Dramat 1969

Przedstawiamy listę 456 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Dramat z 1969 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Basen 6.9

Jean-Paul (Alain Delon) i Marianne (Romy Schneider) spędzają szczęśliwe wakacje w luksusowej willi w Saint-Tropez, którą wynajeli im przyjaciele. Nie mają innego problemu niż zaspokajać swoje pasje. Marianne zaprasza Harry'ego (Maurice Ronet) i jego córkę Penelope (Jane Birkin), by do nich dołączyli. Od tego momentu atmosfera w domu zmienia się. Pod pozornym porozumieniem rodzi się kryzys. Penelope gra obojętną, tym bardziej, że wkrótce rozumie zainteresowanie, jakie wzbudza u Jean-Paula i obawa, że ​​prowokuje to Marianne. Obaj mężczyźni dzielą pasję do szybkich samochodów. W przyjaznej atmosferze występuje między nimi agresywna rywalizacja. Harry był kiedyś kochankiem Marianne, a jeśli z nią zerwał, to pozwala Jean-Paulowi myśleć, że łatwo może ją odzyskać. Jeśli chodzi o Marianne, uważa Penelope za potencjalną rywalkę; i aby udowodnić sobie, że jest najlepszą ukochaną, rzuca dziewczynę w ramiona kochanka. Penelope zostaje kochanką Jean-Paula ...

Andriej Rublow 7.9

Historyczne tło filmu stanowi XV-wieczna Rosja widziana oczyma pielgrzymującego mnicha Rublowa. Jest to czas wewnętrznego rozbicia państwa rosyjskiego i konfliktów pomiędzy Wielkimi Księciami. Jednak nie to stanowi główny temat filmu, którego wymowa jest głęboko filozoficzna. Na przykładzie wielkiego rosyjskiego twórcy ikon – Andrzeja Rublowa, reżyser rozpatruje odwieczny konflikt pomiędzy artystą a władzą…

Nocny kowboj 7.7

Joe Buck, młody chłopak z Teksasu, chce zostać żigolakiem w Nowym Jorku. Bierze więc swój czarny, kowbojski kapelusz, tranzystorowe radio i rusza na podbój. Na miejscu zastaje jednak zepsuty i bezlwględny świat. Poznaje jednak Rizza, emigranta, który żyje na skraju nędzy. Z czasem okaże się on, jedynym przyjacielem Bucka. Razem będą musieli walczyć o przetrwanie w wielkomiejskiej dżungli.


Prawdziwe męstwo 7.0

Grany przez Wayne'a Rooster zostaje wynajęty przez dziewczynę, aby pojmać zabójcę jej ojca, który zbiegł z rodzinnymi oszczędnościami. Gdy do pościgu dołącza niedoświadczony, ale pełen zapału teksański ranger, kłopoty nie każą na siebie długo czekać.

L'etreinte

Michel (Daniel Vigo) znany ze swojej seksualnej męskości zatrudnia młodą dziewczynę, Gisèle (Nathalie Vernier), aby była jego służącą, bo potrafi zrobić dobrą kawę. Jest gwałcona przez mężczyznę i wkrótce staje się jego niewolnicą seksualną. Jego zachowanie uważa za odrażające. Pomści jego agresywność.

Cyrk straceńców 7.3

Reżyser mający za sobą służbę wojskową w lotnictwie zrealizował film o trzech skoczkach spadochronowych. w małym miasteczku, do którego przyjeżdżają na występy, odwiedzają rodzinę jednego z nich. Nawiązuje się potrójny romans. Solowy pokaz kończy się tragicznie. Drogi bohaterów rozchodzą się. reżyser maluje portret małego amerykańskiego miasteczka i jego mieszkańców - sfrustrowanych i nie spełnionych.

Słodka Charity 6.8

Przeniesienie na ekran cieszącej się wielkim powodzeniem na Broadwayu sztuki Neila Simona, powstałej w oparciu o scenariusz filmu "Noce Cabirii" Frederico Felliniego. Charity, naiwna i łatwowierna fordanserka, nie ma szczęścia do mężczyzn. Wszyscy ją w mniejszym lub większym stopniu wykorzystują. Wreszcie poznaje młodego agenta ubezpieczeniowego...

Z 6.0

Francuski reżyser greckiego pochodzenia, Constantin Costa-Gavras demaskuje zbrodnię polityczną. W 1963 roku w Grecji policja prowadziła śledztwo w sprawie tajemniczej śmierci lewicowego polityka. Okazało się, że w zbrodni mieły udział osoby z najwyższych kręgów władzy.

Kes 7.2

Billy Casper jest chłopcem, który nie ma za wiele nadziei w życiu. Ma zostać górnikiem gdy dorośnie, w domu i w szkole jest prześladowany fizycznie i psychicznie przez swojego przyrodniego brata Juda. Sam Billy również jest złośliwy: kradnie mleko, wpędza innych uczniów w kłopoty i ogólnie jest niegrzeczny. Jest zaniedbany emocjonalnie, nie ma ojca, a jego matka określa go jako "beznadziejny przypadek". Pewnego dnia Billy kradnie pustułkę (ptak z rodziny sokołowatych) i zaczyna interesować się sokolnictwem. Ptaka nazywa "Kes" i życie chłopca zaczyna się zmieniać.

Droga mleczna 7.2

Dwóch włóczęgów udaje się na pielgrzymkę do Santiago de Compostela w Hiszpanii. Na swojej drodze poznają wielu ludzi oraz biorą udział w nietypowych sytuacjach. Wszystkie epizody przedstawione w filmie to dyskusje na temat Boga – łączy je wędrówka bohaterów, którzy w czasie drogi poznają różne odłamy chrześcijaństwa.

Słowa kluczowe