Dramat 1987

Przedstawiamy listę 566 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Dramat z 1987 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Moda na sukces 2.8

W świecie mody rządzi rodzina Forresterów. Jednak za wielkimi sukcesami kryją się również porażki, liczne skandale, problemy rodzinne, rozwody...

Zaczarowany ogród

Mary mieszkała z rodzicami w Indiach. Kiedy rodzice dziewczynki umierają, Mary zostaje wysłana do jedynych swoich krewnych, mieszkających w Anglii. W jej nowym domu panuje atmosfera smutku i melancholii. Dziewczynka stara się dowiedzieć, co jest tego przyczyną.

Wirujący seks 7.3

Rok 1963. Młoda Frances (Jennifer Grey) wraz z rodzicami i siostrą Lisą (Jane Brucker) spędzą wakacje w ekskluzywnym pensjonacie. Poznaje tam dwójkę instruktorów tańca - Penny'ego (Cynthia Rhodes) oraz Johnny'ego (Patrick Swayze), którzy przygotowują się do pokazu tanecznego. Wkrótce okazuje się, że kobieta nie może wziąć udziału w nim udziału. Frances, choć nie potrafi tańczyć, proponuje, że ją zastąpi. Rozpoczyna intenrywny trening pod okiem Johnny'ego. Zakochuje się w nim z wzajemnością. Jej ojciec, szanowany lekarz, sprzeciwia się związkowi córki z tancerzem...


Ponad szczytem 6.8

Lincoln Hawk (Sylvester Stallone) jest kierowcą osiemnastokołowej ciężarówki i walczy w zawodach arm-wrestlingu. Teraz jednak jego głowę zaprząta syn, którego nie widział od 10 lat... od urodzenia. Lincoln musi zabrać go ze szkoły wojskowej w Wirginii i zawieść do Denver, gdzie jego matka - była żona Lincolna - jest umierająca. Kobieta pragnie pożegnać się z nimi przed śmiercią i sprawić by obaj poznali się i polubili. Teść Lincolna, milioner Jason Cutler, który wcześniej doprowadził do rozpadu jego małżeństwa, robi wszystko, by uniemożliwić mu kontakt z synem.

Alamo: 13 dni chwały

Opowieść o słynnym oblężeniu Alamo podczas teksaskiej rewolucji, w którym niewielki oddział żołnierzy zdołał utrzymać posterunek dając odpór armii o druzgocącej przewadze pod dowództwem meksykańskiego gen. Santa Anna dając czas teksańskiemu wojsku na zebranie siły do walki defensywnej.

Szklana menażeria

Kameralna opowieść o stosunkach panujących w rodzinie opuszczonej przez ojca. Córka-kaleka ucieka od rzeczywistości w świat szklanych zwierzątek, zaś starzejąca się matka, o manierach wielkiej damy, żyje wspomnieniami z przeszłości. Pragnąc lepszego życia dla ślamazarnego syna i kulawej córki, zadręcza ich dobrymi radami, dodaje otuchy, natrętnie pobudza ambicje.

Kwiaty na poddaszu 7.1

Z braku środków do życia Corrine, wraca z czwórką swoich dzieci do rodzinnej posiadłości, z której uciekła przed laty. Na miejscu dzieci zostają uwięzione, a Corrine poddana srogiej karze. Od tego momentu babcia robi wszystko by pozbyć się wnuków i wydać córkę za wybranego przez siebie męża.

Po obietnicy 7.7

Film opowiada o nierozerwalnym związku ojca z dziećmi. Jackson sam wychowuje dzieci po przedwczesnej śmierci żony - do momentu, gdy opiekunka społeczna źle interpretując jego prostoduszność powoduje, iż dzieci zostają mu odebrane. Przysięga, że je odzyska - wbrew losowi, a nawet wbrew prawu. Dzieci rozdzielone, przepychane między domami opieki i sierocińcami - nieszczęśliwe przystosowują się do środowisk, w które zostały zepchnięte. Jackson chce odnaleźć dzieci, odzyskać je, a także odbudować przerwaną więź między nimi... Wspiera go w poszukiwaniach Anna...

Dzieci z miasteczka Stepford

Rodzina Hardingów przeprowadza się do miasteczka Stepford, by zaznać w końcu spokojnego życia. Sielanka nie trwa jednak długo gdyż okazuje się, że rządzący miasteczkiem mężczyźni zmienili swoje żony w roboty i robią to samo z niepokornymi dziećmi.

Wet za wet

Ernest Tiley i Bill Babowsky zderzają się swoimi drogimi samochodami. Dochodzi do dużej sprzeczki, w której wzajemnie oskarżają się o spowodowanie wypadku. Wszystko jeszcze podsyca wiadomość, że obaj pracują w innych firmach, które ze sobą silnie konkurują na rynku. Babowsky na złość uwodzi żonę konkurenta, ale z czasem romans przeradza się w uczucie. Planują wspólne życie, jednak Ernest nie ma zamiaru dać żonie rozwodu...

Słowa kluczowe