Fantasy 1990

Przedstawiamy listę 71 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Fantasy z 1990 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Miasteczko Twin Peaks 8.2

W Twin Peaks zostaje odnalezione ciało uczennicy - Laury Palmer. Do miasteczka przyjeżdża agent federalny Dale Cooper i rozpoczyna śledztwo.

Edward Nożycoręki 8.0

Pewien wynalazca - hobbysta, obok wielu niezwykłych maszyn domowego użytku, skonstruował sztucznego człowieka o imieniu Edward, wyposażonego w skomplikowane systemy nożyc i sekatorów, które miały mu zastępować ręce. chciał wykorzystać go do wszelkich prac domowych, lecz wkrótce umarł. On sam odnaleziony zostaje w ponurej posiadłości wynalazcy przez miejscowego fryzjera. Ten zaprzyjaźnia się z nim i zabiera go do swojego zakładu. Edward swymi niezwykłymi zdolnościami i wyglądem przyciąga całe tłumy klientek. Kłopoty zaczynają się, gdy Edward zakochuje się w córce fryzjera.


Gremliny 2 6.4

Mogwai Gizmo z pierwszej części filmu, pozostaje nadal pilnie strzeżoną maskotką starego Chińczyka prowadzącego sklep ze starociami. Gdy właściciel umiera, sklepik zostaje zburzony. Na jego miejscu ma stanąć nowoczesne centrum handlu. Gizmo pozostaje na ulicy, skąd trafia do laboratorium, gdzie ma być poddany badaniom. Z opresji ratuje go sympatyczny grafik, Billy. Mogwai zostaje jednak przypadkowo spryskany wodą i zza jego pleców wyskakują złośliwe potworki. Wkrótce cała ich armia atakuje Nowy Jork.

Trole 2 5.0

Kilkuletniemu Joshowi objawia się nieżyjący od kilku miesięcy dziadek, ostrzegając go przed goblinami. Wkrótce rodzina Waitsów przeprowadza się na wieś, do niewielkiego miasteczka Nilbog, które okazuje się wkrótce siedliskiem goblinów, chcących ich zmienić w rośliny i zjeść.

Związek przeszczepionych serc 6.5

Policjant Jack Moony dostaje zawału. Może go uratować tylko przeszczep serca. Na szczęście znajduje się dawca. Po operacji Jack wszędzie widzi i słyszy Napoleona Stone'a, którego serce otrzymał. Duch domaga się od niego, by pomógł mu odnaleźć ludzi odpowiedzialnych za jego śmierć.

Wrota 2

Baltimore. Młody chłopak Terrence uważa, że demonologia jest najstarszą religią świata. Teraz postanowił, że otworzy bramę ciemności i pozwoli przejść demonom do naszego wymiaru. Od dwóch lat Terrence obserwował i przygotowywał odpowiednie miejsce. Wybrał pogorzelisko pozostałe po domu jego przyjaciół, które było kiedyś nawiedzione przez siły ciemności. Perfekcyjnie przygotowany rytualny seans nieoczekiwanie przerywa trójka ciekawskich: John, Liz i Moe. Choć nie wierzą w duchy, przyłączają się do Terrence'a. Pociąga ich niebezpieczna tajemnica z piekła rodem. Lecz sytuacja niespodziewanie wymyka się spod kontroli, gdy w efekcie niebezpiecznych zabaw w świecie ludzi pojawia się przerażający stwór, zwany minionem. Przerażony John zaczyna strzelać i trafia potwora. Ale Terrence zabiera stwora do domu, aby przywrócić mu życie. Wie, że ciemne siły demona można wykorzystać do wszystkiego. A właśnie one potrzebne mu są do rozwiązania jego problemów.

Pan Przeznaczenie 6.8

Marzył o tym wszystkim... Aż się ziściło. Czy zamieniłbyś wszystko, co masz na to, o czym marzysz? Dokładnie tak zrobił Larry Burrows (James Belushi). Spotkał dziwnego człowieka o dziwnym nazwisku - Pana Przeznaczenie (Michael Caine) i jego zwykłe życie uległo całkowitej zmianie. Mieszka teraz w cudownej rezydencji, ma oszałamiająco piękną żonę i jeździ najdroższymi samochodami. Wkrótce jednak Larry odkrywa, że nowa egzystencja wcale nie jest taka bajkowa, jak wydawała się na pierwszy rzut oka. Koniecznie, za wszelką cenę chce wrócić do swojej starej skóry.

Yokai Hanta - Hiruko

Akcja filmu dzieje się na terenie szkoły w małym miasteczku. Trwają letnie wakacje. Zaczynają sie dziać dziwne rzeczy. Okazuje się, że są one powodem nadejścia Hiruko, który jest goblinem i swego rodzaju posłańcem przygotowującym ziemię na nadejście demonów. Czoło jemu stawiają zakompleksiony archeolog i syn jego przyjaciela.

Nocne plemię 6.7

Rasa odmieńców, zwąca siebie Plemieniem nocy, po latach prześladowań znajduje sobie kryjówkę w jaskiniach pod jednym z cmentarzy. Wiele lat później Aaron Boone, jeden z ich potomków, zaczyna śnić o tym miejscu. Chcąc rozwikłać zagadkę wybiera się tam pewnej nocy. Niestety w ślad za nim podąża szalony morderca Decker i miejscowa policja.

Słowa kluczowe