Familijny 1970

Przedstawiamy listę 51 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Familijny z 1970 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Aryskotraci 7.2

Opowieść bierze swój początek w Paryżu, kiedy to ekscentryczna milionerka zapisuje ogromny majątek najbliższej rodzinie... rodzinie przepięknych kotów - przedstawicieli najwyższej kociej arystokracji. Dowiedziawszy się o tym, chciwy lokaj Edgar porywa Duchess - elegancką, delikatną kocicę i trójkę jej dzieci - rozrabiaków jakich mało!... i porzuca ich gdzieś na francuskiej wsi. Tam kocia rodzina poznaje szarmanckiego Thomasa O'Malleya, który oferuje im pomoc i swoją opiekę w drodze do domu. W podróży przeżywają moc niezapomnianych przygód, poznają nowych przyjaciół ze Scat Catemi i jego jazzującym zespołem na czele, który wykonuje przebojową piosenkę "Ev'rybody Wants To Be A Cat"

Pippi w kraju Taka-Tuka 6.0

Pippi Långstrump, niesforna rudowłosa dziewczynka, córka kapitana statku, opuszcza willę Śmiesznotkę i wyrusza w pełną przygód morską wyprawę wraz ze swym rodzicem. Nareszcie jest w swoim żywiole, zwiedzając nowe kraje i walcząc z piratami.

Pierścień księżnej Anny 5.0

W małej miejscowości u stóp zamku krzyżackiego siedemnastoletni Franek, syn kierownika szkoły, oraz czternastoletni Andrzej i pięcioletni Jacek, którzy przyjechali tu do dziadków, rozczytują się w „Krzyżakach” Sienkiewicza. Obserwują również prace archeologiczne prowadzone w okolicy zamku. Kiedy chłopcy wybrali się pojazdem własnej konstrukcji spenetrować ruiny, wpadają nagle do lochów. Wychodzą na dziedziniec zamku krzyżackiego 28 lipca 1406 roku. Uwięzieni przez Krzyżaków uciekają posługując się sprzętem z XX wieku.


Opowieść wigilijna 8.3

Nieczuły i sknerowaty Ebeneezer Scrooge (Albert Finney) ma kwaśną minę dla każdego, kto stanie mu na drodze. Ale w tę Wigilię Bożego Narodzenia pozna okrutny los, jaki go czeka, jeśli nadal będzie tak postępował. Jeden po drugim bożonarodzeniowe Duchy Przeszłości, Teraźniejszości i Przyszłości zabierają przerażonego Ebeneezera w niezwykłą podróż w czasie.

Królewna w oślej skórze 6.9

Adaptacja baśni o przygodach królewny (Catherine Deneuve), która przed natarczywą miłością własnego ojca (Jean Marais) uciekła do sąsiedniego królestwa i przyodziana w oślą skórę pracowała jako świniarka.

Król areny 6.0

Po długich latach przeżytych na występach w cyrku, niedźwiedź Gosza przypadkowo trafia do lasu. Na wolności Gosza musi doświadczać zupełnie nowych dla niego warunków życia. Właściciele cyrku, zauważywszy zgubę, organizują poszukiwania swojego ulubieńca...

The Boatniks

Młody i nieco dziwny Thomas Garland cierpi z powodu porównań ze swoim ojcem, bohaterem wojennym. Zakochuje się w ładnej Kate Fairchild, która prowadzi szkołę żeglarską. Sposób w jaki wyznaje jej uczucia jest dość osobliwy.

Przygoda przyjeżdża pociągiem

Trójka rodzeństwa mieszka z rodzicami w Londynie. Pewnego dnia niespodziewanie znika ich ojciec, a okoliczności zdarzenia są bardzo tajemnicze. Matka przeprowadza się z dziećmi na wieś. Rodzeństwo spędza wiele czasu na stacji kolejowej. Dzieci są zafascynowane pociągami. Dzięki temu hobby poznają nowego przyjaciela - starszego człowieka, który codziennie macha im z pociągu.

Legenda

Akcja filmu dzieje się podczas drugiej wojny światowej. Opowieść o miłości nastolatków w tak trudnym okresie. Julka mieszka w małej wiosce, jest łączniczką działającego w okolicy oddziału partyzantów. Pewnego dnia do jej wioski docierają dwaj chłopcy: Jurek, który jest Polakiem, uciekinierem z walczącej Warszawy oraz Sasza, Rosjanin, uciekinier z transportu więźniów. Obaj pałają chęcią walki z wrogiem oraz... miłością do Julki.

Słowa kluczowe