Przedstawiamy listę 98 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Familijny z 1990 roku.
Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali
w tych filmach.
8-letni Kevin McCalister (Macaulay Culkin) staje się „panem na włościach”, gdy jego rodzina w ferworze pakowania zapomina go zabrać na świąteczne ferie. To, co z pozoru wydawało się spełnieniem marzeń – nie ma rodziców, nie ma strofowania, jest pełna swoboda i żadnych awantur – staje się prawdziwym utrapieniem. Kevin musi ochronić dom przed włamywaczami (Joe Pesci i Daniel Stern), używając całej swej dziecięcej wiedzy z zakresu robienia psikusów i montowania pułapek.
Dołącz do Wujka Sknerusa i wszystkich ulubionych bohaterów z kultowego serialu Kacze opowieści i przeżyj niebywałą, jeżącą pióra na głowie przygodę z poszukiwaniem bezcennego skarbu. Sknerus, najbogatszy kaczor świata, w towarzystwie siostrzeńców: Hyzia, Dyzia, Zyzia oraz Tasi opuszcza kaczogrodzką posiadłość, by odnaleźć legendarny skarb Collie Baby, o którym słuch dawno zaginął. Z czasem okazuje się, że odnalezienie go, nie jest tak „kwa-jne”, jak się im zdawało. Ta porywająca przygoda to mieszanka humoru, chaosu i szczypty magii, a przede wszystkim ważna lekcja o rzeczach dużo cenniejszych niż pieniądze, złoto i klejnoty.
Myszka Miki wciela się w dwie z najbardziej wymagających i zabawnych ról w swojej karierze aktorskiej. Nie tylko myszko-kreuje się na rozpieszczonego księcia, który tęskni za odkrywaniem świata zewnętrznego, ale także na wieśniaka, który ciężko pracuje, by związać koniec z końcem. Kiedy obaj zamieniają się miejscami, dochodzi do komicznego zamieszania, ponieważ muszą dostosować się do swoich nowych światów.
Wyrzucone do nowojorskich kanałów cztery żółwie stykają się z tajemnicza substancją Ooze. W efekcie wszystkie cztery zaczynają mutować i stają się niemal jak ludzie. Pod czujnym okiem Sprintera, zmutowanego szczura i mistrza karate, żółwie rozpoczynają treningi sztuk walki. Kilka lat później do miasta przybywa Shredder, dawny wróg ich mistrza, który wraz ze swoimi ludźmi planuje zawładnąć światem. Teraz tylko od czterech żółwi zależy czy mu się to uda.
Serial opowiada o grupce przyjaciół. Nastoletni Betty Ann, Kiki oraz Gary co wieczór spotykają się w lesie przy ognisku. Często zapraszają swoich innych znajomych. Kulminacją wieczoru jest opowiedzenie przez jednego z uczestników dowolniej opowieści. Niektóre wprowadzą w zadumę, inne zasmucą, jeszcze inne wprost przerażą…
Po śmierci rodziców dziewięcioletni Luke trafia pod opiekę babci Helgi. Postanawiają przenieść się do Anglii, i zatrzymują się w nadmorskim hoteliku. W tym samym czasie w hoteliku odbywa się zjazd Stowarzyszenia Zapobiegania Okrucieństwu Wobec Dzieci. Luke i jego babcia odkrywają, że tak naprawdę jest to zlot czarownic, które planują zamienić wszystkie dzieci w myszy. Luke wraz z babcią muszą pokrzyżować plany czarownic, którymi kieruje Eva Ernst(Anjelica Huston).
Muminki mieszkają w pięknej zielonej dolinie. Dom wybudował kiedyś Tatuś Muminka.
Główni bohaterowie są mili i uczynni, nic więc dziwnego, że mają wielu przyjaciół, m.in. Włóczykija, czy Ryjka. Czasem jednak spotykają tez kogoś niemiłego, np. lubiącego wszystkim dokuczać Bobka. Ale Muminki zawsze umieją wyjść z trudnej sytuacji.
Widząc, że Ziemia znajduje się w realnym zagrożeniu, Gaia, bogini Ziemi wzywa pięcioro dzieci z całego świata czyniąc z nich Planetarian, siłę przeciwną do siły entropii. Ich zadaniem będzie uświadamiać innych o potrzebie ochrony środowiska. Aby wykonać zadanie każde dziecko otrzymuje magiczny pierścień, z których każdy ma moc nad poszczególnym ziemskim żywiołem: ziemią, wiatrem, wodą, ogniem i sercem. Kiedy doświadczają konfrontacji z przewyższającą ich siłą mogą połączyć moce wszystkich pierścieni i wywołać w ten sposób Kapitana Planetę, który jedyny posiada moc zdolną powstrzymać katastrofę ekologiczną, a Planetarianie służą mu odpowiednią pomocą.
Sylvia postanawia wyjechać wraz ze swoja córką Mary do Londynu. Tam ma zamiar wyjść za mąż za Edwarda. Jednak Peter, Michael i Jack, odkrywają , że przyszły ojczym Mary, ma zamiar wysłać ją do szkoły z internatem, nie mówiąc nic Sylvii. Jedyne co pozostaje przyjaciołom to zdemaskować plan Edwarda.
Jaś Fasola to dorosły mężczyzna, który zachowuje się jak dziecko. Z jednej strony dobroduszny i wesoły, często jednak zaborczy, złośliwy, uparty... wręcz neurotyczny. Mówi niewiele, bełkocze coś pod nosem od czasu do czasu i zawsze musi postawić na swoim.