Dramat 2001

Przeszukaj katalog

Przedstawiamy listę 1149 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Dramat z 2001 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Chihiro jest kapryśną, upartą dziesięcioletnią dziewczynką, która uważa, że cały świat powinien spełniać jej zachcianki. Gdy rodzice oznajmiają jej, że trzeba będzie wyprowadzić się z domu, Chihiro jest z tego powodu zła i nie myśli tego ukrywać. Zabrnąwszy w tajemniczą ślepą uliczkę, rodzina staje nagle przed ogromnym czerwonym domem, do którego wnętrza prowadzi niekończący się tunel, rozwarty jak ogromne usta. Wkrótce okazuje się, że Chihiro i jej rodzice wtargnęli do świata zamieszkanego przez starożytnych bogów i magiczne stworzenia, świata, którym rządzi demoniczna czarownica, okrutna Yubaba.
Historia życia amerykańskiego naukowca, zrealizowana w oparciu o biografię Johna Forbesa Nasha Jr., napisaną przez Sylvię Nasar. Nash to prawdziwy geniusz matematyczny, zdobywa uznanie zarówno wśród wykładowców jak i kolegów - studentów. Szybko dostaje dobrą pracę, odnosi liczne sukcesy zawodowe, spotyka miłość swojego życia. Wszystko układa się doskonale, dopóki lekarze nie zdiagnozują u niego schizofrenii. Od tego momentu zastanawiać się będziemy, czy to co widzimy jest prawdziwe, czy to tylko wymysły głównego bohatera, będące objawami tej strasznej choroby...
Dwaj amerykańscy żołnierze odbywają lot zwiadowczy nad nękaną konfliktami wewnętrznymi Jugosławią. Tylko jednemu z nich udaje się przeżyć katostrofę, jest nim Chris Burnett, który musi się ukrywać, aby bezpiecznie wrócić do kraju.


Donnie Darko (Jake Gyllenhaal), nastolatek, któremu życie ratuje olbrzymi królik, jest głównym bohaterem filmu. W zamian Donnie musi robić dla niego różne rzeczy. Rodzina podejrzewa, że chłopak ma problemy psychiczne. Ale z czasem okazuje się, że to, co robił Donnie nie było całkiem bez sensu, a wszystko układa się w jedną spójną całość.
Upalne lato w małym miasteczku w stanie Maine, na północnym wschodzie Stanów Zjednoczonych. Frank (Nick Stahl), student architektury, wraca do rodzinnego domu na wakacje. Nawiązuje romans ze starszą od siebie kobietą z sąsiedztwa (Marisa Tomei), matką dwojga dzieci, pozostającą w separacji z mężem-gwałtownikiem (William Mapother). Ojciec Franka (Tom Wilkinson) jest nawet trochę dumny, że syn tak odważnie wkracza w dorosłość. Natomiast matka (Sissy Spacek) patrzy na jego związek z trudno skrywaną niechęcią, uważa go za błąd młodości i obawia się przykrych następstw.
Luis Vargas swoją przyszłą żonę zna tylko z korespondencji. Kiedy narzeczona przyjeżdża na Kubę, mężczyzna jest mile zaskoczony jej niezwykłą urodą. Julia widząc zdziwienie na jego twarzy tłumaczy, że oszukała go wysyłając zdjęcie innej kobiety, chciała bowiem, aby w swym wyborze nie kierował się tylko wizerunkiem zewnętrznym. Luis również przyznaje się do drobnego kłamstewka. Napisał w liście, że jest urzędnikiem w firmie produkującej i eksportującej kawę, w rzeczywistości jest jej właścicielem. Wydaje się, że po tych wyjaśnieniach już nic nie stoi na przeszkodzie ich wspólnemu szczęściu… Vargas swej pięknej żonie, w której zakochał się bez pamięci, udziela wkrótce wszelakich pełnomocnictw do swoich zasobów finansowych. Kiedy na Kubę przyjeżdża Emilia - siostra Juli, okazuje się, że list, który od niej otrzymała, bardzo ją zaniepokoił. Twierdzi, że nie został napisany przez Julię. Tymczasem okazuje się, że Julia zniknęła, skrupulatnie wcześniej korzystając z udzielonych jej pełnomocnictw do zasobnych kont finansowych męża… Czy Julia Russel jest tą, za którą się podała? Rozwścieczony, żądny zemsty Vargas wyrusza na poszukiwania żony…
Claire (Kerry Fox) przychodzi do Jay'a (Mark Rylance) w każdą środę. Przychodzi tylko po to, żeby się z nim kochać. Nie rozmawiają ze sobą, nie pada ani jedno słowo. Pewnego wieczoru Claire nie zjawia się, Jay postanawia ją odnaleźć i dowiedzieć się czegoś więcej o tajemniczej kochance.
Katie jest drugim dzieckiem Wesleya i Louise Standonów. Kiedy pod kołami samochodu ginie matka Wesleya, cała rodzina popada w ogromny żal. Od tamtego czasu, wszystko już staje się zupełnie inne. Chłopak po utracie ukochanej osoby, zapada na chorobę psychiczną, co odbija się na całej jego rodzinie.
Opowieść o przyjaźni i lojalności w świecie gangów i mafii. William Baldwin, Chazz Palminteri i Armand Assante w filmie o grupie przyjaciół, którzy wdają się w krwawy konflikt z potężnym gangsterem rządzącym ich dzielnicą. Frankie Thomas i jego kumple od dzieciństwa trzymają się razem. Gdy w tajemniczych okolicznościach ginie jeden z nich, Frankie poprzysięga zemstę. Rozpoczyna prywatne śledztwo w poszukiwaniu mordercy. Trop prowadzi na szczyty gangsterskiego świata. Frankie staje przed wyborem: wycofać się i pozwolić, by morderca uszedł bez kary, albo zaryzykować wszystko, by pomścić przyjaciela.
Matty Demaret (Barry Pepper) jest synem jednego z nowojorskich gangsterów. Nie chce iść w ślady ojca, już będąc młodym chłopakiem udowodnił, że nie nadaje się na członka mafii. Nazwisko i reputacja ojca sprawiają, że Matty nie może zdobyć uczciwej pracy, więc zrezygnowany prosi ojca o jakieś łatwe zadanie, aby udowodnić mu, że jest jego godnym następcą. Ojciec zgadza się na propozycję i powierza mu banalnie proste zadanie - ma odebrać, i dostarczyć do Nowego Jorku torbę pełną pieniędzy. Matty o przysługę prosi przyjaciela - Świra, który ma przetransportować torbę prywatną awionetką. Jednak gdzieś po drodze, w małym miasteczku w Montanie torba z pieniędzmi ginie. Matty wraz z trzema przyjaciółmi wyrusza do miasteczka, aby odnaleźć i odzyskać pieniądze.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…