Dramat 1964

Przedstawiamy listę 289 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Dramat z 1964 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Pierwszy dzień wolności

Grupa polskich oficerów po kilku latach pobytu w niemieckim oflagu wraca do Polski. W drodze powrotnej trafiają do małego, opustoszałego niemieckiego miasteczka. Jeden z nich, Jan, jest ranny i z pomocą przychodzi mu lekarz niemiecki, doktor Rhode, który nie uciekł z miasta i został tutaj z córkami: Ingą, Luzzi i Lorchen. Inga, najstarsza z dziewcząt, zostaje brutalnie zgwałcona przez mężczyzn. Jan staje w jej obronie...

Rękopis znaleziony w Saragossie 7.9

Kostiumowy film przygodowy, baśń fantastyczna czy może typowy film "płaszcza i szpady" z elementami komedii? Tak czy inaczej (albo i wszystko w jednym) to jeden z najbardziej znanych polskich filmów na Zachodzie. Źródłem adaptacji jest tu bowiem powieść szkatułkowa (taka, gdzie każda kolejna historia wywodzi się z poprzedniej) poety, żołnierza, filozofa i podróżnika Jana Potockiego, a która dopiero 34 lata po ukazaniu się we Francji doczekała się polskiego wydania. Powieść to równie niezwykła, jak niezwykły był jej autor. A opowiada o losach młodego hiszpańskiego kapitana, Alfonsa van Wordena, który jako potomek potężnego rodu ma się wykazać odwagą i honorem, a w zamian dowie się do jak wielkich rzeczy został wybrany. Opowieść to mistyczna, z wieloznacznymi pytaniami o celu ludzkiej egzystencji, filozofią, ale i z racjonalną interpretacją humanistyczną. Zarówno nasz bohater, jak i widz, zostaje zmuszony do myślenia, do opowiedzenia się za którąś z interpretacji. W całej tej fantastyczno-mistycznej otoczce bowiem opowieść ta dotyczy rzeczy bardzo ważnych dla każdego człowieka.

Grek Zorba 7.6

Basil, młody pisarz angielski, w drodze na Kretę, gdzie zamierza uruchomić odziedziczoną po ojcu kopalnię, spotyka Alexisa Zorbę, niezwykle towarzyskiego chłopa greckiego, który oferuje mu swą pomoc. Po przybyciu na miejsce bohaterowie włączają się w rytm życia mieszkańców wioski, równocześnie próbując zrealizować swoje plany.


Brama ciał

Film opowiada o gangu prostytutek z Tokio, które wyznają zasadę "nie ma seksu za darmo" i srogo karają każdą kobietę, która tą zasadę złamie. Kiedy w ich świat wkracza przystojny były żołnierz Shintaro, staje się jasne, że nadejście tragedii to tylko kwestia czasu.

Kobieta z wydm 7.7

Młody człowiek, pewnego dnia spacerujący sobie spokojnie po plaży, spotyka na swej drodze dziwną kobietę. Dziwną, ale i też piękną. Zaprasza go ona do swojego domu. Wkrótce mężczyzna przekonuje się, iż dom ten leży pomiędzy dwoma potężnymi wydmami. Kobieta zaprosiła go tylko po to, by mógł jej pomóc w walce z odkopywaniem nieustająco sypiącego się piasku. Mężczyzna orientuje się, że to swego rodzaju pułapka, w której można nawet stracić życie. Decyduję się pomóc kobiecie...

Ahoj zbrodnio 7.2

Kontynuacja przygód Panny Marple, bohaterki wykreowanej przez mistrzynię suspensu Agathę Christie. Śledztowo dotyczy tym razem morderstwa jednego z członków zarządu fundacji wspomagającej resocjalizację młodych przestępców. [opis dystrybutora]

Zulusi 6.9

Zulu to pełna rozmachu i przygód opowieść o niezwykłym męstwie w obliczu nieprawdopodobnych przeciwności losu. Oparta na faktach historia przedstawia bohaterski opór stu brytyjskich żołnierzy, którzy w 1879 roku w Rockers Drift przeciwstawili się przeważającym siłom wroga - nieustraszonym wojownikom Zulu.

Lilith

Vincent (Warren Beatty) rozpoczyna pracę w zakładzie dla psychicznie chorych. Wkrótce mężczyzna ulega fascynacji schizofreniczką Lilith.

Kobieta w klatce

Wdowa spędzająca samotnie weekend w swojej rezydencji w wyniku awarii elektryczności zostaje uwięziona w windzie. Cały jej uporządkowany świat wali się w gruzy, kiedy winda zatrzymuje się między piętrami, zamieniając się w klaustrofobiczną klatkę – komnatę tortur. Pozbawiona możliwości ucieczki, staje w obliczu koszmaru gdy alarm zwabia intruzów, którzy zaczynają orgię bezmyślnego wandalizmu i sadystycznej przemocy, prowadzącą do ...

Drewniany różaniec

Zakopane w roku 1936. Natalia znajduje się w sierocińcu. Dzieci są zagładzane, muszą dużo pracować. Aprobatę sióstr zyskują tylko osoby zakłamane. Natalia zostaje oskarżona o kradzież chleba. W ramach zadośćuczynienia ma wysprzątać kościółek. Następnie odkrywa prawdziwą złodziejkę.

Słowa kluczowe