Dramat 1983

Przedstawiamy listę 427 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Dramat z 1983 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Człowiek z blizną 8.3

Kiedy w latach 80. Fidel Castro otworzył granice Kuby, do USA wyemigrowało ponad 100 tysięcy ludzi. W ten sposób na kontynent dostali się także przestępcy, którzy tutaj widzieli szansę za osiągniecie sukcesu. O jednym z takich ludzi i jego drodze po mafijnych szczeblach kariery opowiada ten film.

Anette 8.0

Anette mieszka w wysokich górach. Jej dzieciństwo nie należy do najprostszych; dziewczynka ma wiele obowiązków. Pewnego dnia jej młodszy brat ulega wypadkowi. Anette obarcza winą za to niefortunne wydarzenie jednego ze swoich przyjaciół, który stara się jak może odzyskać zaufanie towarzyszki zabaw.

Drużyna "A" 7.6

Wspaniały serial akcji, przesycony humorem. Grupa "najemników", niesłusznie oskarżona przez sąd wojenny, wykonuje różne misje w imię dobra. Drużyna tworzy genialny przywódca John "Hannibal" Smith, Peck - ponoć przystojny, B.A. Baracus - umięśniony murzyn, mechanik, którego strach przed lataniem jest często wykorzystywanym wątkiem humorystycznym, oraz Murdock, siedzący w zakładzie psychiatrycznym, ale dobry pilot z Wietnamu.


Gry wojenne 7.1

W tym klasycznym już cyberthrillerze, pełnym nieustającego napięcia i akcji, występują w rolach głównych początkujący wówczas Matthew Broderick i Ally Sheedy. Jest to film błyskotliwy, nie pozbawiony swoistego humoru, a przede wszystkim prowokujący! Młody hacker David Lightman (Broderick) w poszukiwaniu nowych, ekscytujących gier komputerowych przełamuje najbardziej wymyślne zabezpieczenia i kody, i włamuje się do ściśle strzeżonego systemu komputerowego Departamentu Obrony. Wojskowy komputer podejmuje wyzwanie i rozpoczyna grę - stawką w niej jest wybuch III Wojny Światowej, a w efekcie totalne zniszczenie całego globu. Z pomocą swojej dziewczyny (Sheedy) i geniusza komputerowego - twórcy programu (zdobywca nagrody Tony - John Wood) David musi przechytrzyć mózg elektronowy i zapobiec nuklearnej zagładzie.

Pierwszy krok w kosmos 7.0

Paradokumentalny dramat przedstawiający rozwój badań i historię amerykańskiego programu kosmicznego. Obraz ukazuje również życie prywatne znanych astronautów i pilotów - oblatywaczy. Film został stworzony na podstawie powieści Toma Wolfe'a.

Samotny wilk McQuade 6.5

Samotnie działający ranger J.J. McQuade (Chuck Norris) walczy ze złoczyńcami stosując często ich własne metody postępowania. Przełożeni mają mu to za złe, chociaż z drugiej strony nie mogą odmówić skuteczności.

Nostalgia 7.6

Rosyjski pisarz Andrzej Gorczakow podróżuje po Włoszech w poszukiwaniu śladów kompozytora Pawła Sosnowskiego, który kiedyś odwiedził te strony. Poszukiwania informacji o emigracyjnym życiu muzyka zbliżają go tłumaczki, Judzeni, która przy pomocy tomu wierszy Asenija Tarkowskiego, bezskutecznie próbuje poznać przyczynę smutku swego rosyjskiego przyjaciela. Wkrótce Gorczakow zaczyn rozumieć, że historia muzyka – to po części także jego osobista historia: we Włoszech czuje się obcy, ale sytuacja sprawia, że już nie może wrócić do domu. Bohater popada w odrętwienie a jego tęsknota za ojczyzną przeradza się w prawdziwą chorobę duszy…

Martwa strefa 6.9

Wracając z randki Johnny Smith ma groźny wypadek samochodowy i zapada w śpiączkę. Pięć lat później mężczyzna budzi się, zyskując dar dzięki któremu widzi przyszłość lub przeszłość osoby jaką dotyka za rękę.

Ptaki ciernistych krzewów 7.2

Mini serial obejmujący 60-letnią historię australijskiej rodziny. Główną bohaterką filmu jest Meggie, nieszczęśliwie zakochana w księdzu. Ta zakazana miłość wplata się w życie rodziny i przynosi niechciane tragiczne konsekwencje.

Fucha 7.1

Zgred i Dudek to warszawscy cwaniacy, nieudacznicy i alkoholicy, pracują jako kamieniarze. Właściciel zakładu kamieniarskiego wysyła ich do innego miasta, gdzie na cmentarzu mają postawić zamówiony pomnik. Po robocie dostają propozycję fuchy, czyli wykonania po cichu, nocą, renowacji starego grobowca. Sprawę, a jakże, opierają o bufet, przy ogromnej ilości wódki, omawiają szczegóły. Następnej nocy Zgred i Dudek przystępują do pracy…

Słowa kluczowe