Dramat 1987

Przedstawiamy listę 531 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Dramat z 1987 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Moda na sukces 3.0

Serial opowiada losy rodziny Forresterów, którzy są właścicielami Forrester Creations - największego imperium mody w Los Angeles oraz rywalizującej firmy - Spectra Designs, na czele której stoi Sally Spectra.

Dirty Dancing 7.4

Lato 1963 r. Doktor Houseman zabiera rodzinę na wczasy do znanego kurortu Catskills, gdzie jego przyjaciel Max Kellerman prowadzi ośrodek wypoczynkowy. Kellerman serdecznie wita gości, polecając kelnerowi Robbiemu dyskretne adorowanie Lisy, starszej córki doktora, zaś wnukowi Neilowi przekazuje opiekę nad 17-letnią Frances, zwaną przez wszystkich Baby. Dziewczynę szybko zaczyna nudzić jej opiekun, nie bawią jej formy zbiorowego wypoczynku oferowanego przez Kellermana. Wieczorem wychodzi z zabawy tanecznej i trafia do budynku, gdzie spędza wolny czas personel pensjonatu. Jest świadkiem popisu tanecznego dwójki instruktorów - Johnny'ego Castle i Penny Johnson, wykonujących "dirty dancing". Johnny zaprasza Frances do tańca. Następnego wieczoru Frances spostrzega w hotelowej kuchni zapłakaną Penny. Dziewczyna jest w ciąży z Robbiem, który odmawia pomocy. Aby nie stracić pracy, Penny gotowa jest usunąć nielegalną ciążę, lecz na to brakuje jej pieniędzy. Frances pożycza od ojca potrzebną sumę i dowiaduje się, że w dniu zabiegu Johnny i Penny mieli dać popis taneczny w sąsiednim hotelu.

Prawo pożądania 7.1

Znany reżyser Pablo, jest zakochany bez wzajemności w Juanie. Gdy Juan wyjeżdża na wakacje nad morze, Pablo postanawia zapomnieć o nim, miło spędzając czas. W dyskotece poznaje młodziutkiego chłopaka Antonio, z którym wdaje się w przelotny romans. Szybko okazuje się, że Antonio bardzo poważnie potraktował znajomość z Pablo, a konsekwencje mogą być nieprzewidywalne dla wszystkich.


Czerwone sorgo 6.6

Chiny, lata 30. XX wieku. Wiekowy już, w dodatku chory na trąd, właściciel winiarni kupuje od ubogiej rodziny młodą dziewczynę, Jiu'er (Li Gong), z myślą o ożenku. Z wioski wyrusza więc orszak ślubny, który po drodze zostaje napadnięty przez rabusia. Życie Jiu'er ratuje jeden z tragarzy jej lektyki, niestety nazajutrz dziewczyna zostaje porwana przez mężczyznę ukrywającego się pod maską. Okazuje się, że jest nim ów tragarz, który po prostu się zakochał. Jako, że dziewczyna odwzajemnia uczucie, para zostaje kochankami. Niemniej sama nie może decydować o swoim losie, została wszak kupiona, więc w końcu trafia przed ołtarz. Życie u boku schorowanego męża nie trwa jednak zbyt długo, a po jego śmierci młoda wdowa zostaje właścicielką winiarni. Wtedy pojawia się również odtrącony kochanek...

Manekin 7.0

Jonathan (Andrew McCarthy) projektuje okna wystawowe w domu handlowym. Pewnego dnia jeden z manekinów ożywa i od tej pory pomaga mu w pracy. Wspólnie tworzą wystawy, które przyciągają do sklepu tłumy klientów. Jonathan zakochuje się w Emmie, niestety w obecności innych ludzi Emma przemienia się w lalkę. Czy jest szansa, by Emma przestała być manekinem?

Full Metal Jacket 7.9

Rekrut Joker (Matthew Modine) trafia do obozu szkoleniowego, gdzie znajduje się pod komendą sierżanta Hartmana (R. Lee Ermey). Hartman jest rygorystyczny i wręcz sadystyczny w stosunku do podwładnych. Szczególnie surowo odnosi się do szeregowego Pyle'a (Vincent D'Onofrio), który nie wytrzymuje presji i popełnia samobójstwo. Po rygorystycznym szkoleniu rekruci trafiają do Wietnamu.

Krótki film o zabijaniu 7.9

Akcja filmu to niemal pedantyczny zapis zbrodni. Obserwujemy brutalny mord dokonany przez młodego chłopaka na taksówkarzu. Zabija z zimną krwią, pomimo błagań mordowanego o darowanie życia. Po schwytaniu, zostaje skazany – wyrok śmierci. W czasie przygotowań do egzekucji, skazaniec wychodząc z celi śmierci krzyczy: "Proszę pana, ja nie chcę!"…

Imperium słońca 7.8

Jest to historia małego chłopca, Jamesa Grahama, syna brytyjskiego dyplomaty, na wielkiej wojnie. Główny bohater po wkroczeniu do Szanghaju wojsk japońskich zostaje rozdzielony z rodzicami. Jego nieposkromione pragnienie wolności pokonuje okrutne granice japońskiego obozu jenieckiego.

Pełna chata 7.0

Danny Tanner prowadzadzi w telewizji poranny program. Mieszka razem z trzema córkami (D.J. , Stephanie i Michelle) oraz dwoma przyjaciółmi: Jessem i Joeyem. Jego żona zginęła po tym, jak wpadła pod samochód pijanego kierowcy. Jest jeszcze Rebbeca, kobieta, która rozkochuje w sobie trzech panów, jednak ostatecznie zostaje żoną Jessiego. Serial przedstawia życie wszystkich bohaterów oraz problemy, z którymi zmagają się na codzień.

Good Morning, Vietnam 7.1

Akcja rozgrywa się w połowie lat 60., w okresie prezydentury Lyndona Bainesa Johnsona, rzecznika eskalacji wojny w Wietnamie. Bohater filmu jest postacią autentyczną, choć "prawdziwy Adrian Cronauer nie był wcale tak śmieszny" - przyznał w jednym z wywiadów reżyser, który nie chciał jednak realizować kolejnego dramatu wojennego w rodzaju Czasu Apokalipsy czy Plutonu. W latach 1962-71 w wojnie w Wietnamie brały udział miliony Amerykanów, doskwierała im tęsknota za domem i rodzinami. Cronauer przybywa do Sajgonu w 1965 roku, kiedy zaostrza się konflikt wietnamski. Wzrasta liczba wojsk amerykańskich, nasilają się walki. Jako prezenter rozgłośni AFR (Armed Forces Radio) ma umilać czas walczącym żołnierzom, przekazywać najnowsze wiadomości z frontu, wreszcie podnosić morale armii. Audycja radiowa, którą prezenter zawsze rozpoczyna od przeciągłego okrzyku "Good morning, Vietnam", zyskuje coraz większą popularność wśród żołnierzy. Popularny staje się również sam Cronauer, który korzystając z konstytucyjnego prawa wolności słowa wypowiada bez ogródek swoje sądy, kpi i szydzi, nadaje zakazane dotąd songi polityczne i muzykę rockandrollową, ignoruje skreślenia wojskowego cenzora, puszczając w eter wszystkie wiadomości. Choć Adrian Cronauer jest uwielbiany przez prostych żołnierzy, staje się utrapieniem przełożonych, z którymi rozpoczyna prywatną wojnę.

Słowa kluczowe