Dramat 1994

Przeszukaj katalog

Przedstawiamy listę 777 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Dramat z 1994 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Sally Goodman jest kobietą energiczną. Samotnie wychowuje niepełnosprawne dziecko. David jest bowiem chory na autyzm i potrzebuje nieustannej pomocy. Dla niego Sally zrezygnowała ze wszystkiego: męża, pracy, pomocy rodziny. Los samotnej kobiety jest niełatwy, a na domiar złego pracownik Departamentu Opieki nad Dziećmi chce umieścić Davida w odosobnionym zakładzie.
Forrest urodził się w małym miasteczku w Alabamie. Od początku swojego życia uznawany był za głupka, ale mimo to odniósł niesamowity sukces.
Kilka historii, rodem z kina lat 40, które zazębiają się w jedną całość. Dwóch, niezbyt rozgarniętych gangsterów, Jules i Vincent, dostają zlecenie od wpływowego szefa. Mają odbić należącą do niego walizkę. Zadanie, które miało być proste, niczym budowa cepa, okazuję się być arcytrudne. Tymczasem Marsellus Wallace, właściciel walizki, obstawia walkę bokserską. Nie będzie to uczciwa walka, ponieważ wcześniej zapłacił jednemu z zawodników pokaźną sumę za przegranie meczu. Kiedy Wallace obstawia, jego żona zostaje oddana po opiekę Vincentowi. Mają ze sobą spędzić jeden, pozornie miły wieczór. Ale pozory mylą...


Młody dziennikarz przeprowadza sensacyjny wywiad z wampirem. Ten wraca wspomnieniami do osiemnastego wieku, kiedy był bogatym plantatorem w Nowym Orleanie. Po śmierci żony i nienarodzonego dziecka, które umarły podczas porodu, zrozpaczony człowiek podpisuje pakt z siłami zła i staje się wampirem.
Silvia (Katarina Vasilissa) jest kobietą, która rzuciła właśnie męża profesora Dodò (Francesco Casale). Jest ekshibicjonistką, która uwielbia nosić spódnice bez bielizny pod spodem. Porzucony mężczyzna chce za wszelką cenę odzyskać żonę. Próbuje nawet rozmawiać o rozłące, ze swoim ojcem. Jednocześnie adoruje seksowną pokojówkę, jedną z uroczych studentek swojego ojca. Ten erotyczny dramat oferuje również dyskusję poruszającą różnice pomiędzy tzw. podglądactwem a ekshibicjonizmem.
Pułkownik Ludlow zamieszkuje wraz z trzema synami odludne tereny Montany. Każdy z chłopców jest inny. Alfred jest bardzo rozsądny, Tristan to buntownik, a Samuel to romantyczny idealista. Pewnego dnia Samuel przywozi do domu narzeczoną. Kobieta wprowadza ogromne poruszenie w szeregach męskiej rodziny. Wybucha I wojna światowa i mimo sprzeciwów ojca chłopcy wyruszają do Europy.
Film przedstawia fikcyjną historię, w której Niemcy praktycznie wygrały II wojnę światową. Akcja rozpoczyna się w 1964 roku. Jedynym problemem Hitlera jest ciągły konflikt z ZSRR i dlatego pragnie pokoju z USA. Ostatecznym dowodem przyjaźni pomiędzy mocarstwami ma być wizyta amerykańskiego prezydenta w Berlinie. Kilka dni wcześniej oficer SS - Xavier March (Rutger Hauer), rozpoczyna śledztwo w sprawie domniemanego zabójstwa ważnego członka partii. W tym samym czasie do Berlina przybywa amerykańska dziennikarka Charlie Maguire (Miranda Richardson), która chwile po przyjeździe otrzymuje od obcego mężczyzny kopertę z tajemniczym zdjęciem z czasów wojny. Wkrótce okaże się, że obie sprawy łączą się i dotyczą największego sekretu Trzeciej Rzeszy.
Andy Dufresne jest młodym obiecującym bankierem. Jego życie zmienia się drastycznie, kiedy zostaje niesłusznie oskarżony o zamordowanie swojej żony i jej kochanka. Skazany na dożywocie, dostaje się do więzienia Shawshank, gdzie rządy sprawują sadystyczni strażnicy oraz dyrektor - hipokryta i oszust. Andy, żeby przeżyć lata jakie przyjdzie mu spędzić w celi, będzie musiał wykazać się sprytem i wolą przetrwania. Przygotowuje również misterny plan zemsty - tak zaskakujący, że zmyli nawet najbliższych współwięźniów.
Ksiądz Jakub obejmuje na wsi swą pierwszą parafię. Spotyka starszego od siebie proboszcza Andrzeja z sąsiedniej wioski. Ten nie zachowuje sie jak zwykły ksiądz. W czasie mszy parafianka Oleńka wyznaje Jakubowi uczucie. Młody ksiądz uderza ją w twarz. Tymczasem we wsi zaczynają dziać się cuda.
Po zabójstwie całej rodziny przez skorumpowanych policjantów, 12-letnia Matylda zamieszkuje z sąsiadem Leonem będącym płatnym mordercą. Dziewczynka pragnie być taka jak on.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…