Fantasy 1995

Przeszukaj katalog

Przedstawiamy listę 85 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Fantasy z 1995 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Jumanji

7,1
Młody Alan Parish znajduje tajemniczą grę planszową, za której sprawą przenosi się do magicznej, dzikiej dżungli. Dopiero po 26 latach zostaje z niej przypadkowo uwolniony przez nieświadome niczego dzieci - Judy (Kirsten Dunst - Spider-Man) i Petera (Bradley Pierce). Teraz, jako dorosły mężczyzna, Alan (Robin Williams - Pani Doubtfire), razem ze swoją przyjaciółką z dzieciństwa Sarah, (Bonnie Hunt - Fałszywa dwunastka), Judy i Peterem starają się przechytrzyć potężne moce i wygrać z niebezpieczną, żyjącą własnym życiem grą.
Opowieść rozgrywa się w mitycznym królestwie zaświatów, gdzie nieliczni ziemianie stają do pojedynku z tytanicznymi siłami zła w turnieju zwanym Mortal Kombat. Jest to bój na śmierć i życie, od wyniku którego zależą losy Ziemi. Do walki z ramienia Ziemi staje trzech mistrzów wschodnich sztuk walk: Liu Kang, Johnny Cage i Sonya Blade, którzy muszą zwyciężyć demona zła, Shang Tsunga...
Batman wraz z Robinem muszą stawić czoła dwóm nowym złoczyńcom - Człowiekowi Zagadce i Dwóm Twarzom. Pomaga im doktor Chase Meridian.


Xena (Lucy Lawless), była kiedyś mściwą wojowniczką dla tych, którzy wyrządzili jej krzywdę. Po spotkaniu herosa Herculesa zaczyna żałować za swoje czyny i postanawia zmienić swoje dotychczasowe postępowanie. Staje się bojownikiem w imieniu dobra i sprawiedliwości. Wraz ze swoją przyjaciółką Gabrielle (Renee OConnor) podróżuje po świecie, by walczyć ze złem i by bronić słabszych. Akcja serialu rozgrywa się w mitologicznej Grecji.
Jest takie miejsce na świecie, gdzie przechadza się Lunda – człowiek, który gra z kawałków talerzy. Oglądając namalowane na nich ornamenty, czyta z nich jak z nut i gra piękną muzykę. Marzy o tym, by pewnego dnia zagrać z całego talerza, z całego okrągłego szlaczka.
Nastolatek pomaga zmarłym uratować zamieszkiwany przez nich cmentarz.
Dziwny wirus atakuje ludzkie DNA, przemieniając zarażonych w demony. Jego działaniu oprzeć zdołał się jedynie Komada, który odtąd wykorzystuje piekielne moce do walki z innymi monstrami. Pomaga mu w tym przyjaciel Koshigaya. Ich kolejne zadanie wiąże się z ochroną dziewczyny, której dziadek jest potężnym medium.
Mike jest dziesięciolatkiem, mieszkającym w Waszyngtonie. Pewnego dnia po burzy dostrzega niezwykłą tęczę, jakiej nigdy dotąd nie widział. Mało tego, okazuje się, że istnieje możliwość dostania się do jej środka. Mike, wraz z przyjaciółmi, podejmuje się szalonego przedsięwzięcia. Wszak do tej pory jeszcze nikt nie przebywał we wnętrzu tęczy. Ale ich awanturnicza wyprawa może się skończyć nieszczęściem, grożąc nie tylko poważnymi konsekwencjami nieletnim śmiałkom, ale także całej Ziemi. Bowiem dzieciaki skradły z wnętrza tęczy kilka jej kawałków, które stanowią o równowadze ekologicznej naszej planety.
Mikołaj Twardowski wraca do domu, jednakże zostaje napadnięty przez bandytów. Wzywa na pomoc diabła. Diabeł ratuje go z opresji, domagając się przy tym czegoś, co zastanie Twardowski w domu, a czego się nie spodziewał. Tym czymś był jego syn. 18 lat potem diabeł przychodzi po syna. Twardowski jednak tuż przed śmiercią wysyła syna do pustelnika, który radzi mu jak wykraść cyrograf…

Memories

6,8
Animacja złożona z trzech niepowiązanych ze sobą historii. W pierwszej, „Magnetic Rose”, czterech kosmonautów odbiera sygnał S.O.S. z opuszczonego statku komicznego. Spiesząc na ratunek, zostają wciągnięci w świat stworzony przez wspomnienia jednej kobiety. W „Stink Bomb” młody asystent laboratoryjny przypadkowo przekształca się w ludzką broń biologiczną, która zabija wszystko, co żywe. Ostatnia historia, „Cannon Fodder”, przedstawia dzień z życia miasta, którego jedynym celem jest ostrzał z armat wycelowanych w niewidzialnego wroga.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…