Dramat 1999

Przeszukaj katalog

Przedstawiamy listę 1093 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Dramat z 1999 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Garris (Jacques Gamblin) i Riton (Jacques Villeret) mieszkają na brzegu bagnistego stawu. Riton ma trójkę dokazujących dzieci z drugiego małżeństwa. Od czasu do czasu topi swoje smutki w czerwonym winie, próbując zapomnieć o swojej „Wielkiej Miłości”, Pameli, swojej pierwszej żonie. Garris mieszka sam. Jest to człowiek prosty i hojny, o raczej marzycielskim umyśle. Jeśli pozostał tu przez dziesięć lat, to tylko po to, aby pomóc Ritonowi i jego rodzinie. Zarabiają na drobnych pracach: łowienie żab, zbieranie ślimaków, zbieranie konwalii itp. Jak mówi Garris: „Zarabiamy słabo, ale nie narzekamy”. Mają kilku przyjaciół: Amédée (André Dussollier), marzyciela, pasjonata czytania, Pépé (Michel Serrault), weterana z Marais, który choć został bogatym przemysłowcem, nie wyparł się swojego pochodzenia, oraz Tane'a (Jacques Boudet), konduktora miejscowej kolejki. Garris poznaje młodą kobietę Marie (Isabelle Carré)...
Akcja serialu rozgrywa się w szpitalu, w podwarszawskiej Leśnej Górze. Marzenia dawnych przyjaciół ze studiów medycznych spełniają się, będą pracować razem. Bruno Walicki, 37-letni chirurg, trzy lata młodszy od niego Jakub Burski, także chirurg i jego rówieśniczka Zosia Stankiewicz - anestezjolog.
W sezonie 3. detektyw Benson (Mariska Hargitay) mierzy się z gniewem człowieka, którego posłała za kratki. Porwanie dziecka prowadzi kapitana Cragena (Dann Florek) do przygnębiającej, niewyjaśnionej dotąd sprawy. Poszukując przestępcy, detektyw Stabler (Christopher Meloni) współpracuje z dawnym kolegą (gościnnie David Keith).


One Piece

7,3
Legendarny król piratów Gold Roger, który posiadł jeden z największych skarbów na świecie, tuż przed własną egzekucją wyjawił, że gdzieś na Grand Line ukrył swój bezcenny skarb One Piece. Ta wiadomość okrążyła cały świat i skłoniła wielu piratów do wyruszenia na morze w poszukiwaniu skarbu. Młody pirat Monkey D. Luffy pragnie zostać królem piratów, wyrusza więc, by znaleźć legendarny skarb One Piece. W czasie podroży po morzu spotyka wielu przyjaciół i tworzy załogę zdolną do pokonania wielu niebezpiecznych piratów, którzy chcą pokrzyżować plany w zdobyciu upragnionego skarbu.
Pewnego dnia w domu psychiatry Malcolma Crowe'a i jego żony Anny, dochodzi do tragedii. Mężczyzna zostaje zaatakowany przez niezrównoważonego psychicznie pacjenta.Vincent Grey oskarża doktora o to, że nie potrafił udzielić mu pomocy. Strzela do Malcolma, a chwile później odbiera sobie życie. Po zamachu i samobójstwie Crowe oddala się od żony i zaczyna wątpić w swoje zawodowe umiejętności. Pewnego dnia spotyka chłopca, który uważa, że widzi zmarłych...
Obdarzeni irlandzkimi korzeniami bracia MacManus to dwóch oryginałów, którzy na co dzień pracują w bostońskiej rzeźni. Mimo, że są wszechstronnie wykształceni (obaj mówią kilkoma językami) ta prosta praca sprawia im wiele przyjemności. Niestety, pewnego pięknego dnia w ich ulubionym barze pojawiają się agresywnie nastawieni przedstawiciele rosyjskiej mafii. Tyle tylko, że tym razem trafiła kosa na kamień...
„Podziemny krąg” to opowieść człowieka na życiowym zakręcie: poznajemy go trzymającego w ustach rewolwer na dachu budynku, który zaraz ma wybuchnąć. To Narrator, trzydziestoparoletni yuppie, który wydaje się wybrańcem losu: ma dobrze płatną pracę, perspektywę awansu, eleganckie mieszkanie. Odczuwa jednak wewnętrzną pustkę, sukces go nie cieszy, dręczy go poczucie niespełnienia. Do tego stopnia dał się wciągnąć w wyścig szczurów, nazywany eufemistycznie „samodoskonaleniem”, że zapadł na chroniczną bezsenność. Pomocy szuka w grupach wsparcia, gdzie poznaje bezczelną, cyniczną Marlę, która zbiorową psychoterapię traktuje jako darmową rozrywkę. Pewnego dnia w samolocie Narrator poznaje tajemniczego Tylera Durdena, handlarza mydłem. Durden to ucieleśnienie marzeń człowieka zniewolonego: kpi ze wszystkiego i wszystkich, za nic ma „samodoskonalenie”. Uważa, że człowiek rozwija się, doświadczając bólu i nieszczęść. Kiedy mieszkanie Jacka wylatuje w powietrze, Tyler oferuje mu lokum u siebie – w dziwacznej ruderze. Wyzywa Narratora na przyjacielski pojedynek bokserski na gołe pięści. Wkrótce zamieszkuje z nimi Marla, zostaje dziewczyną Tylera. Między mężczyznami rodzi się dziwna przyjaźń. Zaczynają odbywać regularne walki, w których z upływem czasu bierze udział coraz więcej uczestników. Powstaje elitarny, sekretny klub. Jego członkowie swoje frustracje i agresję wyładowują najpierw na ringu, później także w aktach wandalizmu i terroru. Sytuacja zaczyna wymykać się spod kontroli.
Nie łatwo jest być szefem mafii – możecie zapytać Tony’ego Soprano. Jeden z jego ludzi prawdopodobnie kabluje Federalnym. Trener córki romansuje z jej najlepszą przyjaciółką. Jego zaufany informator rzucił się z mostu, a co najgorsze on sam stał się celem. Życie Tony’ego Soprano nie jest usłane różami. Ma szczęście bo udaremnił zamach na swoje życie, ale Federalni chcą żeby opuścił północne Jersey. Jego najlepszy kumpel gdzieś zniknął, a stary przyjaciel Artie twierdzi, że Tony podpalił jego restauracje. Jego wuj właśnie został aresztowany, a psychiatra stwierdził, że ma już dość słuchania o tym, że własna matka Tony’ego chciała go zabić. Dla Tony’ego Soprano nowego szefa mafii, który cierpi na nagłe ataki paniki, życie na szczycie mafijnej hierarchii nie jest tym czym mogłoby się wydawać. Jeśli bowiem jedna rodzina go nie zabije... druga zrobi to na pewno.
Bianca i Kat, choć są siostrami bardzo się od siebie różnią. Młodsza, Bianca, jest jedną z najpopularniejszych dziewczyn w szkole. Starsza, Kat, żyje własnym życiem nie patrząc na innych i...nie umawia się z chłopakami. Ojciec dziewczyn ustala w domu regułę: Bianca nie może spotykać się z chłopcami, dopóki Kat nie zacznie się umawiać. Pewien zakochany w Biance chłopak wpada na pomysł, który pozwoli mu się z nią spotykać...
Przypadkowe spotkanie zbliża powściągliwego właściciela księgarni, Williama Thackera, i gwiazdę Hollywood Annę Scott. Rodzi się między nimi niecodzienny romans.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…