Etiuda

Przedstawiamy listę najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Etiuda. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Opowieści z chłodni 7.1

Dwójka pracowników supermarketu ma tylko dwa dni na odnalezienie celu w życiu. Młodzi, nieporadni i nieśmiali, żyją z porażką za pan brat. Jednak pod presją szefa muszą się zmobilizować. Postanawiają wziąć udział w programie o najnieszczęśliwszych ludziach miesiąca.

Twist & Blood 5.0

Brzucho, nastolatek borykający się z bardzo dorosłymi problemami, nie dość że żyje w zupełnym wyalienowaniu – rówieśnicy nie akceptują grubasa – to jeszcze walczy z dziecięcą depresją, która pokazana jest tu bez żadnej infantylizacji. Gdy Brzucho poznaje Myszę, wydaje się, że coś może zmienić się w jego życiu. Dziecięca historia, opowiedziana w zaskakujący, dorosły sposób.

Dzień babci 6.7

Tomek potrzebuje pieniędzy. Oszukuje starszą kobietę metodą "na wnuczka". Kiedy wydaje się, że wszystko idzie zgodnie z planem, kobieta nagle demaskuje oszusta i zamyka go w mieszkaniu. Staruszka proponuje mu układ. Tomek dostanie pieniądze, ale musi udawać jej wnuczka przed pracownikiem socjalnym, który przyjdzie sprawdzić czy niedołężna kobieta ma opiekę rodziny. Jeśli zobaczy, że nie ma – kobiecie grozi przeniesienie do domu pomocy społecznej.


Dom 6.0

Etiuda ta składa się z trzech szczerych wywiadów, mających charakter spowiedzi. Monologi te mają opisać uczucia bohaterów, którzy przebywają, odpowiednio w domu, w szkole i w biurze. Mówią o wpływie miejsca na samopoczucie oraz o potrzebie spokoju i harmonii.

Gra 8.8

Eksperymentalny zapis krótkiego schodzenia ze schodów, które zostało przemontowane w dwuminutową etiudę.

Melodramat 8.0

Opowieść o czternastoletnim dojrzewającym emocjonalnie i seksualnie chłopcu. To historia erotycznej fascynacji starszą siostrą, przyjaźni z koleżanką z podwórka i skomplikowanych relacji z narzeczonym siostry. Wszyscy tu tęsknią i poszukują ciepła, uczucia, a przede wszystkim miłości.

Czas przerwany 1.0

Nie widzi w życiu celu. Nie rozumie postaw rówieśników. Odczuwa bezsens codziennych poczynań, życia z dnia na dzień. Chce wyrwać się z świata pełnego nic nie znaczących gestów. W tym celu postanawia popełnić samobójstwo.

Kilka prostych słów 8.0

Niespełnione marzenia, miłości i nadzieje - troje ludzi szukających drogi pomiędzy sobą nawzajem i w końcu tę drogę odnajdujących - o tym opowiada film "Kilka prostych słów". Krystyna jest atrakcyjną, energiczną i zaradną kobietą. Postanawia zabrać swoją córkę, wbrew jej woli, na przesłuchanie do zespołu wokalno-tanecznego. Niespodziewana awaria samochodu sprawia, że Krystyna zmuszona jest szukać pomocy u mężczyzny, którego nie widziała od lat. To spotkanie zmieni wiele w życiu każdego z nich.

Luksus 5.8

Luksus to pseudonim głównego bohatera, 17.letniego chłopaka, który stał się "zbyt stary" dla swojego wieloletniego klienta i utrzymanka, 40. letniego pedofila Popersa. Luksus zostaje porzucony na dworcu kolejowym, z którego przed laty Popers przygarnął go do siebie. Chłopak nie ma dokąd pójść, nie zna tez innego sposobu na życie niż dziecięca prostytucja. Próbuje szukać nowych "klientów" a gdy przekonuje się, że dla nich również jest za stary, zapłakany prosi Popersa, by przyjął go z powrotem. Mężczyzna godzi się, ale pod warunkiem, że Luksus przyprowadzi mu "świeżonka", przypadkowo poznanego dziesięciolatka z dworca, który do tej pory nie miał nic wspólnego z pedofilią.

Ślad 6.9

Krótka etiuda filmowa rozpoczynająca się pożegnalną fetą z transparentem, na której załoga PKP żegna swojego towarzysza pracy Zygmunta odchodzącego na emeryturę. Nazajutrz wita go już tyko szara rzeczywistość: puste mieszkanie, obcy , zabiegani ludzie na ulicach, niedostępne dla emeryta dobra i uciechy, samotność. Pozostały tylko wspomnienia z... pracy na kolei.

Słowa kluczowe