Familijny 1953

Przedstawiamy listę 86 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Familijny z 1953 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Piotruś Pan 7.0

Piotruś Pan - chłopiec, który nie chciał dorosnąć - to ulubiony bohater opowieści na dobranoc Wandy, Janka i Michasia. Gdy zabiera ich do magicznej krainy Nibylandii, w której dzieciństwo trwa wiecznie, rozpoczyna się prawdziwa zabawa. Dzięki Dzwoneczkowi i cudownemu proszkowi wszyscy mogą latać i przeżywać niezapomniane przygody, których kulminacyjnym punktem jest ostateczne starcie Piotrusia z jego największym wrogiem - złym Kapitanem Hakiem.

Wariacje animacji 7.4

"Wariacje animacji" to krótki odcinek Zwariowanych Melodii, poświęcony postaci Kaczora Duffy'ego. Główny bohater musi improwizować na każdym kroku, bowiem animator co chwilę zmienia jego wygląd, kostiumy, ścieżkę dźwiękową, a nawet główne tło.

For Whom the Bulls Toil

Goofy przemierzając Meksyk spotyka na drodze zawziętego byka, z którym musi się rozprawić, aby kontynuować podróż. Byk atakuje Goofiego, zmuszając do konfrontacji, ale Goofy daje bykowi radę w tak malowniczy sposób, że obserwujący zajście Meksykanie biorą go za wielkiego matadora, i w chwili, gdy przybywa on do Mexico City, ubierają go w kostium matadora i stawiają do walki z innym bykiem. Niechętny Goofy próbuje uniknąć walki z olbrzymim zwierzęciem, aczkolwiek w rezultacie, choć przypadkowo, kolejny raz udaje mu się pokonać byka.


Wszyscy na scenę

Tony Hunter, gwiazdor musicalu, który od dwóch lat nie występował, przyjeżdża do Nowego Jorku, by ponownie spróbować szczęścia na scenie. Spotyka parę dawnych przyjaciół, którzy mają dla niego materiał do nowego przedstawienia. Udaje się im zainteresować swoim pomysłem znanego producenta, który decyduje się sfinansować przedsięwzięcie, jeśli będzie to jego wizja współczesnej opowieści o Fauście. Jednakże spektakl ponosi klęskę. Wtedy Tony, z poparciem całego zespołu, postanawia przerobić musical na nowoczesną modłę – i odnosi sukces.

Mały przewodnik

Uczeń trzeciej klasy Alosza Pticyn postanowił radykalnie zmienić swoje życie: uwolnić się od opieki babki i siostry, nie ulegać pokusom i żyć w ściśle określonym porządku dnia. Zrobił sobie rozkład dnia i rozpoczął nowe życie: wstał, spakował się i poszedł do szkoły...

Affair with a Stranger

Gdy felietonista działu plotek telewizyjnych błędnie informuje, że małżeństwo dramaturga, Williama Blakeleya, i jego żony Carolyn Parker właśnie się kończy, ich znajomi z Nowego Jorku wspominają, jak ta para się poznała i pobrała...

The 5,000 Fingers of Dr. T.

Młody chłopak podróżuje do wyimaginowanego świata, w którym przy pomocy hydraulika musi ratować inne dzieciaki grające na pianinie.

Skarby sułtana

Głównym bohaterem tej ludowej wschodniej bajki jest ułomny Muck. Jego kalectwo jest przedmiotem drwin otoczenia. Drwią dorośli, ale najbardziej Muckowi dokuczają dzieci, które wymyślają coraz to nowe sposoby, jak uprzykrzyć mu życie i mieć przy tym sporo zabawy. Aż pewnego dnia Muckowi udaje się zamknąć niesforne dzieciaki w izbie. Sam wdrapuje się na niedostępną maluchom półkę i rozpoczyna opowieść, która w niedawnych prześladowcach wzbudza coraz to większe zainteresowanie. A że jest to opowieść bardzo pouczająca, zaczynają oni z czasem wręcz go podziwiać...

Mąciwody z VII b

Dwa "czarne charaktery" z klasy VII b jednej ze szkół podstawowych zostają - dzięki wytrwałej pracy pionierów - poskromieni i zamiast marnować swój temperament na wygłupy i kawały odkrywają w sobie talent konstruktorski, dzięki czemu mogą stać się częścią kolektywu.

Słowa kluczowe