Fantasy 1980

Przeszukaj katalog

Przedstawiamy listę 43 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Fantasy z 1980 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Xie

W jednym z Chińskich miast stoi wielka rezydencja, uważana przez lokalną ludność za przeklętą. Przed laty doszło tu do strasznych wydarzeń, w wyniku których maltretowane przez pana domu kobiety- służąca i jego chora żona- zabijają swego oprawcę. Podczas gdy pierwsza z nich zapomina o zajściu, małżonkę denata nawiedzają koszmary. Jednak to nic w porównaniu z tym, że nieboszczyk pewnej nocy ukazuje się jej na jawie…
Opowieść o rycerzu, który wędruje w poszukiwaniu zaginionej, złotostrunnej harfy, mającej przynieść ratunek zagrożonemu światu. Podczas podróży przeżyje wiele przygód i niebezpieczeństw. Spotyka na swej drodze podstępnych mnichów zostaje napadnięty, okradziony, wybawia od śmierci wiszącego człowieka, ale mimo to uparcie kontynuuje podróż. Czy znajdzie harfę?
Kto wyprowadził Żydów z Egiptu? Okazuje się, że nie jest to takie oczywiste. Pewien szacowny, choć nieco zwariowany profesor archeologii wpadł na trop nowych faktów i odkrył, że tego samego dnia do Nilu wrzucono dwoje noworodków: Mojżesza i niejakiego Herschela (Dudley Moore). Obu przygarnęła i wychowała córka faraona. Kłopoty zaczęły się, kiedy Herschel dorósł i nabrał przekonania, że to on jest wybrańcem, który ma poprowadzić do Ziemi Obiecanej...


Pewnej nocy trzech bandytów zabija rodziców kilkuletniego Raja, a ten pragnąć się zemścić zwraca się o pomoc do jednego z bóstw. Bożek wysłuchuje jego próśb i obdarza go nadludzkimi mocami. Po latach dorosły Raja pomaga ludziom, wykorzystując swoje nadludzkie zdolności, wciąż szukając zabójców. Przez przypadek udaje mu się trafić na ich trop, ale zemsta nie będzie taka prosta.
Powracający z krucjaty Sir Maddox (Tony Vogel) zastaje swoją wioskę splądrowaną. Postanawia wytropić tajemniczych napastników i pomścić swoją rodzinę.
Shalawan, gigantyczny krokodyl, mogący przybierać kształt człowieka, terroryzuje wioski, leżące w pobliżu jego jaskini, zabijając ludzi dla zabawy. Pomimo licznych prób uśmiercenia bestii pozostaje ona nietknięta. W końcu do walki z Shalawanem staje prawy młodzieniec Krai-Thong, dysponujący magiczną włócznią, która zdolna jest przełamać czary chroniące krokodyla.
Martine rozpoczyna pracę pielęgniarki w zacisznym dużym domu spokojnej starości Deadlock House. Zbiega się to w czasie z tajemniczym odejściem poprzedniej pielęgniarki, której rzeczy Martine odnajduje w trakcie pobytu. Co gorsza zamieszkujący posiadłość staruszkowie, są o wiele starsi niż się wydaje, a wszystko za sprawą ludzkiego mięsa, którego spożywanie przedłuża ich życie.
Młodego dramatopisarza opanowuje dziwna obsesja. Dniem i nocą jawi mu się piękna aktorka, popularna jeszcze przed I wojną światową. By ją odnaleźć musi podróżować w czasie. Kochankowie przezwyciężyć muszą więc nie jak w typowych romansach przeciwnych związkowi rodziców, choroby czy inne tragedie, a po prostu czas. Scenariusz przygotowany przez Richarda Mathesona na podstawie jego własnego opowiadania.
Diaboliczny doktor Fu Manchu (Peter Sellers) obchodzi swoje 168 urodziny, pragnie on jednak stać się nieśmiertelny w tym celu planuje sporządzić specjalny eliksir, Fu's vitae.
Zły brat Voltan morduje Hawkowi ojca i narzeczoną.Hawk traci oko i błąka się po świecie pomagając ludziom. Gdy ratuje czarownice ta w zamian przenosi go w różne miejsca by mógł zebrać potrzebną mu do zemsty drużyne. 5 dawnych towarzyszy pomaga mu w walce z Volatanem i zakończeniem jego złych rządów.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…