Film-Noir 1942

Przedstawiamy listę 7 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Film-Noir z 1942 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Casablanca 8.0

Rick Blaine (Humphrey Bogart) prowadzi znaną i popularną restaurację w Casablance, mieście w Maroku znajdującym się oficjalnie pod władzą francuską. Casablanca nie jest zwykłym miastem, to wrota dla uciekinierów z Europy zagrożonej faszyzmem, wrota niełatwe do przekroczenia. Jedynie wybrańcy mogą liczyć na miejsce w samolocie wylatującym z miasta. Z racji swej profesji Rick zna prawie wszystkich, którzy znaczą cokolwiek w Casablance, oni również znają Ricka i jego lokal, będący towarzyskim centrum miasta. Właśnie dlatego w lokalu pojawia się kobieta z mężem. Chcą wyjechać z Casablanki. Mężczyzna to Victor Laszlo (Paul Henreid), a jego żona to Ilsa, w której Rick rozpoznaje swoją wielką miłość sprzed lat.

Ostatni atut

W nieznanym mieście w Ameryce Południowej, Clarence (Raymond Rouleau) i Montes (Georges Rollin), dwaj aspiranci Akademii Policyjnej, konkurują w dochodzeniu w sprawie śmierci gangstera Amanito (Gaston Modot). Clarence będzie podejrzewał gangstera Rudy'ego Score (Pierre Renoir). Siostra Rudy'ego, piękna Lola (Mireille Balin) wpadnie w oko początkującym policjantom. A prowadzący sprawę inspektor Gonzalès (Noël Roquevert) popełni wiele gaf. Ostatecznie i tak zwycięży prawo amerykańskie.

Eyes of the Underworld

Historia o złodzieju samochodów, szantażu i morderstwie.


Nocny przypływ 7.0

Słowa kluczowe