Familijny 1938

Przedstawiamy listę 37 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Familijny z 1938 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Wynken, Blynken i Nod 5.0

Troje zaspanych maluchów żegluje w swojej łódce wykonanej z bucika, grzęzną na chmurze, a następnie mają rozmaite kłopoty ze swoimi żyłkami wędkarskimi (jedna ląduje na gwieździe przypominającej rybkę, która w końcu zaplątuje się w jego spodniach). Gwiazda zahacza o dwie linki sczepione ze sobą za pomocą landrynkowych lasek. Gwiazdy droczą się z malcem, podczas gdy on tkwi wywieszony za burtą. Obok przelatuje kometa, którą łapią w sieć, a ona ciągnie ich za sobą w dzikim pędzie, aż nareszcie lądują na innej chmurze, gdzie są miotani przez burzę, w końcu ich maszt ulega złamaniu, a burza unosi ich z powrotem na ziemię (do ich łóżeczek, gdzie jak się okazuje, śpi tylko jedno dziecko).

Przygody Tomka Sawyera 10.0

Bystry, przedsiębiorczy urwis, Tomek, mieszka w małym miasteczku nad Missisipi i robi wszystko, żeby się nie nudzić - przez co niejednokrotnie wpada w kłopoty, ale także trafia na ślad pewnej tajemnicy, z którą związana jest ponura zbrodnia i ... wielki skarb.

Tarzan's Revenge 6.0

Grupa białych organizuje ekspedycję w głąb afrykańskich dżungli, by zdobyć rzadkie zwierzęta do zoo. W wyprawie bierze udział piękna Eleanor Reed, którą do swojego haremu pragnie zdobyć szejk Ben Alleu Bey. Tymczasem ekspedycja dociera na ziemie Tarzana, który zakochuje się w Eleanor.


Słowiczek

Zdenerwowany biznesmen Cyrus Bartlett (Paul Harvey), producent "Chrupiących Płatków", żąda od producenta radio-reklamy Tony'ego Kenta (Randolph Scott), by znalazł możliwie szybko "Małą miss Ameryki" i przedstawił słuchaczom w następującym tygodniu. Kent jest temu przeciwny, ma już dość polecanych mu cudownych dzieci. Pewnego dnia Tony słyszy, jak śpiewa ośmioletnia Rebecca Winstead (Shirley Temple) i rozumie, że znalazł to, co szukał. Lecz niedbały współpracownik, nie rozumie poleceń szefa, przerywa przesłuchanie i odprawia dziewczynkę i jej wuja za bramę stacji radiowej. Dowiedziawszy się o tym, że dziewczynka znikła, rozgniewany producent daje polecenie pilnego odnalezienia przyszłą gwiazdę, a sam jedzie leczyć swoje nerwy na fermę. Zrządzeniem losu okazuje się, że Rebecca, znajduje się na sąsiedniej fermie u swojej ciotki...

Syrenki 6.0

Słowa kluczowe