Fantasy 2011

Przedstawiamy listę 188 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Fantasy z 2011 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Gra o tron 8.6

Kilka arystokratycznych rodzin walczy o kontrolę nad krainą o nazwie Westeros.

Piękna i bestia 6.4

Kyle Kingsbury to przystojny i bogaty nastolatek, któremu nie oprze się żadna dziewczyna. Wykorzystując to nasz bohater szydzi z innych wytykając im brzydotę. W końcu obiektem jednego z jego żartów, zostaje uważana za czarownicę Kendra. Upokorzona dziewczyna rzuca na niego klątwę i ciało Kyla staje się tak szpetne jak jego dusza.

Thor 6.6

Nordycki bóg Thor (Chris Hemsworth) zostaje pozbawiony mocy i zesłany na Ziemię przez swego ojca Odyna (Anthony Hopkins) za lekkomyślne zachowanie. Musi odzyskać swój magiczny młot Mjöllnir, by wrócić do domu i ochronić swoje królestwo przed nadciągającą wojną.


Dawno, dawno temu 7.2

Kobieta z burzliwą przeszłością trafia do miasta w Maine w którym zostały uwięzione postacie z baśni.

Piraci z Karaibów: Na nieznanych wodach 7.0

Kapitan Jack Sparrow (Johnny Depp) dostaje propozycję od angielskiego króla, by odnalazł Źródło Młodości. Pewna kobieta z przeszłości Jacka wciąga go na statek Czarnobrodego (Ian McShane). Ale nie tylko oni udają się w wyprawę. Za nimi podążają Hiszpanie oraz Barbossa (Geoffrey Rush) jako angielski korsarz.

Dziewczyna w czerwonej pelerynie 6.2

Catherine Hardwicke (Zmierzch) stworzyła thriller fantasy, który jest interpretacją klasycznej baśni. Przez lata mieszkańcy Daggerhorn utrzymywali zawieszenie broni z wilkołakiem - bestia zmieniła jednak zasady. Valerie (Amanda Seyfried) przekonuje się, że z wilkołakiem łączy ją niezwykła więź, za sprawą której staje się i podejrzaną… i przynętą.

Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część II 7.6

W drugiej części widowiskowego zakończenia serii walka sił dobra z siłami zła świata czarodziejów przeistacza się w otwartą wojnę. Stawka nigdy nie była tak wysoka; nikt nie może czuć się bezpieczny. Być może w trakcie nieuchronnie zbliżającej się ostatecznej rozgrywki z Lordem Voldemortem to Harry Potter będzie zmuszony do ostatecznego poświęcenia. Tak kończy się cała opowieść.

Gnomeo i Julia 5.8

W jarmarcznej scenerii różowych faflamingów, marmurowych fontann i plastikowych palemek spotykają się Gnomeo i Julia i zakochują się w sobie po czubki uszu, a raczej krasnalich czapek. Jednak na drodze ich uczucia staje odwieczny konflikt - wywodzą się z wrogich sobie domostw - Montekich i Kapuletów. Czy miłość pokona wszelkie przeszkody?

Bloodrayne: Krwawa Rzesza 5.1

Trzecia część serii opartej na grze video - Rayne (Natassia Malthe), która jest Dhampirem walczy z niemieckim wojskiem podczas II wojny światowej. Jej głównym celem jest nazistowski dowódca Ekart Brand (Michael Paré), który planuje wstrzyknąć krew Rayne Hitlerowi i w ten sposób dać mu nieśmiertelność.

Ostatnia klątwa 6.0

James posiada niezwykłe moce, przez które poszkodowani są jego najbliżsi. Gdy umiera mu ojciec z babcią, chłopak zaczyna izolować się w lesie, gdzie po kilku latach poznaje śmiertelnie chorą dziewczynę, Maę.

Słowa kluczowe