Film-Noir

Przeszukaj katalog

Przedstawiamy listę najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Film-Noir. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Główna bohaterka, Julie Kohler, traci męża w dniu ślubu. Po wyjściu z kościoła zostaje przypadkowo zastrzelony. Strzał padł z pobliskiego budynku, w którym bezmyślnie zabawiało się bronią pięciu przyjaciół. Przestraszeni zbrodnią mężczyźni postanawiają się rozstać i nigdy więcej się nie spotykać. Julie decyduje się odszukać zabójców męża i na własną rękę wymierzyć im sprawiedliwość.
Akcja rozgrywa się w Irlandii Północnej, na ulicach Belfastu. Główny bohater Johnny McQueen jest liderem irlandzkich terrorystów z hrabstwa Ulster. Johnny podczas jednej z akcji został ranny i jest ścigany przez policję. Osamotniony przemierza ulice miasta, nie otrzymując od nikogo pomocy i schronienia...

Gejsza

3,7
"Kolos" odsiaduje wyrok. Tymczasem zgłasza się do niego gangster "Hajs", który ma dla niego ofertę nie do odrzucenia.


Chinatown

7,8
Detektyw Gittes podczas rutynowego śledztwa wpada na trop niebezpiecznej afery.
Trwa wojna. Rick prowadzi w Casablance nocny klub. Pewnego dnia zjawia się tam Ilsa, kobieta, w której niegdyś Rick był bardzo zakochany. Planowali wspólnie wyjechać do Paryża, lecz jego ukochana nie zjawiła się w umówionym miejscu. Mroczne tajemnice i klimat wojennej okupacji stanowi tło do opowieści o głębokim uczuciu i trudnych wyborach życiowych.
Kaznodzieja Powell chce znaleźć gotówkę, którą schował bandyta skazany na śmierć. Uwodzi i poślubia wdowę po nim. Nie wie, że tylko jej dzieci znają miejsce ukrycia pieniędzy.
Akcja filmu toczy się tuż po wojnie, w Wiedniu podzielonym na kilka stref okupacyjnych. Na zaproszenie przyjaciela Harry'ego Lime'a przyjeżdża do miasta młody kanadyjski pisarz Holly Martins, autor kiepskich powieści kryminalnych. Na miejscu dowiaduje się, że Lime zginął potrącony przez samochód. Sprzeczne relacje świadków skłaniają Martinsa do podjęcia prywatnego śledztwa.
Dwaj przypadkowi pasażerowie pociągu jadącego z Waszyngtonu do Nowego Jorku, w ramach "dżentelmeńskiej" umowy decydują się na dokonanie dwóch morderstw - każdy z nich ma zabić człowieka wskazanego przez wspólnika zbrodni. W takim przypadku istnieje niewielka szansa odnalezienia winnego...
Czarny kryminał rozgrywający się na początku lat 50. w Los Angeles. Choć tonacja filmu jest mroczna, a jego wątki dziko poplątane, ani na chwilę nie staje on w martwym punkcie. Los Angeles okazuje się miastem zbudowanym z samych zagadek. Film jest adaptacją powieści Jamesa Ellroya. Trzech policjantów, panienka na telefon, homoseksualista, dziennikarz prasy brukowej, komendant policji i dziwna mieszanka opalonych ważniaków oraz podejrzanych polityków to bohaterowie tego wielowątkowego filmu, który opowiada o ambicjach, korupcji i utraconych marzeniach.
Lina McLaindlow, córka generała, po krótkiej znajomości poślubiła typowego lekkoducha Johna Aysgartha. Wkrótce jednak zaczyna drażnić Linę sposób bycia jej wybranka. Ma wrażenie, że widzi tylko powierzchowność męża, ale tak naprawdę go nie zna...
Słowa kluczowe

Proszę czekać…