Etiuda

Przedstawiamy listę najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Etiuda. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Opowieści z chłodni 7.5

Dwójka pracowników supermarketu ma tylko dwa dni na odnalezienie celu w życiu. Młodzi, nieporadni i nieśmiali, żyją z porażką za pan brat. Jednak pod presją szefa muszą się zmobilizować. Postanawiają wziąć udział w programie o najnieszczęśliwszych ludziach miesiąca.

Twist & Blood 5.0

Brzucho, nastolatek borykający się z bardzo dorosłymi problemami, nie dość że żyje w zupełnym wyalienowaniu – rówieśnicy nie akceptują grubasa – to jeszcze walczy z dziecięcą depresją, która pokazana jest tu bez żadnej infantylizacji. Gdy Brzucho poznaje Myszę, wydaje się, że coś może zmienić się w jego życiu. Dziecięca historia, opowiedziana w zaskakujący, dorosły sposób.

Dom 6.0

Etiuda ta składa się z trzech szczerych wywiadów, mających charakter spowiedzi. Monologi te mają opisać uczucia bohaterów, którzy przebywają, odpowiednio w domu, w szkole i w biurze. Mówią o wpływie miejsca na samopoczucie oraz o potrzebie spokoju i harmonii.


Gra 8.8

Gra to kilkuminutowy materiał filmowy przedstawiający schodzenie ze schodów w bardzo nietypowy sposób. Autor zwodzi widza przenosząc go co chwilę w inny zakątek klatki schodowej. Każdy potrafi zejść ze schodów. Zaczyna się gra. Nikt nie zna zasad. Prosta czynność sprawia wiele trudności, gdy igra się z czasoprzestrzenią. Oglądając ten film, nie wiesz gdzie znajdziesz się, gdy skręcisz kolejny raz.

Czas przerwany 1.0

Nie widzi w życiu celu. Nie rozumie postaw rówieśników. Odczuwa bezsens codziennych poczynań, życia z dnia na dzień. Chce wyrwać się z świata pełnego nic nie znaczących gestów. W tym celu postanawia popełnić samobójstwo.

Kilka prostych słów 8.0

Niespełnione marzenia, miłości i nadzieje - troje ludzi szukających drogi pomiędzy sobą nawzajem i w końcu tę drogę odnajdujących - o tym opowiada film "Kilka prostych słów". Krystyna jest atrakcyjną, energiczną i zaradną kobietą. Postanawia zabrać swoją córkę, wbrew jej woli, na przesłuchanie do zespołu wokalno-tanecznego. Niespodziewana awaria samochodu sprawia, że Krystyna zmuszona jest szukać pomocy u mężczyzny, którego nie widziała od lat. To spotkanie zmieni wiele w życiu każdego z nich.

Luksus 5.8

Luksus to pseudonim głównego bohatera, 17.letniego chłopaka, który stał się "zbyt stary" dla swojego wieloletniego klienta i utrzymanka, 40. letniego pedofila Popersa. Luksus zostaje porzucony na dworcu kolejowym, z którego przed laty Popers przygarnął go do siebie. Chłopak nie ma dokąd pójść, nie zna tez innego sposobu na życie niż dziecięca prostytucja. Próbuje szukać nowych "klientów" a gdy przekonuje się, że dla nich również jest za stary, zapłakany prosi Popersa, by przyjął go z powrotem. Mężczyzna godzi się, ale pod warunkiem, że Luksus przyprowadzi mu "świeżonka", przypadkowo poznanego dziesięciolatka z dworca, który do tej pory nie miał nic wspólnego z pedofilią.

Blind Spot 6.7

Rabuś wchodzi do małego, przytulnego sklepiku mając na celu zrealizowania swej „zawodowej” powinności. W tym czasie wiekowa babcia o złym spojrzeniu robi zakupy. Nagłe wszystko zaczyna dziać się źle i nie tak jak powinno...

Segal 5.0

Androgeniczny starzec, który mieszka w domu po matce, prowadzi sterylne życie z dala od ludzi, z nikim się nie kontaktując. W jego życiu nagle pojawia się dawno nie widziana córka. Żeby odbudować z nią relację, musiałby całkowicie złamać swoje zasady. Czy będzie w stanie zapłacić wysoką cenę w zamian za kontakt z człowiekiem?

3 dni wolności 7.5

Po piętnastu latach Piotr opuszcza więzienie. Najprostsze czynności stanowią dla niego prawdziwe wyzwanie. Zagubiony i oszołomiony, a jednocześnie zafascynowany, stara się zrozumieć dzisiejszy świat. Nie to okaże się jednak dla niego najtrudniejsze. W ciągu przepustki będzie musiał zmierzyć się ze swoim życiem, ocenić przeszłość i szanse na przyszłość, wybrać to, co dla niego najważniejsze.

Słowa kluczowe