Dramat 1978

Przedstawiamy listę 483 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Dramat z 1978 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Holocaust

Holocaust to serial o jednej z żydowskich rodzin, która walczyła o przetrwanie w okrutnej rzeczywistości nazistowskich Niemiec, kiedy to władze starały się marginalizować i zniszczyć społeczeństwa żydowskie.

Dni niebios 7.2

Opowieść o dwóch mężczyznach zakochanych w tej samej kobiecie. Uciekinier z chicagowskich slamsów musi przeciwstawić się bogatemu farmerowi z Teksasu w imię miłości do pięknej Abby.

Ekspres o północy 7.5

Oparta na faktach historia amerykańskiego turysty aresztowanego za przemyt haszyszu. Przez 4 lata znosi nieludzkie traktowanie w tureckim więzieniu. Przed końcem wyroku ponownie staje przed sądem, który skazuje go na 30 lat. Tylko dzięki hartowi ducha i wsparciu współwięźnia udaje mu się przetrwać i zdobyć się na odwagę, by złapać tzw. "midnight express" (slang. "ucieczka").


Łowca jeleni 8.0

Trzej przyjaciele Mike (Robert De Niro), Nick (Christopher Walken) i Steven (John Savage) pracują razem w hucie żelaza w Clairton w stanie Pensylvania. Gdy wybucha wojna w Wietnamie dostają powołanie do wojska. Przed wyjazdem do Wietnamu Steven postanawia poślubić Angelę. Po przyjęciu weselnym przyjaciele udają się na polowanie, by jak jak co roku w sezonie myśliwskim, ustrzelić jelenia. W Wietnamie podczas rutynowego patrolu wszyscy trzej zostają schwytani przez żołnierzy Vietcongu i trafiają do niewoli. W obozie strażnicy zmuszają ich do gry w rosyjską ruletkę. Dzięki podstępowi udaje się im zbiec, ale w trakcie ucieczki zostają rozdzieleni. Po powrocie z Wietnamu, Mike ma trudności z przystosowaniem się. Gdy dowiaduje się, że Nick został w Sajgonie, bez chwili wahania postanawia wrócić do Wietnamu by odnaleźć przyjaciela...

Gra śmierci 7.0

Młody Chińczyk, aktor i mistrz Kung - fu, otrzymuje zadanie zdobycia niezwykle ważnego dokumentu. Papier ukryty jest na trzecim piętrze świątyni, a każdego piętra strzeże mistrz określonego rodzaju walk...

Za rok o tej samej porze 7.0

Historia niezwykłych relacji i uczuć między dwojgiem ludzi. On, żonaty, niespełna 30-letni księgowy z New Jersey o imieniu George (Alan Alda) i Ona: Doris (Ellen Burstyn), 25-lenia mężatka i matka trójki dzieci z Oakland. Pierwszy raz spotkali się zupełnie przypadkowo w uzdrowisku w Kalifornii, ale zakochali się w sobie i postanowili, że spotkają się następnym razem w tym samym hotelu, w tym samym czasie, po upływie roku. I po każdym spędzonym razem weekendzie, na kolejny umawiają się za rok. W filmie pokazanych jest pięć spośród tych corocznych spotkań przypadających aż na ćwierćwiecze, co jest pretekstem do przeanalizowania zmian zachodzących zarówno w nich samych, jak i w otaczającym ich świecie.

Dotknięcie meduzy 6.9

Pisarz John Morlar (Richard Burton) już w dzieciństwie odkrył, iż posiada w sobie moc oddziaływania na innych. Pod wpływem impulsu, siła jego wzroku uruchamia mechanizmy destrukcji, niosąc śmierć i zniszczenie.

Generał Daimos 7.6

Uciekinierzy ze zniszczonego systemu słonecznego docierają na Ziemię z zamiarem jej skolonizowania. Kosmici przypominają z wyglądu anioły, co w porównaniu z ich zachowaniem jest raczej mylące. Najeźdźcy posiadają swą bazę, która znajduje się głęboko pod wodą. Stamtąd wysyłają do walki przeciw Ziemianom potężne roboty, które niszczą świat. W obronie Ziemian staje grupka ludzi, która skonstruowała mecha bitewnego zwącego się Generał Daimos...

Dallas 6.5

J.R. Ewing, baron naftowy z Teksasu, używa manipulacji i szantażu, aby osiągnąć swoje ambicje, zarówno biznesowe, jak i osobiste. Często wchodzi w konflikt ze swoim bratem Bobbym, jego arcywrogiem Cliffem Barnesem i jego cierpiącą żoną Sue Ellen.

Pluję na twój grób 6.3

Film opowiada o pisarce, która wyjeżdża do domku na odludziu, żeby napisać powieść. Zostaje tam napadnięta i zgwałcona przez 4 miejscowych. Ale wcale nie umarła, jak myśleli jej oprawcy. Teraz jedynym celem jaki ma, to zemsta i ukaranie gwałcicieli i to w sposób jaki jeszcze nikt nie widział...

Słowa kluczowe