Dramat 1964

Przedstawiamy listę 274 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Dramat z 1964 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Grek Zorba 7.8

Brasil powraca na rodzinną kretę po wieloletniej edukacji na brytyjskich uczelniach. Postanawia uruchomić kopalnię odziedziczoną po ojcu. Po drodze do kopalni spotyka pogodnego i optymistycznie nastawionego do życia greka - Alexisa Zorbę, który od razu mu się oferuje jako kucharz i górnik. Między Brasil'em a jego nowym znajomym zawiązuje się szczególna więź.

Rękopis znaleziony w Saragossie 7.9

Kostiumowy film przygodowy, baśń fantastyczna czy może typowy film "płaszcza i szpady" z elementami komedii? Tak czy inaczej (albo i wszystko w jednym) to jeden z najbardziej znanych polskich filmów na Zachodzie. Źródłem adaptacji jest tu bowiem powieść szkatułkowa (taka, gdzie każda kolejna historia wywodzi się z poprzedniej) poety, żołnierza, filozofa i podróżnika Jana Potockiego, a która dopiero 34 lata po ukazaniu się we Francji doczekała się polskiego wydania. Powieść to równie niezwykła, jak niezwykły był jej autor. A opowiada o losach młodego hiszpańskiego kapitana, Alfonsa van Wordena, który jako potomek potężnego rodu ma się wykazać odwagą i honorem, a w zamian dowie się do jak wielkich rzeczy został wybrany. Opowieść to mistyczna, z wieloznacznymi pytaniami o celu ludzkiej egzystencji, filozofią, ale i z racjonalną interpretacją humanistyczną. Zarówno nasz bohater, jak i widz, zostaje zmuszony do myślenia, do opowiedzenia się za którąś z interpretacji. W całej tej fantastyczno-mistycznej otoczce bowiem opowieść ta dotyczy rzeczy bardzo ważnych dla każdego człowieka.

My Fair Lady 7.8

Ekscentryczny filolog, profesor Higgins, zakłada się, że z prostej dziewczyny sprzedającej kwiaty, Elizy Doolittle, przez nauczenie jej wytwornego języka, zrobi damę. Po serii zabawnych porażek w końcu mu się to udaje. [opis dystrybutora]


Noc Iguany 7.2

Lawrence Shannon to nietypowy duchowny pracujący jako przewodnik w Meksyku. Jego klientami są głównie podstarzali emerytowani nauczyciele. Z wyjątkiem Charlotte Goodall - nastolatki nimfomanki, która wytrwale próbuje go uwieść. Ona i wiele innych kobiet będzie miała wpływ na życie Shannona i na pewno bardzo je skomplikuje.

Ostatni człowiek na ziemi 6.9

Dr. Robert Morgan jako jedyny człowiek na ziemi, ocalał po zarazie która unicestwiła rodzaj ludzki kilka lat temu. Jednak Morgan nie jest sam, bo kiedy zapada zmrok z ukrycia wychodzą krwiożercze kreatury, ofiary wirusa. Pragnąc tylko krwi niezmienionych ludzi, mają tylko jeden cel - zabić Morgana. Doktor musi więc co noc walczyć o życie.

Prawo i pięść 7.6

Akcja dramatu rozgrywa się na ziemiach odzyskanych tuż po zakończeniu drugiej wojny światowej. Nowo przybyli Polacy mają za zadanie osiedlić się tutaj oraz zacząć normalne życie. Jednak ich egzystencja polega głównie na strachu przed bandytami i złodziejami.

Eskadra 633

II wojna światowa. Jest rok 1944. Alianci przygotowują się do wielkiej inwazji w Normandii. Na przeszkodzie mogą stanąć baterie niemieckich dział, rozpoznanych na zdjęciach lotniczych z terenu Francji. Specjalne ładunki do groźnej broni produkuje tylko jedna fabryka, doskonale ukryta w norweskim fiordzie. Trudne, prawie niemożliwe zadanie zniszczenia tego zakładu zbrojeniowego otrzymuje Eskadra 633 - najlepsza bojowa jednostka RAF-u. Bombardowanie oprócz dużej precyzji celowania, wymagać będzie również wyjątkowej sprawności pilotażu w wąskim, skalistym przesmyku. Obronę przeciwlotniczą mają zlikwidować norwescy partyzanci.

Brama ciał 5.0

Film opowiada o gangu prostytutek z Tokio, które wyznają zasadę "nie ma seksu za darmo" i srogo karają każdą kobietę, która tą zasadę złamie. Kiedy w ich świat wkracza przystojny były żołnierz Shintaro, staje się jasne, że nadejście tragedii to tylko kwestia czasu.

Becket 7.9

XII-wieczna Anglia. Król Henryk II ma problemy z Kościołem. Kiedy umiera arcybiskup Canterbury, wpada na genialny pomysł. Zamiast na jego stanowisko powołać duchownego lojalnego wobec Rzymu, mianuje na nie swojego przyjaciela Thomasa Becketa. Ten jednak, nie ma zamiaru ślepo podążać za jego wolą...

Ewangelia wg św. Mateusza 7.7

Ewangelia wg św. Mateusza opowiada o życiu Jezusa Chrystusa, od jego narodzin, aż do ukrzyżowania. Widzimy kolejne etapy jego rozwoju duchowego, od małego dziecka, do w pełni rozwiniętego człowieka, który kocha bliźnich i jest gotów się dla nich poświęcić.

Słowa kluczowe