Dramat 2006

Przeszukaj katalog

Przedstawiamy listę 2115 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Dramat z 2006 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Macbeth

6,8
Współczesna wersja "Makbeta" Szekspira osadzona wśród gangów miasta Melbourne
W trakcie przygotowań do nowej roli aktor trafia do dzielnicy Los Angeles, zamieszkałej przez mniejszości narodowe. Ponieważ ma on zagrać menadżera sklepu, udaje się do jednego z nich. Tam spotyka dziwaczną sprzedawczynię. Para wyrusza w drogę, w której każde z nich poznaje osobliwy świat swego towarzysza.
Jeanne Charmant-Killman to zdolna pani sędzia, która prowadzi bardzo głośną sprawę przeciwko wpływowym ludziom z kraju. Okazuje się, że prezes wielkiego koncernu naftowego i kilku ważnych, polityków zostaje oskarżonych o defraudacje publicznych pieniędzy. Jeanne wkłada w swoją pracę wiele energii, dzięki czemu dochodzi do wielu kompromitujących faktów i tajemnic. Sytuacja staje się coraz bardziej napięta. Nie dość, prywatne życie kobiety zaczyna się sypać, to Jeanne zostaje zastraszana przez przestępców. Czy kobieta da radę znieść presję i doprowadzi sprawę do końca?


Kokoda

5,7
Jest rok 1942. Druga Wojna Światowa. Nowa Gwinea - ostatnia zapora przed wojskami cesarza Japonii. Japończycy maszerują naprzód Szlakiem Kokoda. Toczy się gra o wielką stawkę - szlak wiedzie do Port Moresby. Stamtąd już tylko krótki skok przez morze i kontynent australijski, pełen strategicznych surowców znajdzie się w zasięgu ręki Japończyków. Bohaterscy Australijczycy stawiają czoła niewidocznym w gęstwinie dżungli żołnierzom cesarza Japonii. Po fali ciągłych, morderczych ataków ze strony Japończyków, żołnierze 39. Australijskiego Batalionu Piechoty zostają odcięci w dżungli, za linią wroga. Muszą podjąć dramatyczną walkę o przetrwanie - w tropikalnych warunkach, wśród szerzącej się malarii, na najbardziej niebezpiecznych terenach świata - próbują za wszelką cenę dostać się na terytorium zajmowane przez własne siły...
Osiemnastoletnia Mini (Nikki Reed) ma dosyć zgorzkniałej, często pijanej matki Diane (Carrie-Anne Moss). Marzy jej się beztroskie życie, upływające na zabawie, robieniu zakupów i nocnych imprezach. Nastolatka postanawia więc wziąć sprawy w swoje ręce. Pierwszy krok – to uwiedzenie bogatego ojczyma, Martina (Alec Baldwin). Ślicznej i seksownej dziewczynie przychodzi to bez większego trudu. Kolejny etap to przekonanie Martina, że trzeba w jakiś sposób pozbyć się kłopotu, jakim jest Diane. Wszystko wydaje się być na dobrej drodze, jednak w pewnym momencie sprawy wymykają się spod kontroli…
Ava i Tanzie mają wszystko, co potrzebne do szczęścia – udziały w przynoszącej krocie firmie kosmetycznej, a ich życie przypomina jedną wielką imprezę. Kiedy nadarza się okazja, dziewczyny mogłyby, oczywiście, posłuchać doradców i sprzedać firmę z ogromnym zyskiem największemu konkurentowi na rynku, ale w ten sposób zniszczyłyby założoną przez ich ojca markę. Ava i Tanzie postanawiają podjąć walkę o to, co należy do nich.
Oto Plan doskonały. Twardy glina, sprytny rabuś i wyrachowana brokerka toczą bezwzględną grę w kotka i myszkę, w której nic nie jest pewne, a zwroty akcji zaskoczą najwytrawniejszego obserwatora. Przygotuj się na mrożące krew w żyłach napięcie i intrygę, której nie odgadniesz do ostatnich sekund filmu!

Dexter

8,4
Serial bazuje na bestsellerowej powieści Jeffa Lindsaya „Demony dobrego Dextera”. Wykorzystywany i porzucony w dzieciństwie Dexter jest teraz odnoszącym sukcesy pracownikiem laboratorium kryminalistycznego w Miami. Jego specjalnością jest analiza śladów krwi. Jednak ten z pozoru sympatyczny człowiek skrywa mroczny sekret – aby zaspokoić mordercze żądze, Dexter Morgan eliminuje w brutalny i perfekcyjnie przemyślany sposób groźnych przestępców, którzy wymknęli się sprawiedliwości.
Betty Suarez to inteligentna, twarda i wytrwała, ale także wrażliwa i uczuciowa dziewczyna. Ma nadzieję, że jej kwalifikacje pozwolą znaleźć pracę w korporacji Meade Publishing. Fakt, że nie jest stereotypowo ładna, początkowo sprawia, że nie zostaje zatrudniona w magazynie „Mode”, będącym biblią mody. Jednak w redakcji panuje zamieszanie, a żądni władzy menedżerowie walczą o wpływy. Mając nadzieję na opanowanie sytuacji, wydawca powierza swojemu pozbawionemu doświadczenia synowi, Danielowi, stanowisko redaktora naczelnego. Zatrudnia też Betty jako asystentkę Daniela po tym, jak przyłapuje syna, pierwszego dnia pracy, w kompromitującej sytuacji z sekretarką. Z początku Daniel okropnie traktuje Betty i stara się ją zmusić do rezygnacji, jednak wkrótce dostrzega jej potencjał i oboje łączą siły, tworząc bardzo sprawny zespół.
Praca asystentki Mirandy Priestly (Streep), szefowej najbardziej prestiżowego magazynu poświęconego modzie, to szeroko otwarte drzwi do świetlanej przyszłości, to praca, "dla której miliony dziewcząt dałyby się zabić". Czy tak jest w istocie? Młoda, ambitna Andrea Sachs (Hathaway) otrzymuje wymarzoną pracę, która spada jej jak z nieba... choć u szefowej z piekła rodem. Wielki sukces wymaga wielkiego poświęcenia... ale czy wart jest swojej ceny?
Słowa kluczowe

Proszę czekać…