Fantasy 1989

Przedstawiamy listę 63 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Fantasy z 1989 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Kroniki Narnii: Książę Kaspian 7.2

Łucja, Edmund, Zuzanna i Piotr niespodziewanie wracają do Narni. Od ich tutejszego panowania minęło już wiele lat, a czasy te stały się w Narni legendą. Czwórka dzieci musi pomóc Kaspianowi - prawowitemu następcy tronu odzyskać władzę. Następnie udają się w niebezpieczną podróż morską "Wędrowcem do Świtu".

Batman 8.2

Szalony Joker zaczyna siać spustoszenie w Gotham City. Powstrzymać może go jedynie Batman, kryjący się pod przebraniem nietoperza, milioner Bruce Wayne.

Smętarz dla zwierzaków 6.8

Zazwyczaj przeprowadzka to początek nowego życia, ale dla rodziny Creedów stała się początkiem ich końca. Powodem kłopotów jest bliskie sąsiedztwo "Smętarza dla zwierzaków", zbudowanego przez dzieci miejsca, gdzie spoczywają ich pogrzebane marzenia. Ten skrawek ziemi skrywa jeszcze jedną mroczną tajemnicę - indiańskie cmentarzysko posiadające moc wskrzeszania...


Koszmar z ulicy Wiązów 5: Dziecko snów 6.1

Alice jest jedyną osobą ocalałą z koszmaru, jakim było spotkanie z Freddy’m Kruegerem. Jednak demoniczny morderca nie poddaje się tak łatwo. Po raz kolejny odwiedza dziewczynę w snach, a wkrótce po tym zaczynają ginąć jej znajomi. Na dodatek Freddy planuje ponownie przenieść się do świata żywych za pośrednictwem dziecka, którego spodziewa się Alice. Zdesperowana dziewczyna zrobi wszystko, aby ocalić siebie i swojego potomka. W walce zyska nieoczekiwanego sprzymierzeńca – matkę Freddy’ego, Amandę.

Dragon Ball Z 7.6

Historia z Dragon Ball Z rozgrywa się 5 lat po wydarzeniach z Dragon Ball. Son Goku żyje szczęśliwie u boku Chi-Chi i nowo narodzonego syna, Son Gohana, który interesuje się bardziej nauką niż walką. Wszystko zmienia się, gdy na Ziemię przylatuje brat Son Goku, Raditz. Kiedy odmawia pomocy bratu, ten porywa mu syna. Po bratobójczej walce obaj giną. Son Goku jednak musi ćwiczyć w zaświatach, ponieważ do Ziemi zbliżają się kolejni Kosmiczni Wojownicy...

Brenda Starr 6.0

Film oparty na popularnym w latach czterdziestych komiksie gazetowym. Bohaterka historii rysunkowej ucieka ze stron gazet, by wziąć udział w nieprawdopodobnej wędrówce po Ameryce Południowej. Ściga ją autor komiksu, grupa międzynarodowych przestępców oraz zazdrosna rywalka. Główna stawką jest super paliwo otrzymywane z wody...

Kościół 6.7

W średniowiecznej Europie rycerze z krucjaty masakrują wioskę, którą podejrzewają o wyznawanie Szatana. Na zgliszczach budują gotycki kościół, który przetrwał do czasów dzisiejszych. Nieszczęśliwym wypadkiem jedna z krypt zostaje otwarta a tym samym dusze przeklętych wydostają się na wolność. Uwięzieni w kościele ludzie muszą stawić czoło wypuszczonemu złu i postarać się, aby nie wydostało się ono na świat.

Przygody małego Nemo w krainie snów 5.5

Chłopiec, którego marzenia przekraczają próg rzeczywistego świata zostaje wessany do świata własnej wyobraźni, który jest tym wszystkim o czym śnił, dopóki nie odkryje stuletniej tajemnicy, która jest zagrożeniem nie tylko dla świata marzeń, ale i dla świata rzeczywistego.

Sinbad of the Seven Seas 7.0

Czarnoksiężnika Jaffar mocą swoich czarów omamia Wezyra i jego żołnierzy, a pięć kamieni strzegących miasto przed złem, rozrzuca po świecie. Tylko dzielny żeglarz Sindbad wraz ze swoją załoga mogą je odzyskać i położyć kres rządom tyrana ale to nie będzie łatwe gdyż każdy z kamieni jest strzeżony przez potężnego strażnika.

Słowa kluczowe