Fantasy 1990

Przedstawiamy listę 71 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Fantasy z 1990 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Miasteczko Twin Peaks 8.2

W Twin Peaks zostaje odnalezione ciało uczennicy - Laury Palmer. Do miasteczka przyjeżdża agent federalny Dale Cooper i rozpoczyna śledztwo.

Kochany urwis 6.3

Ben i Flo Healeyowie adoptują siedmioletniego Juniora, który ma wiele zwariowanych pomysłów. Maluch koresponduje z seryjnym mordercą, Martinem Beckiem. Gdy bandyta wychodzi z więzienia, odkrywa, że autorem listów był chłopiec...


Trole 2 5.0

Kilkuletniemu Joshowi objawia się nieżyjący od kilku miesięcy dziadek, ostrzegając go przed goblinami. Wkrótce rodzina Waitsów przeprowadza się na wieś, do niewielkiego miasteczka Nilbog, które okazuje się wkrótce siedliskiem goblinów, chcących ich zmienić w rośliny i zjeść.

Edward Nożycoręki 8.0

Właściciel zamku na wzgórzu powołał do życia cyborga, Edwarda, któremu nie zdążył stworzyć rąk, gdyż umarł. Dlatego Edward ma zamiast rąk nożyczki, którymi umie się świetnie posługiwać. Gdy umarł jego stwórca, Edward został w zamczysku i nie wychodził nigdzie. Pewnego dnia, pewna akwizytorka kosmetyków, której się sprzedawanie nie udawało, poszła do zamku, który był puszczony od lat. Gdy go zobaczyła, nie przestraszyła się, ale postanowiła go przyjąć do swojego domu. Na początku przerażał jej córkę, ale potem, gdy go poznała, pokochała go. Edward bowiem, choć był cyborgiem, to umiał kochać.

Związek przeszczepionych serc 6.6

Policjant Jack Moony dostaje zawału. Może go uratować tylko przeszczep serca. Na szczęście znajduje się dawca. Po operacji Jack wszędzie widzi i słyszy Napoleona Stone'a, którego serce otrzymał. Duch domaga się od niego, by pomógł mu odnaleźć ludzi odpowiedzialnych za jego śmierć.

Gremliny 2 6.4

Kilka lat po wydarzeniach z części pierwszej, Billy Peltzer pracuje w wielkiej korporacji w Nowym Yorku. Pewnego dnia przypadkowo zabiera do pracy swoją maskotkę Gizmo. Niestety i tym razem Mogwai zostaje polany wodą, co powoduje powstanie Gremlinów, które szybko zaczynają się rozmnażać i opanowywać biurowiec.

Pan Przeznaczenie 6.9

Marzył o tym wszystkim... Aż się ziściło. Czy zamieniłbyś wszystko, co masz na to, o czym marzysz? Dokładnie tak zrobił Larry Burrows (James Belushi). Spotkał dziwnego człowieka o dziwnym nazwisku - Pana Przeznaczenie (Michael Caine) i jego zwykłe życie uległo całkowitej zmianie. Mieszka teraz w cudownej rezydencji, ma oszałamiająco piękną żonę i jeździ najdroższymi samochodami. Wkrótce jednak Larry odkrywa, że nowa egzystencja wcale nie jest taka bajkowa, jak wydawała się na pierwszy rzut oka. Koniecznie, za wszelką cenę chce wrócić do swojej starej skóry.

Yokai Hanta - Hiruko 4.5

Akcja filmu dzieje się na terenie szkoły w małym miasteczku. Trwają letnie wakacje. Zaczynają sie dziać dziwne rzeczy. Okazuje się, że są one powodem nadejścia Hiruko, który jest goblinem i swego rodzaju posłańcem przygotowującym ziemię na nadejście demonów. Czoło jemu stawiają zakompleksiony archeolog i syn jego przyjaciela.

Wrota 2 4.7

Baltimore. Młody chłopak Terrence uważa, że demonologia jest najstarszą religią świata. Teraz postanowił, że otworzy bramę ciemności i pozwoli przejść demonom do naszego wymiaru. Od dwóch lat Terrence obserwował i przygotowywał odpowiednie miejsce. Wybrał pogorzelisko pozostałe po domu jego przyjaciół, które było kiedyś nawiedzione przez siły ciemności. Perfekcyjnie przygotowany rytualny seans nieoczekiwanie przerywa trójka ciekawskich: John, Liz i Moe. Choć nie wierzą w duchy, przyłączają się do Terrence'a. Pociąga ich niebezpieczna tajemnica z piekła rodem. Lecz sytuacja niespodziewanie wymyka się spod kontroli, gdy w efekcie niebezpiecznych zabaw w świecie ludzi pojawia się przerażający stwór, zwany minionem. Przerażony John zaczyna strzelać i trafia potwora. Ale Terrence zabiera stwora do domu, aby przywrócić mu życie. Wie, że ciemne siły demona można wykorzystać do wszystkiego. A właśnie one potrzebne mu są do rozwiązania jego problemów.

Słowa kluczowe