Familijny 1995

Przeszukaj katalog

Przedstawiamy listę 117 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Familijny z 1995 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Jumanji

7,1
W starym, opuszczonym przed laty domu zamieszkali nowi lokatorzy – Judy i Peter, którymi po śmierci rodziców opiekuje się ciotka Nora. Wśród rzeczy pozostawionych na strychu starego domu Judy i Peter znaleźli grę planszową „Jumanji”. Nie sposób się jej oprzeć. Wystarczy jeden rzut kostką i nagle znikąd wylatuje rój moskitów… Drugi ruch – i dom zostaje opanowany przez stado małp. A za nim pojawia się lew i odziany w liście mężczyzna. To Alan (Robin Williams), który przed dwudziestu sześciu laty rozpoczął grę i został przeniesiony w świat dżungli. Bo „Jumanji” nie można przerwać, trzeba grę doprowadzić do końca. Kolejny ruch należy do Sary, która zaczęła grać z Alanem. Musi teraz powrócić do „Jumanji” – za oknem hordy dzikich zwierząt już taranują miasto…
Nastolatek pomaga zmarłym uratować zamieszkiwany przez nich cmentarz.

Toy Story

7,7
Młody Andy ma w swoim pokoju wiele zabawek, które podczas jego nieobecności zaczynają żyć własnym życiem. Ulubiona maskotka chłopca – kowboj Andy – jest uwielbiana i podziwiana przez resztę zabawek. Wszystko zmienia się od czasu, gdy Andy dostaje na urodziny nowoczesną zabawkę – kosmicznego astronautę Buzza Astrala. Zazdrość Chudego do nowego ulubieńca Andy'ego doprowadza do tego, że wszyscy zaczynają go nienawidzić.


Historia o niecodziennej przyjaźni młodego chłopca o imieniu Rick z gorylicą. Matka Ricka prowadzi badania naukowe nad zachowaniem i komunikowaniem się goryli. Jak się okaże, to jej syn bez problemu komunikuje się z gorylicą i szybko nauczył ją języka migowego. Natychmiast wykorzystuje to właściciel sklepu, chcący uczynić z gadającej gorylicy żywą reklamę dla klientów jego sklepu...
Serial opiera się na książce Roberta L. Stine'a. W każdym odcinku bohaterowie są wystawiani na przerażające rzeczy, którym muszą stawić czoła.
Przybycie statku z angielskimi osadnikami i poszukiwaczami złota pod przywództwem pazernego Gubernatora Ratcliffa zaalarmowało Indian. Wiedziona ciekawością, młodziutka księżniczka Pocahontas obserwuje ich ze zdziwieniem i zainteresowaniem. Poznaje dzielnego kapitana Johna Smitha. Początkowa niechęć i nieufność szybko zanikają. Dziewczyna wprowadza przybysza w świat indiańskich wierzeń i przy pomocy swoich psotnych przyjaciół - szopa Meeko i kolibra Flita - ukazuje mu piękno i potęgę przyrody. Przepełniona odwieczną mądrością, czterystuletnia Babcia Wierzba - mistyczna dusza zaklęta w pniu drzewa - uczy młodych wsłuchiwać się w głos serca i natury, pomaga im także znaleźć sposób, by zarówno przybysze jak i rdzenni mieszkańcy, pochodzący z dwóch całkowicie odmiennych kultur i światów mogli żyć razem, w pokoju.
Raj i Simran to młodzi Pendżabczycy mieszkający z rodzinami w Londynie. Ta dwójka poznaje się i prawie natychmiast w sobie zakochuje w czasie podróży z przyjaciółmi po Europie. Ojciec Simran jest jednak silnie związany ze swą ojczyzną, dlatego postanawia, że córka wyjdzie za syna jego przyjaciela i osiądzie w Pendżabie.
Mike jest dziesięciolatkiem, mieszkającym w Waszyngtonie. Pewnego dnia po burzy dostrzega niezwykłą tęczę, jakiej nigdy dotąd nie widział. Mało tego, okazuje się, że istnieje możliwość dostania się do jej środka. Mike, wraz z przyjaciółmi, podejmuje się szalonego przedsięwzięcia. Wszak do tej pory jeszcze nikt nie przebywał we wnętrzu tęczy. Ale ich awanturnicza wyprawa może się skończyć nieszczęściem, grożąc nie tylko poważnymi konsekwencjami nieletnim śmiałkom, ale także całej Ziemi. Bowiem dzieciaki skradły z wnętrza tęczy kilka jej kawałków, które stanowią o równowadze ekologicznej naszej planety.
Miki całkowicie pochłonięty grą video zupełnie zapomina o rocznicy swojej znajomości z Minnie, która jest urażona z tego powodu. Aby ją udobruchać, na poczekaniu wymyśla wspólne wakacje na Hawajach, podsuwając jej przypadkowo leżącą wśród gazet ofertę z biura podróży. Koszt wycieczki opiewa na niemal 1000 $, które Miki musi zdobyć. Znajduje w gazecie ogłoszenie pracy za identyczną kwotę i zgłasza się jako ochotnik w charakterze zwierzątka eksperymentalnego do dr Frankenolliego, zajmującego się lobotomią. Szalony naukowiec zamienia mózg myszki z mózgiem potężnego monstrum. Teraz Miki w ciele potwora musi ratować Minnie przed nieobliczalną bestią, która wcieliła się w jego postać i zaczyna grasować po mieście.
Mała Tillie mieszka ze swoim wujem, baronetem Saint George, w starym zrujnowanym zamczysku. Dziewczynka nie ma przyjaciół, ponieważ troskliwy wujek nie pozwala oddalać się od zamku. Saint George chciałby (wzorem swego przodka) zostać pogromcą smoków. Tymczasem samotna Tilly oswaja pieski, koty, ptaszki. Zły burmistrz chce pozbawić rodzinę dachu nad głową. Tymczasem Tilly zaprzyjaźnia się z prawdziwym smokiem. [opis dystrybutora]
Słowa kluczowe

Proszę czekać…