Fantasy 1959

Przedstawiamy listę 17 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Fantasy z 1959 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Podróż do wnętrza Ziemi 7.4

Prof. Oliver S. Lindenbrook odnajduje ukryty w kawałku lawy ołowiany pion, należący do zaginionego przed laty Arne Saknussemma. Nasz bohater, wykorzystując zawarte na nim wskazówki, wyrusza do Islandii by odbyć ekspedycję śladami Saknussemma. Do wyprawy dołącza również student Alec McKuen, a wkrótce Hans Belker i Carla Goteborg. Od tej chwili czeka ich wiele dni podziemnej przygody, pełnej dziwów i niebezpieczeństw, a jak by tego było mało podąża za nimi zawistny potomek Saknussemma.

Behemoth, the Sea Monster 5.3

W wyniku podwodnych prób nuklearnych powstaje gigantyczny morski potwór. Radioaktywna bestia zabijając wszystko co żywe zaczyna atakować wybrzeże Wielkiej Brytanii i sam Londyn, a konwencjonalna broń okazuje się przeciw niemu nieskuteczna.

Sampo 6.5

Okrutna i zła wiedźma Louhi pragnie zdobyć metal zwany Sampo, by dzięki jego magicznym właściwościom tworzenia dowolnej ilości złota stać się bogata. Na Ziemi jest jednak tylko jeden kowal mogący stworzyć Sampo. Chcąc zmusić go do pracy Louhi, porywa mu siostrę. Dowiedziawszy się o tym Ilmarinen wraz z Lemminkäinem wyruszają odbić Annikki, z rąk czarownicy i jej poddanych.


Maratoński siłacz 4.0

Phillipides wygrywając greckie igrzyska, dostaje zaszczyt wstąpienia do elitarnej ateńskiej gwardii. Nie mogąc się z tym pogodzić jeden z bardzo zamożnych i wpływowych mieszkańców, próbuje go zabić lub upokorzyć. W tym samym czasie Grecja zostaje najechana przez wojska perskie. Jedyną szansą Aten by wygrać w tej walce, jest pomoc Sparty, a tylko jeden ateńczyk może przekonać jej mieszkańców by stanieli do walki. Phillipides wykonawszy swoją misję zapewnia miastu sojuszników dzięki, którym wypędzają oni persów ze swoich ziem.

Herkules i królowa Lidia 4.5

Herkules wyrusza z Teb z ważną misją dyplomatyczną. Dotarłszy do celu zostaje upojony magicznym napojem, przez który traci pamięć. Po przebudzeniu królowa wmawia mu, że jest jej mężem. Na ratunek ojcu wyrusza jednak Ulisses, który z grupka śmiałków musi dostać się do pilnie strzeżonego pałacu i przekonać Herkulesa kim naprawdę jest.

Anak ng bulkan 2.0

Na jednej z filipińskich wysepek kilkuletni chłopiec znajduje rannego orła, z którym się zaprzyjaźnia. Wkrótce ptak wyrasta do gigantycznych rozmiarów terroryzując cały kraj.

Słowa kluczowe