Familijny 2005

Przedstawiamy listę 227 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Familijny z 2005 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Trollz

Poznaj Ametystę, Rubinkę, Topazkę, Onyksę i Szafirkę - 5 najlepszych magicznych przyjaciółek. Te wystrzałowe dziewczyny to Trollz - zaczarowane istoty, które kochają robić zakupy, plotkują, spotykają się z chłopakami, a przede wszystkim czarują!

Charlie i fabryka czekolady 7.1

Pan Wonka - właściciel fabryki czekolady - ma pomysły nie z tej ziemi, wymyśla niezwykłe smakołyki. Charlie, chłopiec z ubogiej rodziny, wygrywa jeden z pięciu złotych biletów do królestwa tajemniczego cukiernika. Czekają tam na niego liczne niespodzianki...

Opowieści z Narnii: Lew, Czarownica i Stara Szafa 7.2

Pierwszy film z serii „Opowieści z Narnii” przedstawia historię zawartą w dwóch pierwszych tomach cyklu. Rodzeństwo zostaje wysłane do stryja na wieś. Podczas zabawy w chowanego odkrywa tajemniczą szafę, której tylne drzwi prowadzą do Narnii. Kraina znajduje się we władzy złego czaru. Dzieci, z pomocą mieszkających tam istot, oswabadzają ją spod panowania czarownicy.


Gnijąca panna młoda Tima Burtona 7.6

Akcja animacji Tima Burtona przypada na XIX wiek. Victor (oryginalnego głosu użyczył Johnny Depp) chce przećwiczyć w lesie ślubną przysięgę. Gdy nakłada obrączkę na suchy konar, ten okazuje się kobiecym palcem. Przed Victorem staje nieboszczka w sukni ślubnej. Porywa go do... wesołego i barwnego świata zmarłych.

Harry Potter i Czara Ognia 7.3

W Szkole Magii i Czarodziejstwa Hogwart rozegra się Turniej Trzech Czarodziejów, na który przybędą uczniowie z Bułgarii i Francji. Zgodnie z prastarymi regułami w turnieju uczestniczyć ma trzech uczniów – reprezentantów każdej ze szkół wybranych przez Czarę Ognia. Dziwnym zbiegiem okoliczności wybranych zostaje czterech.

Garbi - Super bryka 5.6

Szukając dla siebie samochodu Maggie Peyton (Lohan) natrafia na złomowisku na VW Garbusa'63. Wkrótce okazuje się, że jej nowy samochód ma własny rozum i osobowość, a przede wszystkim - własny pomysł na jej życie.

Podwójne życie Jagody Lee 6.7

Jedenastoletnia Jagoda Lee jest Te Xuan Ze (czyt. Tur Szuan Zen), czyli wojowniczką o niezwykłych zdolnościach, której zadaniem jest utrzymywanie delikatnej równowagi pomiędzy światem magii, a światem ludzi. Jagoda jest szybka, zwinna i silna, a co najważniejsze - jako jedyna widzi potwory pochodzące ze świata magii - zrówno te przyjazne, jak i takie, które dążą do zniszczenia ludzkości. W walce ze złem pomagają jej: babcia Jasmina, która była Te Xuan Ze przed Jagodą, gadający, przemądrzały pies Mentor oraz sepleniący, młodszy brat Raju (również obdarzony magiczną mocą). Jagoda podejmuje trudną próbę pogodzenia roli obrończyni świata z codziennym życiem nastolatki...

Zebra z klasą 6.1

„Racing Stripes" to opowieść o zebrze, która dorasta w przekonaniu, że jest koniem wyścigowym. Z pomocą dwóch much - kumpli z obejścia i nastolatki marzącej o karierze dżokeja zebra przezwycięża stereotypy by zrealizować swoje marzenie o bieganiu łeb w łeb z rumakami pełnej krwi.

Słowa kluczowe