Dramat 1984

Przedstawiamy listę 480 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Dramat z 1984 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Przeciw wszystkim 6.6

Bezwzględny właściciel nocnego klubu z Los Angeles, Jake Wise, wynajmuje cynicznego Terry'ego, niegdyś zawodowego futbolistę, zlecając mu odnalezienie swej kochanki Jessie. Jake twierdzi, że Jessie pchnęła go nożem i zniknęła wraz z 50 tys. dolarów. Ten odnajduje ją na egzotycznej wyspie w Meksyku i... zakochuje się w Jessie bez pamięci.

Miłość Swanna 6.9

Paryż końca XIX w. Charles Swann ceniony w towarzystwie znawca sztuki, w czasie wizyty u księżnej Guermantes poznaje piękną i zmysłową kobietę lekkich obyczajów - Odettę de Crecy. Zakochuje się w niej od pierwszego wejrzenia i poślubia ją.

Eskimosce jest zimno

Bohaterowie tej opowieści tworzą klasyczny (choć nie wiem czy w tym przypadku to nie oksymoron) trójkąt miłosny. Ona: Mari (Marietta Méhes), uciekinierka z zakładu poprawczego marząca o karierze wokalistki rockowej. On: jej mąż, János (Andor Lukáts), pracownik ogrodu zoologicznego, głuchoniemy. No i "ten trzeci": wybitny pianista Laci (Bogusław Linda). Co sprawia, że wrażliwy artysta lgnie jak mucha do lepu ku pospolitej z jego punktu widzenia dziewczynie, bez skrupułów odbierając ją w nierównej konfrontacji kalece, nie bacząc nawet na to, że zmierza ku przepaści?


Purpurowy deszcz 6.9

Doskonale zapowiadający się młody muzyk rozpoczyna karierę. Na swej drodze spotyka wielu poczatkujących artystów i przekonuje się, że talent nie wystarczy, by znaleźć się na szczycie. Odkrywa, że mimowolnie powtarza błędy swojego ojca i postanawia walczyć ze swoimi słabościami. [opis dystrybutora]

Dawno temu w Ameryce 8.3

Film opowiada o życiu małej żydowskiej grupy gangsterów żyjących w Nowym Jorku i obejmujących ponad 40 lat ich przestępczej działalności. Niepowodzenia, zawody miłosne, handel narkotykami i prohibicja - to ich codzienne życie. Z jednej strony mechanizm działania wielkiego biznesu, przemoc i krew, z drugiej zaś ich normalne poza przestępcze funkcjonowanie w rodzinie, oraz smutna nostalgia o zmarnowanych życiorysach i wiecznie nieosiągniętej miłości…

Czerwony świt 6.2

Pewnego ranka Ameryka zostaje zaatakowana przez połączone siły ZSSR, Kuby i Meksyku. Najeźdźcy szybko zdobywają kontrolę nad sporą częścią kraju, gdzie wprowadzają swoje rządy. W jednym z małych miasteczek, grupka uczniów miejscowego liceum ucieka w góry, by tam szukać schronienia. Po jakimś czasie rozpoczynają partyzancką walkę z miejscowymi siłami wroga. Jednak ich rosnące sukcesy i coraz śmielsze akcje, doprowadzają do rozpoczęcia wielkiej operacji odwetowej, na której czele stoi pułkownik Strelnikov.

Miejsca w sercu

Edna straciła męża po przypadkowej strzelaninie z pijanym murzynem. Została z dwojgiem dzieci i musi sama zarobić na utrzymanie rodziny. Krewni i przyjaciele nie chcą jej pomóc, ale mimo to kobieta nie sprzedała farmy. Z pomocą czarnoskórego włóczykija Mozea rozwinie uprawę bawełny.

Śmiertelnie proste 7.0

Abby, piękna żona bogatego właściciela baru w Teksasie, postanawia uciec z barmanem. Wściekły mąż wynajmuje detektywa, który dostarcza mu niezbite dowody niewierności żony. Pałany zazdrością i chęcią zemsty planuje śmiertelnie prosty plan. A mianowicie zleca detektywowi morderstwo kochanków. Jednak nic nie idzie po jego myśli.

Amadeusz 8.3

Antonio Salieri jest jednym z najbardziej cenionych kompozytorów swoich czasów, pozostaje jednak artystą, w twórczości którego brakuje iskry geniuszu. Gdy poznaje młodziutkiego Wolfganga Amadeusza Mozarta, od razu wywiązuje się pomiędzy nimi rodzaj rywalizacji. Szybko pojawia się nienawiść do konkurenta, zazdrość czyniąca z Salieriego potwora. Jednak to właśnie w postaci Salieriego tkwi iskra tragizmu. Kompozytor w przewrotny sposób utożsamia uczucia widzów, spośród których wszyscy chyba mają wielkie marzenia, które okazują się nie do spełnienia. Poza tym to Salieri opowiada całą historię, to jego głos słyszymy zza kadru. Mozart zaś pozostaje niejako z boku jako niedościgły ideał.

Słowa kluczowe