Dramat 2000

Przeszukaj katalog

Przedstawiamy listę 1128 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Dramat z 2000 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Specjalna grupa zadaniowa podróżuje po całej Danii, aby pomóc lokalnej policji w rozwiązywaniu najtrudniejszych spraw.

Fiorella

7,3
Historia młodej dziewczyny, żyjącej w biedzie. Kiedy pewnego dnia poznaje mężczyznę, dużo starszego od siebie, jej życie się zmienia. Nie wie jednak, że szczęście będzie trwać 3 miesiące, gdyż Andres Mejía Guzmán (Arnaldo Andre) jest cieżko chory. Zostały mu 3 miesiące życia, a umiera na schodach własnego domu, w dniu gdy rodzina ma poznać jego żonę, Fiorellę. Rozpęta się wojna, między wdową Fiorellą (Angie Cepeda), a potężną rodziną Mejii Guzmana, którzy są bardzo bogatymi właścicielami wydawnictwa America. Testament nieźle namiesza w ich życiu.

Czekolada

7,4
Samotna matka i jej sześcioletnia córeczka Anouk podróżują po całej Francji. Pewnego dnia przybywają do małego miasteczka Lasquenet i postanawiają zatrzymać się tam na dłużej, pomimo niechęci z jaką spotykają się ze strony mieszkańców. Vianne remontuje starą piekarnię i otwiera sklepik z wyborną czekoladą. Stopniowo mieszkańcy zaczynają przychylniej patrzeć na Vianne i jej sklepik. Jedyną osobą, która nadal jest negatywnie nastawiona do Vianne jest burmistrz. Tymczasem do miasteczka przyjeżdża grupa wędrownych Cyganów. Jeden z nich - Roux - zmienia życie Vianne...


Gladiator

8,4
Maximus jest silnym rzymskim generałem, kochanym przez żołnierzy oraz przez starzejącego się imperatora, Marka Aureliusza. Tuż przed śmiercią, cesarz wybiera Maximusa aby stał się on jego następcą zamiast własnego syna Commodusa, który z zemsty skazuje generała i jego rodzinę na śmierć. Maximus nie mogąc uratować żony i dziecka traci wolę życia, daje się złapać przez handlarzy niewolników i staje się gladiatorem.
Opowieść o trudnościach życia w związku z dużą różnicą wieku. Franz ma 20 lat a jego partner jest o trzydzieści lat starszy. Obaj bohaterowie są lekko rozczarowani rzeczywistością. Franz zakochuje się na wieki, a Leopold szybo się nudzi.

Memento

7,9
Leonard Shelby szuka mordercy swojej żony, a ponieważ cierpi na zanik pamięci krótkotrwałej, wszystkie informacje tatuuje sobie na ciele.
Jajo (Jan Urbański) ma 16 lat i smykałkę do elektroniki. Gdyby żył w normalnych warunkach i miał normalną rodzinę jego ambicją zapewne byłoby ukończenie studiów na politechnice i praca w renomowanej firmie komputerowej. Niestety, Jajo nie ma najmniejszej możliwości, by wykorzystać swój talent w dobrym kierunku. Matka i ojczym spędzają czas na nieustających libacjach zaprawianych tanim winem (kupowanym oczywiście za pieniądze chłopca). W tym odwróconym do góry nogami świecie to Jajo zarabia na "dom", pracując w warsztacie samochodowym u niejakiego Wyskocza (Janusz Gajos).
Film opowiada historię Rona Deckera (Edward Furlong), zamożnego, młodego chłopaka, który pochodzi z dobrej rodziny. Trafia on do więzienia za handel narkotykami. Poprzez swojego współlokatora z celi poznaje Earla Copena (Willem Dafoe), który jako recydywista ma spore znajomości. Jest przy tym bardzo inteligentny i zna się na prawie. Z czasem między nimi dwoma rodzi się prawdziwa przyjaźń.
28-letnia Jill Fitzpatrick jest prywatnym detektywem ze skłonnościami homoseksualnymi. Jej kolejnym zleceniem jest odszukanie córki pewnego małżeństwa. Trop wiedzie ją do uczelni gdzie studiowała zaginiona, a podejrzenia Jill skupiają się na wykładowczyni poezji, która najwyraźniej skrywa pewne tajemnice...
Kuba (Jan Wieczorkowski) i Robert (Andrzej Andrzejewski) są kumplami z licealnej ławy. Łączy ich miłość do motocykli Enduro. Obaj też dorabiają popołudniami, rozwożąc pizzę na telefon. Po powrocie do domu Kuba zastaje swój motocykl przykuty łańcuchem do ściany garażu. Wściekły ojciec zabrania mu jeżdżenia na swojej maszynie. Zbuntowany namawia swego kumpla i razem uciekają z domu. Trafiają w Bieszczady, gdzie dochodzi do scysji na stacji paliw. Kuba wyjmuje pistolet…
Słowa kluczowe

Proszę czekać…