Familijny 1985

Przeszukaj katalog

Przedstawiamy listę 87 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Familijny z 1985 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Film oparty na klasycznej powieści L.M. Montgomery. Akcja rozgrywa się w 1908 roku na kanadyjskiej wyspie Prince Edward. Ania (Megan Follows) jest sierotą przygarniętą przez Mateusza (Richard Farnsworth) i Marylę Cuthbert (Colleen Dewhurst), którzy mylnie spodziewają się, iż jest ona chłopcem potrzebnym do pracy na farmie.
Pee Wee Hermanowi ginie rower. Sytuacja jakich tysiące. Codziennie ginie komuś rower. Pee Wee jest jednak inny niż wszyscy. Za wszelką cenę chce odzyskać swój rower. Kiedy policja nie może mu pomóc, udaje się do wróżki, która wskazuje mu miejsce pobytu zguby. Jest to piwnica w twierdzy Alamo. Pee Wee wyrusza więc w podróż, która ma na celu odzyskanie skradzionego roweru. Po drodze spotka galerię barwnych postaci, którzy w różnym stopniu przyczynią się do wyjaśnienia sprawy z rowerem.
Mikey wraz z bratem Brandonem przygotowuje się do przeprowadzki. Za kilka dni ich domostwa zostaną zrównane z ziemią a na ich miejscu ma powstać pole golfowe. Przez przypadek znajdują na strychu mapę prowadzącą do skarbu "Jednookiego" Willy'ego. Wraz z grupą przyjaciół ruszają jej śladem, która prowadzi do podziemi nieczynnej restauracji. Pragną oni zdobyć pieniądze na pokrycie długów i odzyskać domy. Jest to dla nich ostatnia okazja by przeżyć wspaniałą przygodę. W tym czasie z więzienia ucieka jeden z członków gangu Fratellich, a wejście do podziemi okazuje się być umiejscowione w restauracji będące siedzibą gangu.


Wilczek

6,3
Co może zrobić nastolatek, by stać się popularnym? Po prostu zapuścić włosy i wyć! W roli głównej występuje Michael J. Fox. Wilczek jest zabawną komedią o nieśmiałym nastolatku, w którym zmienia się nieco więcej niż tylko głos... staje się młodym wilkołakiem! Kiedy odkrywa, że nowa moc pozwala mu zdobywać punkty w koszykówce i... najbardziej popularne dziewczyny w szkole, podejmuje pewne nieco kosmate decyzje.
Rodzina Richardsonów przygarnia kilkuletniego Daryla, który dzięki wczepionemu w głowę mikroczipowi jest niezwykle uzdolniony. Chłopczyk i opiekunowie szybko się do siebie przywiązują, ale jego niezwykłe możliwości ściągają uwagę rządu. Zabrany Richardsonom zostaje obiektem badań wojskowych naukowców. Nie chcąc tam zostać, postanawia uciec i wrócić do przybranej rodziny.
Serial o przygodach grupki dzieci, mieszkających na wsi (zdjęcia realizowano w malowniczych plenerach w Dąbrowie nad Czarną, a także w piaskowych pieczarach koło Sulejowa). Największą atrakcją okolicy jest zabytkowy młyn wodny, który dla rozbrykanej gromadki staje się wspaniałym miejscem zabaw. Jak to zwykle bywa na wsi, jej równoprawnymi mieszkańcami są - obok ludzi - zwierzęta. Nic zatem dziwnego, że mali bohaterowie zaprzyjaźniają się z nimi. I tak płyną im wspólnie dni. Niemal każdy z nich niesie ze sobą nową, niesamowitą i niespodziewaną przygodę.
Wybrzeże Morza Czarnego. Stary szkuner „Nadzieja”, duma kapitana Angełowa, godnie służy grupce dzieci, które na jego pokładzie poznają smak żeglowania. Zarząd portu postanawia jednak przekazać statek na złom, a kapitana przenieść na emeryturę. Kapitan Angełow mocno to przeżywa, dostaje ataku serca i trafia do szpitala. Ale jego młodzi przyjaciele pragną ocalić Nadzieję. Z pomocą przychodzi im Jurek, nastoletni żeglarz z Polski. Pod jego komendą dzieci porywają statek.
Marek Krajewski, uczeń warszawskiego liceum, gra w drużynie piłkarskiej swojej szkoły, ale marzy o koszulce zawodnika "Legii". Szkolny mecz obserwuje trener czołowego warszawskiego klubu, Marek i jego dwaj koledzy mają nadzieję, że zostaną dostrzeżeni. Tymczasem trener postanawia przyjąć tylko bramkarza Kowala, pozostałych chłopców chce zobaczyć na boisku jeszcze raz, zanim poweźmie ostateczną decyzję. Niestety, Marek z przyjacielem nie mają szans zagrać w następnym meczu, zostają wykluczeni z drużyny do czasu, aż poprawią wyniki w nauce.
Szlachetny oficer Ram (Jackie Shroff) przybywa do wioski rządzonej przez potężnego i skorumpowanego Thakur Vijay Singha (Amrish Puri). Od początku istnieje między nimi wrogość i niechęć. Na miejscu, Ram poznaje i zakochuje się z wzajemnością w pięknej Bijli (Poonam Dhillon). Niestety nie jest im pisane szczęśliwe życie. Kiedy Thakur usiłuje zgwałcić Birji, kobieta popełnia samobójstwo aby uniknąć hańby. Podłość Thakura jednak na tym się nie kończy i bogacz uczyni jeszcze wiele złych rzeczy... Czy ktoś będzie w stanie go powstrzymać?
Ubogi aktor Kishan Kumar Khanna (Kamal Haasan) zakochuje się w pięknej i zamożnej Anuradhai (Poonam Dhillon). To uczucie sprowadzi na niego wiele nieprzyjemności ze strony brata - gangstera ukochanej, zostanie wciągnięty w sieć intryg i w końcu oskarżony o morderstwo. W więzieniu poznaje policjanta Karana (Amitabh Bachchan), oskarżonego o zabójstwo syna komisarza. Kishan i Kumar okazują się być rozdzielonymi w dzieciństwie braćmi. Wspólnie postanawiają odkryć prawdę, oczyścić się z zarzutów i zemścić się na mafii...
Słowa kluczowe

Proszę czekać…