Familijny 1977

Przedstawiamy listę 60 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Familijny z 1977 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Return to Boggy Creek

Troje dzieci spotyka na bagnach Wielką Stopę. Przerażone uciekają, ale stwierdziwszy, że stworzenie nie chciało zrobić im krzywdy postanawiają tam wrócić. Niestety nadciąga burza i wystraszone dzieci próbują znaleźć jakieś schronienie. Nieoczekiwanie z opresji ratuje je stworzenie, którego szukali.

Pro Krasnuyu Shapochku

Czerwony Czepturek, już kiedyś oszukana przez wilka, lecz uratowana przez myśliwych, znów idzie w gości do chorej babci. Ona nie wie, że choroba babci została wymyślona przez starą wilczycę, która chce się zemścić za krewnego. Dwóch jej synów wilków prześladuje dziewczynkę, próbując zdobyć jej zaufanie i zwabić w pułapkę. Jeden posłuszny matce, drugi to dobry, słabego charakteru łamaga, który bierze udział w tym przedsiębiorstwie wbrew swojej woli.

Mali mieszkańcy wielkich gór

Akcja serialu rozgrywa się na przełomie XIX i XX wieku. Myśliwy zabija niedźwiedzicę i tym samym jej dzieci zostają pozostawione na pastwę losu. Życie w wielkim lesie nie jest łatwe, tym bardziej dla dwóch małych, niedoświadczonych misiów. Nieoczekiwanie z pomocą przychodzą im dzieci - Indianin i biała dziewczynka, które opiekują się misiami do czasu, gdy te nie staną się samodzielne.


Dziewczyna i chłopak 6.9

Tosia i Tomek są rodzeństwem. Właśnie przeprowadzili się z rodzicami do Warszawy. Mimo rocznej różnicy w wieku, są do siebie bardzo podobni. Tomek jest wysportowany i kocha pływać. Ma jednak kłopoty w szkole, co kończy się poprawką z historii, czym naraża się ojcu. Zapada decyzja, że Tomek na cały lipciec pojedzie do srogiego wuja - leśniczego, gdzie starszy kuzyn będzie pilnował, aby chłopak porządnie powtórzył cały materiał do poprawki. Tymczasem Tosia ma spędzić miły miesiąc u ciotki. Jednak sprawy przybierają zypełnie inny od zaplanowanego obrót. Pewnego dnia Tomek idzie załatwić honorową sprawę z chłopakiem, który pomylił go z Tosią. W międzyczasie po Tomka przyjeżdża znajomy rodziny, aby wcześniej, niż to było zaplanowane zabrać go do wuja. Tosia chce chronić brata przed gniewem ojca. Umierając niemal ze strachu przebiera się za Tomka i wyrusza do leśniczówki. Tomek nie ma wyboru - po powrocie musi wskoczyć w dziewczęce ciuszki i jechać do cioci...

Kobieta za ladą 7.4

Anna Holubová pracuje w sklepie spożywczym jako ekspedientka. Zza lady obserwuje codzienne życie, które zna przede wszystkim z tej perspektywy. Prywatnie zajmuje się wychowywaniem córki i stara się to pogodzić z wykonywaniem obowiązków zawodowych.

Jak wyrwać ząb wielorybowi

Ośmioletni Vaszek wplątuje się w rozmaite zabawne historie, próbując znaleźć kandydata na męża dla swojej mamy – tancerki baletowej. W wychowaniu syna i opiece nad nim pomaga jej gosposia, która zachęca matkę, by wzięła kilka dni wolnego i zabrała chłopca w góry. Po przyjeździe do schroniska okazuje się, że Anna musi wracać do miasta. Dawny znajomy, Lubosz, proponuje jej, że zaopiekuje się jej synem.

Alaap

Zamożny prawnik Triloki Prasad (Om Prakash) żyje w małym miasteczku w Indiach z dwoma synami, żonatym adwokatem Ashok'iem (Vijay Sharma) i Alok'iem (Amitabh Bachchan), który nie czuje powołania by kontynuować rodzinną tradycję. Mimo ostrzeżeń i próśb ojca, Alok spędza większość czasu z byłą kurtyzaną Sarju Bai. Kiedy część slumsów zostaje wyburzona przez podstępnego pana Guptę (Yunus Parvez), przyjaciółka młodzieńca i inni biedacy zostają bez domu. Dalsze działania niepokornego Aloka zbudują mur nieporozumień między ojcem i synem.

The Ghost of Cypress Swamp

W trakcie polowania na bagnach, Lonny Bascombe natyka się na czarną panterę, która zabija jego psa. Następnego dnia chłopak wyrusza z ojcem by znaleźć i zabić zwierzę. Polowanie nie przynosi jednak rezultatów, a Lonny zostaje złapany przez mieszkającego na bagnach pustelnika, z którym wkrótce się zaprzyjaźnia.

The Glitterball

W wyniku awarii niewielki obcy przypominający metalową kulkę, ląduje na jednym z angielskich podwórek. Szukając pożywienia istota odwiedza pobliski dom, gdzie odnajduje ją kilkuletni Max. Wraz z nowopoznanym kolegą Petem, próbują pomóc kosmicie wrócić do domu.

Bernard i Bianka 7.0

Opowieść o przygodach dwóch odważnych myszek - Bernarda i Bianki, które wyruszają w pełną niebezpieczeństw podróż, by uratować zaginioną sierotkę o imieniu Penny. Przygoda zaczyna się, gdy prośba o pomoc przesłana w butelce przez Penny wpada w łapki nieśmiałej, lecz sprytnej myszki o imieniu Bernard i jego czarującej partnerki - panny Bianki. Dwie dzielne myszki ruszają Penny na ratunek, by uwolnić ją ze szponów złej i przebiegłej Meduzy. Chce ona zmusić Penny do pomocy w odszukaniu i zawładnięciu bezcennym klejnotem. Na Bernarda i Biankę czeka moc niebezpieczeństw. Muszą umknąć krokodylom z ostrymi jak brzytwa zębami i pokonać inne pułapki przygotowane przez złą Meduzę.

Słowa kluczowe