Dramat 1995

Przeszukaj katalog

Przedstawiamy listę 865 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Dramat z 1995 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Kasyno

8,1
Las Vegas, 1973 r.: oto tło akcji fascynującego filmu o miliardowych operacjach mafii w biznesie hazardowym, opartego na autentycznych wydarzeniach. W tej gangsterskiej historii Martin Scorsese opowiada o nieposkromionych ambicjach, namiętnościach i chciwości, które obaliły imperium hazardu. W filmie zagrali brawurowo dwaj laureaci Oscara®* Robert De Niro i Joe Pesci oraz Sharon Stone. Film prowadzi widza za efektowną fasadę kasyna, gdzie ludzkie życie i fortuny są zaledwie stawką w grze.

Gorączka

8,2
Nakręcony w Los Angeles film skupia uwagę na dwóch antagonizujących ze sobą postaciach: przestępcy dokonującym zuchwałych i misternie zaplanowanych napadów – Neilu McCauleyu (Robert De Niro) – oraz nie mniej intensywnie kroczącej przez życie osobowości, choć pojmującej porządek tego świata z punktu widzenia stróża prawa – przebiegłym i wytrawnym oficerze z wydziału do spraw zabójstw policji Los Angeles – Vincencie Hanna (Al Pacino).

Pestka

6,5
Film opowiada historię Agaty (Krystyna Janda), dojrzałej i niezależnej kobiety, autorki wierszy, która mimo wielu prób wciąż czeka i jest otwarta na spotkanie z miłością życia. Na ślubie przyjaciółki poznaje Borysa (Daniel Olbrychski), architekta, męża i ojca. Znajomość przeradza się w namiętność. W tym związku kochanków, największa wartością dla Agaty jest miłość. I mimo, że nie myśli ona o formalnym związku z Borysem, ten postanawia porzucić swoja rodzinę. Krok ten niesie za sobą szereg wydarzeń i komplikacji, które szczególnie boleśnie dotkną właśnie Agatę.


Romans, intryga, heroizm i desperacka walka o wolność Szkocji. Historia Williama Wallace'a, którego pasja i odwaga zjednoczyły szkocki lud w walce z bezwzględnym angielskim królem ponad sześćset lat temu, na początku czternastego wieku.
Cztery pokoje, cztery historie, czterech reżyserów, jeden goniec. Wszystko dzieje się w trakcie wieczoru sylwestrowego. Ted, wspomniany wcześniej goniec, zostaje sam w hotelu. Będzie musiał spełnić zachcianki barwnej galerii postaci, które nie dadzą mu spokojnie przetrwać jego zmiany.

Łagodna

7,2
W upalną petersburską noc, gdzieś pod koniec XIX wieku, samotny, starzejący się mężczyzna czuwa przy martwym ciele młodziutkiej żony. Próbuje dociec przyczyn, dla których popełniła samobójstwo. Przywołuje całą historię swego małżeństwa - od pierwszego spotkania, po bezceremonialne kupno dziewczyny od jej opiekunek, aż do tragicznego końca. W jego duszy mieszają się żal, ból i poczucie winy. Stara się poniewczasie wniknąć w psychikę żony, zrozumieć ją chociaż po śmierci... Upływające godziny nie zmiejszają udręki. Nie przynoszą też odpowiedzi na trapiące mężczynę pytanie. Dopiero wraz z nastaniem świtu bohater zdaje się coś odkrywać... Na motywach opowiadania Fiodora Dostojewskiego.
Wskutek wojny domowej sytuacja w Rosji pogarsza się, w związku z czym zostaje podniesiona gotowość bojowa Amerykańskiej floty. Obawiając się wojny nuklearnej, zarozumiały młody dowódca Hunter oraz doświadczony kapitan Ramsey i pozostali oficerowie zostają zaokrętowani na atomową łódź podwodną z zadaniem niedopuszczenia do ataku nuklearnego na Stany Zjednoczone. Jednak wskutek błędów w informacjach, Hunter i Ramsey chcą przejąć na własną rękę kontrolę nad okrętem oraz nad jego rakietami balistycznymi.
Po przypadkowym popełnieniu przestępstwa trzy kobiety wyruszają w podróż, która staje się dla nich źródłem zupełnie nowych doświadczeń.

Siedem

8,5
Przechodzący na emeryturę detektyw Somerset podejmuje się rozwiązania sprawy brutalnych morderstw. Partneruje mu młody i porywczy detektyw Mills.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…