Dramat 2001

Przedstawiamy listę 988 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Dramat z 2001 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Krokodyl Dundee w Los Angeles 5.2

Po wielu latach pracy jako łowca krokodyli Mike, zostaje ośmieszony przez swoją ostatnią zwierzynę, a to oznacza, że czas już przejść na emeryturę. Więc gdy tylko nadarza się okazja wyjazdu do L.A. przenosi się tam wraz z rodziną. Ale życie w miejskiej dżungli wcale nie jest takie łatwe, zwłaszcza gdy szuka się sensacyjnego materiału do gazety.

I twoją matkę też 7.2

Życiem Julia (Gael García Bernal) i Tenocha (Diego Luna), jak wszystkich siedemnastolatków, rządzą hormony, przyjaźń i pragnienie osiągnięcia dorosłości. Pewnego świątecznego popołudnia poznają piękną, 28-letnią Hiszpankę, Luisę (Maribel Verdú), którą kokietują z klasą i wdziękiem typowymi dla młodzieży w ich wieku. W żartach zapraszają ją w podróż na wyimaginowaną plażę, zwaną Boca del Cielo (Usta Niebios). Luisa grzecznie ich ignoruje, potem rozchodzą się każde w swoją stronę i wydaje się, że cała sprawa odchodzi w niepamięć. Jednakże Luisa dostaje bardzo złe wiadomości. W obliczu potrzeby zmian w swoim życiu, odnajduje chłopców i przyjmuje ich zaproszenie. Cała trójka wyrusza w podróż, która zmieni na zawsze ich życie, prowokując konflikt pomiędzy niewinnością, seksualnością a przyjaźnią.

Poza świadomością 5.7

Często bywa, że dopiero gdy wszystko stracimy możemy docenić jak szczodrze obdarowała nas fortuna. Tak tez , było w przypadku dziewiętnastoletniej Cassie. W spowodowanym przez nią wypadku samochodowym ginie jej chłopak Sean, wieloletnia przyjaciółka Annabelle znajduje sobie inne, podejrzane towarzystwo, a pierwszy rok w collegu, który miał być serią, triumfów, przeradza się w koszmar. Zbolałą i zagubioną Cassie osączają dziwne wizje i niejasne przeczucia, nawiedza niepokojące żywe wspomnienie Seana. Sama nie wie, czy tłum ścigających ją postaci to wytwór uszkodzonego w wypadku mózgu czy też może błąka się w pułapce między światem żywych i zmarłych.


Arjuna: Córka Ziemi 8.0

Mistyczna i dramatyczna historia o nas i naszej planecie, pełna intrygujących pytań i zawiłości. Przez 13 odcinków będziemy świadkami wydarzeń niesamowitych i nie pozbawionych głębiej ukrytych treści. Jednocześnie otrzymamy dawkę pytań dotyczących skomplikowanych zagadek naszego umysłu, wiary, ezoteryki, mitologii, kierunku rozwoju naszej cywilizacji i wzajemnie łączących je zależności, prowadzących do samego źródła naszego pochodzenia, do miejsca, gdzie wszystko jest jednością. Arjuna - Córka Ziemi to intrygująca opowieść dla inteligentnego odbiorcy, która zaskakuje do samego końca nawet najbardziej wymagających widzów i w której nie ma miejsca na proste odpowiedzi, gdyż te każdy z uczestników tej nietuzinkowej historii musi sobie znaleźć sam.

Kompania braci 8.5

Zrealizowany na podstawie bestsellerowej powieści Stephena E. Ambrose'a mini serial TV Kompania braci opowiada historię Kompanii E 506 pułku piechoty spadochronowej 101 Dywizji Powietrznodesantowej Armii Stanów Zjednoczonych. Fabuła została oparta na wywiadach z ocalałymi żołnierzami Kompanii E, a także ich dziennikach i listach, Kompania braci relacjonuje losy ludzi, którzy wykazali się niezwykłą odwagą i pokonali wielki strach. Służyli w elitarnej kompanii strzelców. Wraz z aliantami wylądowali w Normandii, walczyli w bitwie o Ardeny i zdobyli Orle Gniazdo Hitlera w Berchtesgaden. Ich oddział poniósł ciężkie straty, a oni sami stali się legendą.

Za drzwiami sypialni 6.9

Upalne lato w małym miasteczku w stanie Maine, na północnym wschodzie Stanów Zjednoczonych. Frank (Nick Stahl), student architektury, wraca do rodzinnego domu na wakacje. Nawiązuje romans ze starszą od siebie kobietą z sąsiedztwa (Marisa Tomei), matką dwojga dzieci, pozostającą w separacji z mężem-gwałtownikiem (William Mapother). Ojciec Franka (Tom Wilkinson) jest nawet trochę dumny, że syn tak odważnie wkracza w dorosłość. Natomiast matka (Sissy Spacek) patrzy na jego związek z trudno skrywaną niechęcią, uważa go za błąd młodości i obawia się przykrych następstw.

Helikopter w ogniu 8.1

W 1993r. do Somalii wysłano elitarne oddziały amerykańskich żołnierzy. Powierzono im kluczową misją pojmania miejscowego dygnitarza wojskowego, pod którego rządami zmarły z głodu setki tysięcy Somalijczyków. Operacja nie powiodła się i amerykanie zmuszeni byli walczyć o życie stawiając czoła przeważającym siłom wroga.

Grzeszna miłość 6.3

Luis Vargas swoją przyszłą żonę zna tylko z korespondencji. Kiedy narzeczona przyjeżdża na Kubę, mężczyzna jest mile zaskoczony jej niezwykłą urodą. Julia widząc zdziwienie na jego twarzy tłumaczy, że oszukała go wysyłając zdjęcie innej kobiety, chciała bowiem, aby w swym wyborze nie kierował się tylko wizerunkiem zewnętrznym. Luis również przyznaje się do drobnego kłamstewka. Napisał w liście, że jest urzędnikiem w firmie produkującej i eksportującej kawę, w rzeczywistości jest jej właścicielem. Wydaje się, że po tych wyjaśnieniach już nic nie stoi na przeszkodzie ich wspólnemu szczęściu… Vargas swej pięknej żonie, w której zakochał się bez pamięci, udziela wkrótce wszelakich pełnomocnictw do swoich zasobów finansowych. Kiedy na Kubę przyjeżdża Emilia - siostra Juli, okazuje się, że list, który od niej otrzymała, bardzo ją zaniepokoił. Twierdzi, że nie został napisany przez Julię. Tymczasem okazuje się, że Julia zniknęła, skrupulatnie wcześniej korzystając z udzielonych jej pełnomocnictw do zasobnych kont finansowych męża… Czy Julia Russel jest tą, za którą się podała? Rozwścieczony, żądny zemsty Vargas wyrusza na poszukiwania żony…

Kroniki portowe 7.6

Po śmierci żony Quoyle (Kevin Spacey) postanawia wyjechać z córką do Nowej Funlandii. Poszukuje wytchnienia w krainie przodków. Quoyle odkrywa swoją własną wartość i uczy się, że miłość jest możliwa. Dowiaduje się, że nie ma rzeczy niemożliwych.

Słowa kluczowe