Przedstawiamy listę 2214 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Dramat z 2008 roku.
Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali
w tych filmach.
Akcja serialu rozgrywa się w Sandomierzu i jego okolicach. Każdy z odcinków opowiada odrębną historię. Powracający z misji na Białorusi ksiądz Mateusz (Artur Żmijewski) zostaje wezwany przez biskupa (Sławomir Orzechowski). Na spotkaniu w kurii dowiaduje się, że obejmie probostwo w niewielkiej miejscowej parafii. Na pierwszej mszy odprawianej przez Mateusza poznajemy barwne grono jego parafian. Jest wśród nich jego gospodyni Natalia (Kinga Preis), Piotr – kościelny i organista w jednej osobie (Łukasz Lewandowski) i policjant Nocul (Michał Piela). Gdy niezwykły detektywistyczny talent nowego proboszcza się ujawni się, aspirant Nocul stanie się częstym gościem na plebanii.
Po długim pobycie za granicą doktor Martin Gruber wraca do rodzinnej miejscowości Ellmau. Dowiaduje się, że jego szwagierka zginęła w wypadku, a jej córka prawdopodobnie jest jego dzieckiem. Chirurg postanawia zamieszkać w Ellmau na stałe, by wspierać Lilli oraz pomóc pogrążonemu w rozpaczy bratu. Powoli przyzwyczaja się do życia na wsi, w czym pomaga mu były mentor, doktor Roman Melchinger. Martin zajmuje się wieloma pacjentami, a jego praca wymaga podejmowania rozważnych i szybkich decyzji.
Patrick Jane (Simon Baker) to były showman zajmujący się komunikowaniem się ze światem zmarłych. Po tym, jak jego żona i córka zostały zamordowanie przez seryjnego mordercę, zwanego „Czerwonym Johnem”, Jane postanawia zerwać z oszukiwaniem ludzi. Zostaje zatrudniony w Kalifornijskim Biurze Śledczym jako konsultant. Za pomocą różnych technik psychologicznych, takich jak manipulacja czy hipnoza, pomaga policji rozwiązywać zagadki związane z zabójstwami.
Bohaterem serialu jest żyjący w Kanadzie na początku ubiegłego stulecia William Murdoch (Yannick Bisson), detektyw stosujący niekonwencjonalne jak na owe czasy metody śledcze. Korzysta m.in. z analizy odcisków palców, konstruuje miejską kamerę, używa światła ultrafioletowego... Nowoczesne podejście Murdocha do pracy często irytuje jego przełożonego, inspektora Brackenreida (Thomas Craig), który waha się między podziwem dla bystrości detektywa, a nieufnością wobec stosowanych przez niego nowinek. Murdocha wspiera w pracy jego ukochana Julia Ogden (Helene Joy), pierwsza kobieta koroner w kanadyjskiej policji, oraz konstabl George Crabtree (Jonny Harris).
Kiedy 16-letnia Andie trafia do renomowanej Akademii Sztuki w Maryland, zupełnie nie odnajduje się w nowym miejscu. Sytuacja drastycznie ulega zmianie, kiedy dziewczyna poznaje nowych przyjaciół, z którymi ma zamiar wystąpić w ulicznym konkursie.
Piętnastolatek zakochuje się w starszej od siebie kobiecie. Wiele lat później już jako student odkrywa, że dawna ukochana jest oskarżona w procesie o nazistowskie zbrodnie.
Irak. Żołnierze elitarnej jednostki zmuszeni są do wzięcia udziału w niebezpiecznej grze w kotka i myszkę. Łączą swoje siły, gdyż miasto w którym się znajdują pogrąża się w coraz większym chaosie i staje się coraz bardziej niebezpieczne. Każdy może być tutaj potencjalnym wrogiem, a każda napotkana rzecz śmiertelną bombą.
Od czasu przypadkowego napromieniowania naukowiec Bruce Banner (Edward Norton) szuka lekarstwa, które pozwoli mu uwolnić się od niezwykłego stanu, w jaki wpada pod wpływem silnego stresu. W takich chwilach Banner zmienia się bowiem w olbrzymiego zielonego mutanta - Hulka. Naukowiec jest na najlepszej drodze do znalezienia remedium, jednak wszystko może zostać utracone, kiedy pojawia się tajemnicze monstrum, które siłą przewyższa Hulka. W dodatku zielonego olbrzyma usiłuje schwytać armia, by wykorzystać jego moc do własnych celów. Banner musi dokonać ostatecznego wyboru - czy pozostać zwykłym naukowcem, czy raczej uwolnić niezmierzoną siłę, która tkwi w jego wnętrzu.