Dramat 1988

Przedstawiamy listę 652 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Dramat z 1988 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Powrót niesamowitego Hulka

Dr Bruce Banner od kilku miesięcy pracuje nad nowym urządzeniem wykorzystującym promieniowanie gamma licząc, że w końcu uwolni się od drzemiącego w nim potwora. Pewnego dnia odwiedza go jego były student Donald Blade, który dzięki prastarej magii przywołuje do naszego świata Thora. Zdezorientowany wojownik atakuje Bannera, przez co uwalnia Hulka. Początkowo obaj herosi walczą ze sobą, ale gdy grupka złodziei próbuje ukraść wynalazek Brucea łączą swoje siły w walce ze wspólnym wrogiem.

Koktajl 6.8

Szukający dla siebie miejsca pod słońcem chłopak znajduje je niespodziewanie - bo marzenia i plany sięgały kariery w wielkich firmach - za kontuarem wielkiego baru. Mieszanie koktajli okazuje się nie tylko trudną sztuką, ale również lekcją dojrzałości.


Rain Man 8.0

Charlie Babbit (Tom Cruise) - młody businessman - przeżywa poważne kłopoty finansowe w swojej firmie. Kiedy umiera jego ojciec okazuje się, że cały majątek zapisał na rzecz szpitala psychiatrycznego, w którym przebywa cierpiący na autyzm brat Charliego - Raymond (Dustin Hoffman). Charlie porywa brata mając nadzieję na uzyskanie połowy spadku. W trakcie podróży, pomiędzy braćmi nawiązuje się uczucie przyjaźni i miłości.

Salaam Bombay!

Mały Krishna pracuje w cyrku, by odpracować dług za podpalony w złości motor brata. Kiedy cyrkowcy wyjeżdżają, zostawiając go samego i bez pieniędzy, zrozpaczony udaje się do najbliższego miasta. Tam trafia w kolejne kłopoty, zderzając się z okrutną rzeczywistością miejskiego tygla; stopniowo zaczyna jednak odnajdywać dla siebie miejsce w złożonych strukturach społecznego marginesu. Prostytutki, narkomani, żebracy stają się jego nową rodziną.

Dekalog I 7.8

DEKALOG I: "Nie będziesz miał cudzych Bogów przede mną". Historia o miłośniku komputera i wiedzy - racjonaliście, który wierzy przede wszytkim w fizyczność i tym samym obliczalność świata. Boleśnie przekonuje się, że o losie człowieka nie mogą decydować układy scalone komputera.

Dni zaćmienia

Młody rosyjski lekarz pracuje w niedużym turkmeńskim miasteczku, gdzie ekscentryczne sąsiedztwo dawnej egzotyki, obcych obyczajów i wielojęzykowego środowiska układają się w szczególnego rodzaju nieznany mu świat...

Obcy przybysze 5.9

Mija kilka lat od lądowania statku kosmicznego na terytorium USA i rozpoczęcia asymilacji jego pasażerów. Wśród żyjących w harmonii z ludźmi obcych, powstaje grupa handlująca niezwykle silnym narkotykiem. W całą sprawę wmieszany zostaje detektyw Matthew Sykes, którego partner ginie z rąk przybysza. Chcąc dopaść mordercę Matthew, podejmuje współpracę z Samuelem Francisco, pierwszym przybyszem, który został policjantem.

Roseanne 5.9

Serial opowiadajacy o losach typowej amerykańskiej "rodzinki". I o ich typowych problemach - małżeńskie niesnaski, wychowawcze kłopoty z dzieciakami, ciągły brak gotówki. Ta typowa rodzinka - trójka dzieciaków: DJ, Darlene i Becky oraz rodzice Roseanne i Dan. Serial pokazuje kto tak naprawdę rządzi rodzinką...

Nierozłączni 6.4

Bracia Beverly i Elliot Mantle są bliźniakami. Obydwaj są też ginekologami. Elliot jest znacznie bardziej przebojowy i zawsze potrafi uwieść kobietę, która mu się podoba. Kiedy jednak się już znudzi, bez jej wiedzy przekazuje ją swojemu nieśmiałemu bratu.

Słowa kluczowe