Fantasy 1989

Przedstawiamy listę 63 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Fantasy z 1989 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Kroniki Narnii: Książę Kaspian 7.2

Film zawiera w sobie treść dwóch Kronik Narnijskich: "Książę Kaspian" oraz "Podróż 'Wędrowca do Świtu'". Książę Kaspian, prawowity następca tronu Narnii walczy o władzę i życie z okrutnym uzurpatorem, wujem Mirazem. Po stronie młodego księcia stają Narnijczycy: Mówiące Zwierzęta, Karły, Fauny, Satyry, Centaury, Jednorożce, a także duchy drzew i rzek. Na pomoc przybywają ze swojego świata również królowie Piotr i Edmund, królowe Zuzanna i Łucja. Miraz ma potężną armię, ale do Narnii przybywa wielki lew - Aslan. Pierwsza spotyka go Łucja, ale nikt jej nie wierzy. "Wędrowiec do Świtu" to wspaniały okręt, na którym Król Kaspan udaje się na poszukiwanie siedmiu baronów - przyjaciół swego ojca, wysłanych na Wschodnie Morze przez Miraza. Płynie z nim Ryszypisk, waleczny wódz Mówiących Myszy, który marzy o ujrzeniu Końca Świata. Rozpoczynają się wielkie przygody. Uczestniczy w nich trójka dzieci: Edmund i Łucja oraz ich kuzyn, zarozumiały i rozpieszczony Eustachy. Czy odnajdą Krainę Wschodu, królestwo Aslana? Czy spotkają zaginionych baronów? I kto z nich wróci spoza krawędzi świata?

Batman 8.3

Szalony Joker zaczyna siać spustoszenie w Gotham City. Powstrzymać może go jedynie Batman, kryjący się pod przebraniem nietoperza, milioner Bruce Wayne.

Smętarz dla zwierzaków 6.9

Rodzina Creedów przeprowadza się do małego miasteczka. Po jakimś czasie odkrywają, że niedaleko ich posiadłości znajduje się tajemniczy indiański cmentarz, na którym według opowieści miejscowych pochowane zwierzęta wracają do życia. Kiedy więc ich ukochany kotek zostaje potrącony i umiera, Louis postanawia go pogrzebać na przeklętej ziemi.


Koszmar z ulicy Wiązów 5: Dziecko snów 6.0

Alice jest jedyną osobą ocalałą z koszmaru, jakim było spotkanie z Freddy’m Kruegerem. Jednak demoniczny morderca nie poddaje się tak łatwo. Po raz kolejny odwiedza dziewczynę w snach, a wkrótce po tym zaczynają ginąć jej znajomi. Na dodatek Freddy planuje ponownie przenieść się do świata żywych za pośrednictwem dziecka, którego spodziewa się Alice. Zdesperowana dziewczyna zrobi wszystko, aby ocalić siebie i swojego potomka. W walce zyska nieoczekiwanego sprzymierzeńca – matkę Freddy’ego, Amandę.

Dragon Ball Z 7.6

Historia z Dragon Ball Z rozgrywa się 5 lat po wydarzeniach z Dragon Ball. Son Goku żyje szczęśliwie u boku Chi-Chi i nowo narodzonego syna, Son Gohana, który interesuje się bardziej nauką niż walką. Wszystko zmienia się, gdy na Ziemię przylatuje brat Son Goku, Raditz. Kiedy odmawia pomocy bratu, ten porywa mu syna. Po bratobójczej walce obaj giną. Son Goku jednak musi ćwiczyć w zaświatach, ponieważ do Ziemi zbliżają się kolejni Kosmiczni Wojownicy...

Brenda Starr 6.3

Dziennikarka Brenda Starr dowiaduje się o naukowcu, który wynalazł tanie paliwo rakietowe. Jedzie do Portoryko, aby przeprowadzić z nim wywiad. Jej śladem podążają rosyjscy szpiedzy.

Kościół 8.0

W średniowiecznej Europie rycerze z krucjaty masakrują wioskę, którą podejrzewają o wyznawanie Szatana. Na zgliszczach budują gotycki kościół, który przetrwał do czasów dzisiejszych. Nieszczęśliwym wypadkiem jedna z krypt zostaje otwarta a tym samym dusze przeklętych wydostają się na wolność. Uwięzieni w kościele ludzie muszą stawić czoło wypuszczonemu złu i postarać się, aby nie wydostało się ono na świat.

Przygody małego Nemo w krainie snów 5.5

Chłopiec, którego marzenia przekraczają próg rzeczywistego świata zostaje wessany do świata własnej wyobraźni, który jest tym wszystkim o czym śnił, dopóki nie odkryje stuletniej tajemnicy, która jest zagrożeniem nie tylko dla świata marzeń, ale i dla świata rzeczywistego.

Sinbad of the Seven Seas 7.0

Czarnoksiężnika Jaffar mocą swoich czarów omamia Wezyra i jego żołnierzy, a pięć kamieni strzegących miasto przed złem, rozrzuca po świecie. Tylko dzielny żeglarz Sindbad wraz ze swoją załoga mogą je odzyskać i położyć kres rządom tyrana ale to nie będzie łatwe gdyż każdy z kamieni jest strzeżony przez potężnego strażnika.

Słowa kluczowe