi dokonać wyboru: ratować przyszłość swoją i swojej rodziny, czy życie niewinnego dziecka.
Grupa nastolatków ratuje się z katastrofy lotniczej. Na bezludnej wyspie czekają na ekipę ratunkową. W międzyczasie część z nich z dobrze ułożonych chłopców przeistacza się w agresywne i bezlitosne osoby, którymi zawładnęły najgorsze pierwotne instynkty.
Trwa rejs transatlantykiem z Ameryki Południowej do Europy, płynie nim również tytułowa pasażerka Liza. Od zakończenia wojny minęło już kilkanaście lat, ale Liza wśród innych pasażerów rozpoznaje znajomą z czasów wojny, Martę. To kobieta, którą Liza doskonale pamięta jako byłą strażniczkę w obozie koncentracyjnym w Oświęcimiu...

Milczenie

6,5
Stach jest nastolatkiem, który ma swój świat. Jednak mieszka w prowincjonalnym miasteczku i jego poglądy wyraźnie odstają od innych. Wkrótce zostaje oskarżony o próbę zabicia miejscowego proboszcza. Jakby tego było mało, odtrącony przez społeczeństwo ulega poważnemu wypadkowi, w którym traci wzrok. Jego jedyną życzliwą osobą jest piękna pielęgniarka, Kazia.
Daniel Boisett (Robert Hossein) i Paul Genest (Jean Sorel) włamują się do mieszkania. Gospodarz ich zaskakuje. Paul go zabija. Uciekają z miejsca przestępstwa, ale policja aresztuje Daniela. Zostaje skazany i umieszczony w areszcie. Po wyroku ma być przetransportowany do więzienia. Jednak podczas transportu udaje mu się uciec. Znajduje schronienie w motelu Thomasa (Georges Wilson), który proponuje mu również pracę. Młoda żona Thomasa (Catherine Rouvel) przypadkowo czyta w gazecie, że Daniel jest groźnym zbiegiem. Szantażem zmusza go do włamania się do sejfu męża i okradzenia go z pieniędzy.
Frank Machin jest młodym chłopakiem. Na co dzień pracuje w kopalni i wynajmuje mały pokoik w domu pewnej wdowy imieniem Margaret Hammond. Jego marzeniem jest jednak gra w lokalnej drużynie rugby. Zgłasza się więc na próbny mecz, podczas którego jego gra robi wielkie wrażenie na właścicielach. Prezesi klubu od razu proponują mu profesjonalny kontrakt.
Rok 1945. Żołnierze I Dywizji Pancernej generała Maczka marzą o zbrojnym powrocie do Polski. Tymczasem środowisko oficerskie nie ma konkretnego planu działania, a także dalszych planów co do losów Polski. Chorąży Zientara tuż przed śmiercią oddaje swoje wszystkie oszczędności porucznikowi Włodarczykowi, który ma spełnić ostatnią wolę umierającego. Ma to być wybudowanie szkoły w jego rodzinnej wiosce.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…