Familijny 1956

Przedstawiamy listę 67 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Familijny z 1956 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

W 80 dni dookoła świata 6.9

Phileas Fogg - angielski dżentelmen w każdym calu zakłada się, że w ciągu 80 dni okrąży świat dookoła. Razem ze świeżo zatrudnionym francuskim kamerdynerem ruszają w podróż. Za nimi podąża detektyw angielskiego Scotland Yardu pan Fix, który będzie się starał go aresztować za obrabowanie banku. W Indiach Fogg ratuje od spłonięcia żywcem księżniczkę Aoudę, z którą razem kontynuuje swą podróż.

Król i ja 7.7

Jest to opowieść oparta na prawdziwej historii Angielki, Anny Leonowens Deborah Kerr, która przybywa jako nauczycielka na dwór królewski w Syjamie, w latach sześćdziesiątych XIX wieku. Na początku Anna nie zgadza się z nieustępliwym monarchą Brynner, po pewnym jednak czasie Anna i Król przestają próbować zmieniać się nawzajem i zaczynają się rozumieć.

Rocket-bye Baby 6.0

W wyniku kosmicznego wypadku ludzkie dziecko zostaje dostarczone na Marsa, a mały Marsjanin trafia na Ziemię. Jego niezbyt szczęśliwym ojcem okazuje się Joseph Wilbur, który odtąd wraz z żoną próbuje wychować swojego zielonego syna.


Dziadek Hassan 8.0

12-letni moskiewski uczeń Wołka, kąpiąc się w rzece Moskwa, znajduje jakieś stare zapieczętowane naczynie. Chłopięca ciekawość sprawia, że przy pierwszej sposobności otwiera go i z naczynia pojawia się bajkowy dżin Hassan. Za to, że Wołka go uratował od tysiącletniego uwięzienia, dżin staje się jego lojalnym służącym. Hassan próbuje zasypać chłopaka podarunkami, przypędziwszy do jego domu całą karawanę wielbłądów z niezliczonymi skarbami. Razem dokonują pasjonującego lotu do Indii na czarodziejskim dywanie...

Rasmus, Pontus och Toker

Jedenastoletni przyjaciele Rasmus i Pontus z zachwytem oglądają pokaz połykacza noży. Mimowolnie są świadkami kradzieży niezwykle cennych sreber. Postanawiają zająć się sprawą i odebrać złodziejom łup.

Polowanie na lokomotywę

1862 rok. W Ameryce trwa wojna secesyjna. James J. Andrews (Fess Parker) jest szpiegiem z Ohio, który pracuje z powodzeniem dla wojsk Unii. Razem z grupą żołnierzy wyrusza na południe z tajnym zadaniem. Jego celem jest zniszczenie tamtejszego systemu kolejowego. Mężczyźni uprowadzają w tym celu pociąg. Okazuje się jednak, że motorniczy (Jeffrey Hunter) maszyny nie zawaha się przed niczym, żeby ją uratować i powstrzymać intruzów. Rewelacyjny film przygodowy dla całej rodziny zrealizowany z rozmachem przez wytwórnię Walta Disneya. Widowiskowy scenariusz obrazu oparty jest na prawdziwej historii, która rozegrała się podczas wojny secesyjnej. W rolach głównych bohaterów wyśmienicie odnajdują się Fess Parker (Piekło jest dla bohaterów) oraz Jeffrey Hunter (Król królów). Obraz w reżyserii wyróżnionego Oscarem Francisa D. Lyona (montaż: Ostatnia runda) mówi o poświęceniu, odwadze oraz walce o ideały.

O jedno życzenie za wiele

Młody chłopak znajduje magiczny marmur, który daje mu możliwość spełnienia każdego jego życzenia. Pewnego dnia życzy sobie gigantycznego walca parowego i zaczyna demolować Londyn.

Słowa kluczowe