Familijny 1983

Przedstawiamy listę 60 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Familijny z 1983 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Anette 8.0

Anette mieszka w wysokich górach. Jej dzieciństwo nie należy do najprostszych; dziewczynka ma wiele obowiązków. Pewnego dnia jej młodszy brat ulega wypadkowi. Anette obarcza winą za to niefortunne wydarzenie jednego ze swoich przyjaciół, który stara się jak może odzyskać zaufanie towarzyszki zabaw.

Inspektor Gadżet 6.2

Tytułowy "Inspektor Gadżet" to detektyw udoskonalony w wiele przydatnych urządzeń. Jego wrogiem jest tajna organizacja M.A.D. pod przewodnictwem Doktora Claw'a. W misjach Gadżeta pomaga mu jego siostrzenica Penny i jej pies Łepek.

Akademia Pana Kleksa 6.9

Pewnego dnia Adaś Niezgódka trafia do Akademii Pana Kleksa. Podczas swojego pobytu w tym miejscu poznaje zaczarowany świat bajek. Stara się rozwiązać tajemnicę Szpaka Mateusza oraz ma do czynienia ze złym Golarzem Filipem. Wszystko to odbywa się pod czujnym i opiekuńczym okiem Profesora Ambrożego Kleksa.


Prezent pod choinkę 6.9

Dziewięcioletni Ralphie Parker (Peter Billingsley) pragnie otrzymać na zbliżające się święta Bożego Narodzenia tylko jedną rzecz - karabinek Red Rider. Dokonuje wszelkich starań, by przekonać rodziców, że zasłużył na ten prezent i nie wyrządzi sobie nim krzywdy. Niestety, ciągle spotyka się ze zdecydowanym sprzeciwem - rodziców, nauczycielki, a nawet Świętego Mikołaja zasiadającego w miejskim sklepie. Czy ostatecznie pod choinką znajdzie upragnioną zabawkę?

Czarny rumak powraca 10.0

Pewnego dnia wydarza się nieszczęście: wspaniały koń Aleca i zarazem jego najlepszy przyjaciel, zostaje skradziony. Chłopak rusza w pościg za złodziejami i musi pokonać spory dystans, by w ogóle myśleć o powodzeniu swojej misji.

He-Man i Władcy Wszechświata 7.3

Dzięki potędze Posępnego Czerepu książę Adam wznosi miecz i zmienia się w potężnego He-Mana, aby bronić swego królestwa przed zakusami nikczemnego Szkieletora.

Kubuś Puchatek i Dzień Kłapouchego 7.0

Kłapouchy jest ponury jak zwykle... A nawet bardziej niż zwykle, gdyż jego urodziny są tuż, tuż, a poczciwy osiołek jest pewien, że wszyscy o nich zapomnieli. Gdy jednak okazuje się, że przyjaciele nie zawiedli i wyprawili mu wielkie przyjęcie z balonami, tortem i grą w "patyczki", Kłapouchy rozchmurza się choć na chwilę...

Opowieść wigilijna Myszki Miki 8.0

Animowana wersja "Opowieści wigilijnej" Dickensa. Ujrzymy większość disney'owskich postaci znanych z jego filmów. W roli głównej Myszkę Miki jako Boba Cratchita, Scrooge McDuck oczywiście w roli starego skąpca Ebenezera, w rolach drugoplanowych występują: Kaczor Donald jako bratanek Fred Crachit, Myszka Minnie jako pani Crachit, olbrzym Willie jako duch obecnych świąt, Goofy w roli ducha Jacoba Marleya, krowa Clarabelle, Jiminy Cricket jako duch byłych świąt, Czarny Piotruś jako duch przyszłych świąt, Daisy jako Bell, Wielki Zły Wilk jako Santa, żółw Toby i zając Max, trzy małe świnki, Chip i Dale, Horace, siostrzeńcy Donalna Hyzio, Dyzio i Zyzio, Tomcio Paluch jako synek Crachitów, trzy małe wilki, wujek Waldo z Aryskotratów, gwiazdy pełnometrażowych produkcji, takich jak "Robin Hood" i "O czym szumią wierzby" - ropuch Tadeusz, szczur, kret, bóbr, łasice, koń Cyryl, oraz wiele innych rysunkowych postaci.

Dzień kolibra 5.0

Pasją dziewięcioletniego Sławka są latające modele samolotów i lotnictwo. Chłopiec ma jednak problem, albowiem do koła modelarskiego przyjmują jedenastolatków… Rodzice nie mają czasu dla syna, nie znają jego problemów. Nie mają pojęcia, że chłopiec omal nie wkroczył na drogę przestępstwa. Do kradzieży zmusza go starszy brat kolegi, chuligan należący do podwórkowej bandy… Do kamienicy wprowadza się nowy lokator. Starszy mężczyzna, były spadochroniarz i lotnik, jest posiadaczem wspaniałej kolekcji modeli samolotów. Czy Janickiemu uda się wyrwać Sławka spod wpływu bandy chuliganów?

Słowa kluczowe