Dramat 1991

Przedstawiamy listę 643 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Dramat z 1991 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Chłopaki z sąsiedztwa 7.2

South Central jest w Los Angeles murzyńskim gettem i zarazem najniebezpieczniejszą dzielnicą w mieście. Tu niezwykle łatwo można paść ofiarą napadu czy gwałtu. Nikt nie zwraca już uwagi na prawo, bowiem w South Central ono nie istnieje. Wszelkie reguły postępowania wyznaczają gangi, nierzadko zwalczające się wzajemnie. Brak możliwości społecznego awansu i jakichkolwiek perspektyw na przyszłość wymusza walkę o przetrwanie według zasady: albo ty, albo ciebie. W South Central mieszkają trzej przyjaciele. Doughboy nie wyróżnia się spośród zdemoralizowanej młodzieży. Mimo młodego wieku ma na swym koncie kilka przestępstw, na których wcale nie zamierza poprzestać. Natomiast jego przyrodni brat Ricky ma szansę wyrwać się z getta, gdyż stypendium umożliwi mu doskonalenie umiejętności futbolowych już poza South Central. Trzeci z przyjaciół Tre stara się unikać zgubnych wpływów środowiska, co jest niewątpliwie zasługą jego ojca, który uczy go prawdziwej, czarnej kultury. Niestety, krewki Doughboy wkrótce staje się przyczyną kłopotów całej trójki. Chłopak nieopatrznie strzela do członka jednego z gangów. W takim przypadku obowiązuje odpowiedzialność zbiorowa. Przyjaciele są w ogromnym niebezpieczeństwie.

Smażone zielone pomidory 7.3

Evelyn Couch przechodzi trudny okres, ma problemy w małżeństwie. Spotkanie z wiekową już Ninny Theadgoode zmienia jej życie. Ninny opowiada Evelyn historię życia młodej kobiety z Alabamy - Idigie Theadgoode. Idgie i Ninny były w młodości najlepszymi przyjaciółkami, wspierały się w codziennym życiu, kłopotach z mężczyznami, w prowadzeniu knajpki a nawet w zbrodni. Historia przyjaciółek a także Evelyn to odkrywanie świata przez kobiety szukające niezależności, szacunku i miłości.

Piękna złośnica 10.0

Starzejący się malarz Edouard Frenhofer kończy obraz przedstawiający XVII-wieczną kurtyzanę zwaną "Piękną złośnicą", do którego pozować ma młodziutka, piękna muza. Do tej pory dla malarza natchnieniem była jego żona Liza, ale jej urok wraz z wiekiem przestał oddziaływać twórczo na artystę. Młoda modelka o imieniu Marianne wyzwala w malarzu nowe siły. Cztery dni pozowania są jednocześnie niebem i piekłem dla obojga. Psychiczny związek artysty i modelki niepokoi bardzo żonę malarza i chłopaka Marianne.


Miłość w rytmie rap 6.7

Pewna grupa hip-hopowa zarabiająca na życie występami w nocnych klubach, zatrzymuje się w małym miasteczku. Johnny lider grupy spotyka tam piękna studentkę, która również zwraca na niego uwagę. Jednak, czy porządna dziewczyna, mająca "za plecami" swojego chłopaka i borykających się z kłopotami rodziców, jest w stanie zakochać się w takim "złym" chłopcu?

Ognisty podmuch 7.4

Kurt Russell i William Baldwin grają role zwaśnionych braci kultywujących tradycję rodzinną - pracę w chicagowskiej straży pożarnej. Gdy seria umyślnych podpaleń ogrania miasto, bracia odkładają spory na bok, aby stanąć do walki z tajemniczym i groźnym wrogiem.

Wysokie obcasy 7.3

Dziennikarka Rebecka dowiaduje się, że jej mąż miał niegdyś romans z jej matką, Becky. Wkrótce dochodzi do tragedii i mężczyzna zostaje zamordowany.

Na fali 7.2

Młody agent FBI (Keanu Reeves) pracując pod przykrywką, przenika do gangu surferów napadających na banki, jednak z czasem zaczyna coraz bardziej utożsamiać się z przestępcami...

Podwójne życie Weroniki 7.6

23 listopada 1966 roku przychodzą na świat dwie identyczne dziewczynki - jedna w Polsce, druga we Francji. Choć dzielą je tysiące kilometrów przez całe późniejsze życie czują ze sobą dziwną więź pomimo, że nigdy tak naprawdę się ze sobą nie spotkały. Są do siebie podobne jak dwie krople wody, obie mają problemy zdrowotne, obie kochają muzykę i obie mają takie same imię; Weronika i Veronique (w obydwu rolach - Irène Jacob). W pewnym momencie swego życia Weronika decyduje poświęcić się pracy artystycznej, którą raptownie przerywa śmierć. Veronique podświadomie odczuwa stratę kogoś bardzo bliskiego… W niewytłumaczalny, mistyczny sposób wyciąga wnioski z wydarzeń, które miały miejsce w Polsce. Wybiera miłość zamiast pasji.

Kickboxer 2 - Godziny zemsty 5.9

David Sloan, mistrz kick boxingu, prowadzi szkołę walki. Z popdu kłopotów finansowych zgadza się na propozycję Justyna McClaya, który chce, by walczył na ringu.

Robin Hood: Książę złodziei 7.5

Robin z Locksley po kilku miesiącach niewoli tureckiej ucieka, z uwolnionym przez siebie Azeemem i wraca do rodzinnej Anglii. Tylko, że na miejscu okazuje się, że wszystko co miał przepadło, a jego rodzina została zamordowana. Nie wiedząc co dalej robić udaje się do lasu Sherwood, by dołączyć do innych uciekinierów. Po pewnym czasie Robin z nowymi przyjaciółmi zaczyna atakować wszystkich lokalnych bogaczy, a zrabowane złoto rozdawać potrzebującym.

Słowa kluczowe