Dramat 1977

Przedstawiamy listę 433 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Dramat z 1977 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Śmierć człowieka skorumpowanego

Historia rozgrywa się w środowisku skorumpowanych polityków. Główny bohater, Xavier Marechal, przeciwstawia się sprzedajnej szajce, by pomścić śmierć przyjaciela, Philippa Dubayea. Dla niego nie jest ważne, że przyjaciel był zamieszany w podejrzane afery - jego postępowanie od początku do końca określają zasady męskiej przyjaźni, zawiązanej w pułku francuskich spadochroniarzy w Algierze.

Pojedynek 7.2

Dwóch oficerów z armii napoleońskiej D’Hubert (Keith Carradine) i Feraud (Harvey Keitel), pochodzących z kompletnie różnych środowisk, połączyły wojny napoleońskie i wzajemna wrogość. W imię dziwnie pojętego honoru i sprawiedliwości obaj dżentelmeni staczają ze sobą wiele pojedynków, zawsze ilekroć się spotkają. Są ogarnięci prawdziwą obsesją.


Bliskie spotkania trzeciego stopnia 7.3

Roy Neary, pracownik elektrowni, bada przyczyny zakłóceń energetycznych. W pewnym momencie dostrzega obcy statek kosmiczny. Przeżycie spotkania z kosmitami staje się jego obsesją, oraz odbija na życiu rodzinnym. Roy wierzy w to, że spotkanie z obcą formą życia dojdzie u stóp góry Devils Tower, znajdującej się w hrabstwie Crook stanu Wyoming, której wizerunek go prześladuje. Gdy przez przypadek zauważa w telewizji obiekt swoich wizji, postanawia skonfrontować je z rzeczywistością odwiedzając to miejsce. Po czasie okazuje się, że nie jest on jedynym wybrańcem. Wychodzi również na jaw, że w całą sprawę zamieszane jest wojsko, które chce uczestniczyć w spotkaniu z kosmitami. Determinacja Roya sprawia, że udaje mu się przedostać w ściśle strzeżoną strefę. Gdy dochodzi do spotkania z obcą cywilizacją, spośród wielu kandydatów, to Roy zostaje wybrany przez przybyszy z kosmosu jako ich gość, z którymi następnie odlatuje.

Telefon 6.8

Agenci wywiadu przeciwnych obozów muszą czasem współpracować. Dzieje się tak wówczas, gdy zagrożony jest los całego świata. Tak jest i w tym przypadku. Agent KGB musi powstrzymać swego obłąkanego kolegę, który ma zamiar wysadzić w powietrze całe Stany Zjednoczone i wywołać III wojnę światową za pomocą uśpionych radzieckich agentów przebywających na terenie USA. Obłąkany członek KGB posiadł listę ów uśpionych agentów, którzy mają sobie przypomnieć o przeprowadzeniu szeregu zamachów bombowych dopiero wtedy gdy usłyszą przez słuchawkę telefonu fragment poematu Roberta Frosta. Nasz bohater korzysta z pomocy amerykańskiego kolegi po fachu, agenta CIA.

Lalka 7.6

Adaptacja opowieści Bolesława Prusa zrealizowana w formie 9-odcinkowego serialu telewizyjnego. Historia tragicznej miłości bogatego kupca Stanisława Wokulskiego, który dorobił się ogromnego majątku na dostawach wojskowych dla Rosji, do pięknej, wyrachowanej arystokratki z podupadającego rodu - Izabelli Łęckiej.

O jeden most za daleko 7.6

We wrześniu 1944 roku, upojeni sukcesem inwazji na Normandię, alianci rozpoczęli tajne przygotowania do operacji Market Garden. Był to szalony plan szybkiego zakończenia wojny przez zaatakowanie Niemiec i całkowite zniszczenie zakładów przemysłu wojennego III Rzeszy. Jednak połączenie wojskowej startegii, błędów wywiadu, zwykłego pecha i kiepskiej pogody doprowadziło do totalnej katastrofy.

Nigdy nie obiecywałem ci ogrodu pełnego róż

Młoda kobieta, żyjąc w świecie fantazji z czasów dzieciństwa, traci nad sobą kontrolę i popada w obłęd. Zostaje umieszczona w szpitalu dla umysłowo chorych, gdzie trafia pod opiekę troskliwego terapeuty, który pomaga jej zaakceptować rzeczywistość, taką jaką ona jest. Film jest luźno inspirowany powieścią Joanne Greenberg.

Słowa kluczowe