Dramat 1978

Przedstawiamy listę 434 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Dramat z 1978 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Przybywa jeździec 7.0

Pluję na twój grób 6.2

Film opowiada historię młodej pisarki, która chcąc napisać nową książkę, wprowadza się do domku nad jeziorem. Pewnego dnia wychodzi na spacer na plażę. Tam zostaje bestialsko zgwałcona i pobita. Jednak to nie koniec jej koszmaru. Kiedy ledwo żywa wraca do domu historia się powtarza, tym razem z rąk innego mężczyzny. Oprawcy planują zatrzeć za sobą ślady.

Gra śmierci 7.4

Młody Chińczyk, aktor i mistrz Kung - fu, otrzymuje zadanie zdobycia niezwykle ważnego dokumentu. Papier ukryty jest na trzecim piętrze świątyni, a każdego piętra strzeże mistrz określonego rodzaju walk...


Generał Daimos 7.7

Uciekinierzy ze zniszczonego systemu słonecznego docierają na Ziemię z zamiarem jej skolonizowania. Kosmici przypominają z wyglądu anioły, co w porównaniu z ich zachowaniem jest raczej mylące. Najeźdźcy posiadają swą bazę, która znajduje się głęboko pod wodą. Stamtąd wysyłają do walki przeciw Ziemianom potężne roboty, które niszczą świat. W obronie Ziemian staje grupka ludzi, która skonstruowała mecha bitewnego zwącego się Generał Daimos...

Łowca jeleni 8.1

Michael, Steven i Nick to młodzi pracownicy fabryki w Pensylwanii, którzy dostają powołanie do wojska, na wojnę w Wietnamie. Jeszcze przed wyjazdem Steven poślubia ciężarną Angelę, ich przyjęcie ślubne jest za razem przyjęciem pożegnalnym. Po pewnym czasie spędzonym w Wietnamie przyjaciele wpadają w pułapkę Vietcongu i trafiają do obozu jenieckiego gdzie zostają zmuszeni do gry w rosyjską ruletkę między sobą. Kiedy Michael umożliwia im ucieczkę, znowu zostają rozdzieleni.

Dni niebios 7.2

Opowieść o dwóch mężczyznach zakochanych w tej samej kobiecie. Uciekinier z chicagowskich slamsów musi przeciwstawić się bogatemu farmerowi z Teksasu w imię miłości do pięknej Abby.

Za rok o tej samej porze 7.0

Historia niezwykłych relacji i uczuć między dwojgiem ludzi. On, żonaty, niespełna 30-letni księgowy z New Jersey o imieniu George (Alan Alda) i Ona: Doris (Ellen Burstyn), 25-lenia mężatka i matka trójki dzieci z Oakland. Pierwszy raz spotkali się zupełnie przypadkowo w uzdrowisku w Kalifornii, ale zakochali się w sobie i postanowili, że spotkają się następnym razem w tym samym hotelu, w tym samym czasie, po upływie roku. I po każdym spędzonym razem weekendzie, na kolejny umawiają się za rok. W filmie pokazanych jest pięć spośród tych corocznych spotkań przypadających aż na ćwierćwiecze, co jest pretekstem do przeanalizowania zmian zachodzących zarówno w nich samych, jak i w otaczającym ich świecie.

Powrót do domu 7.8

Rok 1968. W szpitalu dla weteranów wojennych w Los Angeles przebywa sparaliżowany sierżant Luke Martin (Jon Voight). Opiekuje się nim Sally (Jane Fonda), żona przebywającego w Wietnamie kapitana. Dzięki niej Luke odzyskuje w sobie wolę życia.

Wesela nie będzie 5.5

Scenariusz powstał na podstawie powieści Ryszarda Binkowskiego. Wojtek jest absolwentem Akademii Medycznej, który pracuje w łódzkim szpitalu. Chociaż urodził się na wsi, studia i praca w mieście sprawiły, że zaadaptował się w środowisku. Mieszka ze swoją dziewczyną, która ma do niego pretensję, że nie przedstawił jej do tej pory swym rodzicom. Kiedy odwiedza rodzinną wieś, budzą się w nim wyrzuty sumienia, że zaniedbał swoich bliskich zbyt rzadko ich odwiedzając, zerwał rodzinne więzy. Czy spróbuje odnowić dawne kontakty i pojednać z rodziną, od której się odwrócił?

Ekspres o północy 7.3

Film Alana Parkera rozpoczyna się od obławy na tureckim lotnisku, podczas której grany przez Davisa bohater zostaje przyłapany na posiadaniu narkotyków. Trafia do więzienia, w którym skazani i oczekujący na rozprawy są traktowani w nieludzki, wręcz zbrodniczy sposób. Tytuł Midnight Express oznaczał w slangu umysłowy „odlot”, jakiego doznawali wszyscy przebywający dłużej w więziennych murach...

Słowa kluczowe