Dramat 1988

Przedstawiamy listę 613 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Dramat z 1988 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Dekalog II 7.6

Mąż Doroty znajduje się w ciężkim stanie w szpitalu. Kobieta jest w ciąży z innym mężczyzną. Postanawia, że urodzi dziecko tylko wtedy, jeśli mąż umrze. Wówczas będzie mogła też związać się z ojcem dziecka. W innym przypadku zamierza usunąć ciążę. Na ordynatorze szpitala, który opiekuje się chorym chce wymóc jednoznaczną diagnozę, która ułatwi jej podjęcie decyzji. Wymusza wręcz przysięgę, aby mieć pewność, że lekarz mówi prawdę. Czy ordynator nie zawaha się skłamać, aby uratować nienarodzone dziecko?

Piłkarski poker 7.5

W dzisiejszych czasach, możemy już śmiało powiedzieć, że fabuła filmu została z życia wzięta. Bohaterów filmu tworzy zamknięty światek działaczy, sędziów i piłkarzy. Panowie niemal w otwarty sposób „ustawiają” wyniki meczy. Tutaj już niemal nie ma żadnego znaczenia sportowa rywalizacja, forma i skład zespołu, liczy się kto, kogo przechytrzy, kto da więcej, żeby przekupić sędziego bądź piłkarza – rządzi pieniądz i szerzy się korupcja. Nikt nikomu już nie wierzy, nawet trzej przyjaciele z boiska, nie ufają sobie, tym bardziej, że dwóch z nich aktywnie uczestniczy w tym procederze, a trzeci udaje kalekę. A co na to kibice?... płacą i naiwnie oczekują na końcowy gwizdek.


Mały lord

Mały Cedryk mieszka w Ameryce z rodzicami. Pewnego dnia umiera mu ojciec. Okazuje się, że chłopiec jest dziedzicem ogromnej fortuny. Razem z matką jedzie do Anglii, aby zamieszkać z dziadkiem, który - jak się okazuje - jest zgryźliwym i niesympatycznym człowiekiem, którego wszyscy się boją. Jednak dzięki Cedrykowi zachodzi w nim powolna przemiana na lepsze.

Pracująca dziewczyna 7.1

Tess McGill jest dziewczyną pracującą. Pragnie wzbić się na szczyt, ale jest ciagle niedoceniana. Pewnego dnia jej szefową zostaje bezwzględna Katherine Parker. Tess poddaje jej swoje pomysły, a ta wykorzystuje je bez wiedzy dziewczyny. Tymczasem szefowa wyjeżdża na narty i łamie nogę. W związku z tym, że Katherine nie może zająć się firmą, powierza obowiązki Tess. Dziewczyna ma szansę na realizację swoich planów.

Mała Wiera 9.5

Rosja za czasów pierestrojki. Nastoletnia Wiera ucieka na plażę po tym, jak w miejscowej dyskotece, podczas bójki, zjawia się milicja. Tam poznaje Siergieja, młodego studenta, w którym się zakochuje i postanawia go poślubić. Jednak z tych planów nie są zadowoleni jej rodzice. Pod pozorem wymusza na rodzicach zgodę na ślub i sprowadza Siergieja do swojego domu. Młody chłopak nie potrafi jednak zaakceptować rodziny Wiery - prostych, nie strojących od alkoholu ludzi. Wzajemna niechęć doprowadzi wkrótce do tragedii...

Cinema Paradiso 8.2

Cinema Paradiso opowiada historię znanego włoskiego reżysera Salvatore (w tej roli Jacques Perrin), który po latach powraca pamięcią do czasów dzieciństwa spędzonego w małym sycylijskim miasteczku. Cały świat zaaferowany jest wydarzeniami politycznymi po II wojnie światowej, jednak tutaj, w prowincjonalnym miasteczku, ludzie żyją swoimi sprawami, a ich jedyną rozrywką są filmy wyświetlane w kinie parafialnym "Paradiso". Toto (Salvatore Cascio), jak nazywają w mieście małego Salvatore, przyjaźni się z miejscowym kinowym operatorem Alfredo (Philippe Noiret), który wprowadza chłopca w magiczny świat ruchomych obrazków. Toto dzień po dniu spędza w ciemnej kinowej sali, chłonąc pojawiające się na ekranie obrazy i marząc o samodzielnym robieniu filmów. Kino staje się także dla niego źródłem pierwszych miłosnych doświadczeń. Oto pojawia się Elena, najpiękniejsza dziewczyna w miasteczku, w której zapatrzony w filmowe romanse Toto szaleńczo się zakochuje.

Dekalog I 7.8

Krzysztof jest naukowcem bardzo racjonalnie postrzegającym świat i ludzi. Potrafi wszystko udowodnić, wszystko wyliczyć. Jego syn Paweł dostał właśnie nowe łyżwy i chciałby jak najprędzej je wypróbować. Ojciec bardzo dokładnie wylicza, jak długo będzie musiał poczekać, aby poślizgać się na pobliskim jeziorku, żeby lód był odpowiednio gruby i mocny. Nadszedł upragniony dzień. Paweł idzie pojeździć na łyżwach… Czy precyzyjne wyliczenia ojca wystarczą, aby bezpiecznie się ślizgać? Czy można bezkrytycznie zaufać „mędrca szkiełku i oku”? Kiedy zaniepokojony długą nieobecnością syna Krzysztof idzie nad jeziorko, widzi skupionych wokół wielu mieszkańców osiedla, którzy rozmawiają o wypadku na lodowisku.

Rain Man 7.8

Charlie Babbit odkrywa, że ma brata Raymonda. Na początku Charlie widzi Raymonda jako przeszkodę do dziedziczenia majątku po ojcu, ale z czasem nauczy się go kochać. Raymond jest umysłowo chory na autyzm, ale ma przy tym niezwykłe zdolności matematyczne i genialną pamięć - lecz nie wie nic na temat prozaicznego życia, które go otacza – od urodzenia przebywa w zamkniętym zakładzie. Charlie ostatecznie decyduje się porwać brata ze szpitala i razem wyruszają w podróż, aby się poznać. Ale Raymond musi wrócić do szpitala...

Roseanne 6.0

Serial opowiadajacy o losach typowej amerykańskiej "rodzinki". I o ich typowych problemach - małżeńskie niesnaski, wychowawcze kłopoty z dzieciakami, ciągły brak gotówki. Ta typowa rodzinka - trójka dzieciaków: DJ, Darlene i Becky oraz rodzice Roseanne i Dan. Serial pokazuje kto tak naprawdę rządzi rodzinką...

Słowa kluczowe