Fantasy 1990

Przedstawiamy listę 69 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Fantasy z 1990 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Edward Nożycoręki 7.5

Pewien wynalazca - hobbysta, obok wielu niezwykłych maszyn domowego użytku, skonstruował sztucznego człowieka o imieniu Edward, wyposażonego w skomplikowane systemy nożyc i sekatorów, które miały mu zastępować ręce. chciał wykorzystać go do wszelkich prac domowych, lecz wkrótce umarł. On sam odnaleziony zostaje w ponurej posiadłości wynalazcy przez miejscowego fryzjera. Ten zaprzyjaźnia się z nim i zabiera go do swojego zakładu. Edward swymi niezwykłymi zdolnościami i wyglądem przyciąga całe tłumy klientek. Kłopoty zaczynają się, gdy Edward zakochuje się w córce fryzjera.

Gremliny 2 6.4

Mogwai Gizmo z pierwszej części filmu, pozostaje nadal pilnie strzeżoną maskotką starego Chińczyka prowadzącego sklep ze starociami. Gdy właściciel umiera, sklepik zostaje zburzony. Na jego miejscu ma stanąć nowoczesne centrum handlu. Gizmo pozostaje na ulicy, skąd trafia do laboratorium, gdzie ma być poddany badaniom. Z opresji ratuje go sympatyczny grafik, Billy. Mogwai zostaje jednak przypadkowo spryskany wodą i zza jego pleców wyskakują złośliwe potworki. Wkrótce cała ich armia atakuje Nowy Jork.

Wiedźmy 6.6

Mały Luke po wypadku rodziców przenosi się wraz z babcią do Anglii. W nadmorskim hoteliku, do którego przybyli, odbywa się zjazd Stowarzyszenia Zapobiegania Okrucieństwa wobec Dzieci. Luke przypadkowo trafia na zebranie, które okazuje się zlotem czarownic.


Miasteczko Twin Peaks 8.2

W Twin Peaks zostaje odnalezione ciało uczennicy - Laury Palmer. Do miasteczka przyjeżdża agent federalny Dale Cooper i rozpoczyna śledztwo.

Opowieści z ciemnej strony 6.2

Zbiór czterech krótkometrażowych filmów, opartych na opowiadaniach mistrzów horroru i suspensu Stephena Kinga i sir Arthura Conan Doyle, George A. Romero. Cztery przerażające historie, cztery zaskakujące rozwiązania, cztery niewytłumaczalne zjawiska. Strach do potęgi czwartej.

Uwierz w ducha 7.6

Sam i Molly są zgodną i kochającą się parą. Niestety, pewnego dnia Sam zostaje zastrzelony na ulicy. Będąc już duchem, przekonuje się, że jego zabójstwo nie było przypadkowe, a ukochanej Molly wciąż grozi śmiertelne niebezpieczeństwo. Za wszelką cenę usiłuje ostrzec partnerkę. W tym celu nawiązuje kontakt ze spirytystką, Odą Meą Brown.

Kroniki Narnii: Srebrne krzesło 9.0

Eustachy Scrubb uczy się w strasznej, eksperymentalnej szkole. Zaprzyjaźnia się tam z Jill, prześladowaną przez szkolny gang. Oboje chętnie uciekliby ze szkoły. W dramatycznej chwili Eustachy wzywa Wielkiego Lwa Aslana, który przenosi ich do Narnii. Mają tu ważną i niebezpieczną misję do spełnienia: odnalezienie księcia Riliana, syna króla Kaspiana, przyjaciela Eustachego z czasów "Podróży 'Wędrowca do Świtu'". Wskutek nieposłuszeństwa tracą cenny czas i nie udaje im się spotkać z Kaspianem wyruszającym w morska podróż. Zdani na własne siły muszą udać się na poszukiwanie do dalekiego, podziemnego kraju, królestwa Zielonej Czarownicy, gdzie więzi Riliana. W jej pałacu stoi zaczarowane Srebrne Krzesło, którego moc muszą złamać, by uwolnić królewicza. Nie pomni wskazówek Aslana trafiają jednak najpierw do miasta okrutnych olbrzymów, kanibalów.

Trole 2 5.0

Kilkuletniemu Joshowi objawia się nieżyjący od kilku miesięcy dziadek, ostrzegając go przed goblinami. Wkrótce rodzina Waitsów przeprowadza się na wieś, do niewielkiego miasteczka Nilbog, które okazuje się wkrótce siedliskiem goblinów, chcących ich zmienić w rośliny i zjeść.

Nocne plemię 6.7

Rasa odmieńców, zwąca siebie Plemieniem nocy, po latach prześladowań znajduje sobie kryjówkę w jaskiniach pod jednym z cmentarzy. Wiele lat później Aaron Boone, jeden z ich potomków, zaczyna śnić o tym miejscu. Chcąc rozwikłać zagadkę wybiera się tam pewnej nocy. Niestety w ślad za nim podąża szalony morderca Decker i miejscowa policja.

Słowa kluczowe