Familijny 1977

Przedstawiamy listę 56 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Familijny z 1977 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Mali mieszkańcy wielkich gór 9.0

Akcja serialu rozgrywa się na przełomie XIX i XX wieku. Myśliwy zabija niedźwiedzicę i tym samym jej dzieci zostają pozostawione na pastwę losu. Życie w wielkim lesie nie jest łatwe, tym bardziej dla dwóch małych, niedoświadczonych misiów. Nieoczekiwanie z pomocą przychodzą im dzieci - Indianin i biała dziewczynka, które opiekują się misiami do czasu, gdy te nie staną się samodzielne.

Bracia Lwie Serce 5.8

Karol Lew, nazywany także Sucharkiem, ma prawie 10 lat i jest bardzo chory. Wie, że niedługo umrze. Jego najlepszym przyjacielem jest jego starszy brat - Jonatan, który pociesza chłopca i mówi mu, że po śmierci dostanie się do pięknej krainy - Nangijali. Jednak to Jonatan pierwszy się tam dostaje, po tym, jak ratuje Karola z płonącego domu. W Nangijali bracia, którzy nazywają się teraz Lwie Serce, mają do spełnienia ważną i niebezpieczną misję: muszą uwolnić doliny krainy spod rządów tyrana - Tengila.

Return to Boggy Creek 2.0

Troje dzieci spotyka na bagnach Wielką Stopę. Przerażone uciekają, ale stwierdziwszy, że stworzenie nie chciało zrobić im krzywdy postanawiają tam wrócić. Niestety nadciąga burza i wystraszone dzieci próbują znaleźć jakieś schronienie. Nieoczekiwanie z opresji ratuje je stworzenie, którego szukali.


Przygody Kubusia Puchatka 7.2

Kolekcja animowanych krótkometrażówek na podstawie powieści, których autorem jest Alan Alexander Milne. Przedstawia ona przygody Kubusia Puchatka i jego przyjaciół.

Pro Krasnuyu Shapochku 7.0

Czerwony Czepturek, już kiedyś oszukana przez wilka, lecz uratowana przez myśliwych, znów idzie w gości do chorej babci. Ona nie wie, że choroba babci została wymyślona przez starą wilczycę, która chce się zemścić za krewnego. Dwóch jej synów wilków prześladuje dziewczynkę, próbując zdobyć jej zaufanie i zwabić w pułapkę. Jeden posłuszny matce, drugi to dobry, słabego charakteru łamaga, który bierze udział w tym przedsiębiorstwie wbrew swojej woli.

Bernard i Bianka 7.2

Opowieść o przygodach dwóch odważnych myszek - Bernarda i Bianki, które wyruszają w pełną niebezpieczeństw podróż, by uratować zaginioną sierotkę o imieniu Penny. Przygoda zaczyna się, gdy prośba o pomoc przesłana w butelce przez Penny wpada w łapki nieśmiałej, lecz sprytnej myszki o imieniu Bernard i jego czarującej partnerki - panny Bianki. Dwie dzielne myszki ruszają Penny na ratunek, by uwolnić ją ze szponów złej i przebiegłej Meduzy. Chce ona zmusić Penny do pomocy w odszukaniu i zawładnięciu bezcennym klejnotem. Na Bernarda i Biankę czeka moc niebezpieczeństw. Muszą umknąć krokodylom z ostrymi jak brzytwa zębami i pokonać inne pułapki przygotowane przez złą Meduzę.

Dziewczyna i chłopak 6.8

Tosia i Tomek są rodzeństwem. Właśnie przeprowadzili się z rodzicami do Warszawy. Mimo rocznej różnicy w wieku, są do siebie bardzo podobni. Tomek jest wysportowany i kocha pływać. Ma jednak kłopoty w szkole, co kończy się poprawką z historii, czym naraża się ojcu. Zapada decyzja, że Tomek na cały lipciec pojedzie do srogiego wuja - leśniczego, gdzie starszy kuzyn będzie pilnował, aby chłopak porządnie powtórzył cały materiał do poprawki. Tymczasem Tosia ma spędzić miły miesiąc u ciotki. Jednak sprawy przybierają zypełnie inny od zaplanowanego obrót. Pewnego dnia Tomek idzie załatwić honorową sprawę z chłopakiem, który pomylił go z Tosią. W międzyczasie po Tomka przyjeżdża znajomy rodziny, aby wcześniej, niż to było zaplanowane zabrać go do wuja. Tosia chce chronić brata przed gniewem ojca. Umierając niemal ze strachu przebiera się za Tomka i wyrusza do leśniczówki. Tomek nie ma wyboru - po powrocie musi wskoczyć w dziewczęce ciuszki i jechać do cioci...

Książę i żebrak 7.1

Tom Canty to żebrak, który zamienia się tożsamością z księciem Edwardem, synem króla Anglii, Henryka VIII. Tych dwóch chłopców spotyka się przypadkowo, odkrywa swoje podobieństwo i księżę proponuje dla żartu zamianę ubrania. Niestety spotkany na korytarzu książę Norfolk bierze prawdziwego następcę tronu za żebraka i straż wyrzuca go za bramę...

Kobieta za ladą 7.4

Anna Holubová pracuje w sklepie spożywczym jako ekspedientka. Zza lady obserwuje codzienne życie, które zna przede wszystkim z tej perspektywy. Prywatnie zajmuje się wychowywaniem córki i stara się to pogodzić z wykonywaniem obowiązków zawodowych.

Pete's Dragon 7.0

Połączenie aktorskiego filmu fabularnego i animacji. Stan Maine, rok 1908. Dziewięcioletni chłopczyk, o imieniu Pete, opuszcza swych przybranych rodziców. W ucieczce pomaga mu mały smok, Elliot, którego widzieć może tylko Pete...

Słowa kluczowe