Filmy Finlandia

Przeszukaj katalog

Przedstawiamy listę najlepszych i najpopularniejszych filmów z kraju Finlandia. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Nastoletnie ptaki: Czerwony, Chuck, Bomba i Stella szaleją na Obozie Drzazga ze swoimi pierzastymi współobozowiczami podczas wakacji pełnych zabawy i wysokich lotów!

Pisklę

6,8
6,0
Tinja to nieśmiała nastoletnia gimnastyczka wychowywana przez apodyktyczną matkę marzącą o życiu jak z Instagrama – z perfekcyjnymi śniadaniami, wiecznie uśmiechniętymi dziećmi i fałszywym rodzinnym szczęściem. Pewnego dnia Tinja znajduje w lesie jajko, które postanawia zabrać do domu. Zanim wykluje się z niego tytułowe pisklę, jajko urośnie jednak do ogromnych rozmiarów.
Chase zabiera swoją dziewczynę Laine, na festiwal horroru, mający się odbyć w Louisianie. Zbiega się to w czasie z odrodzeniem demonicznego Creepera, który przez kolejne 23 dni będzie zabijał ludzi, by zdobyć części ich ciał. Wkrótce para, wraz grupką podobnych im miłośników będzie musiała zmierzyć się z potworem.


Najlepszy detektyw od zabójstw ze stolicy Finlandii przeprowadza się do małego miasteczka Lappeenranta w pobliżu granicy z Rosją, aby pracować mniej i więcej czasu spędzać z rodziną. Wkrótce jednak odkrywa, że tutejsza okolica nie jest tak spokojna za jaką ją uważał.
Córka inspektor policji Evy Thornblad (Moa Gammel) ginie w tajemniczych okolicznościach. Akcja serialu rozpoczyna się siedem lat później, kiedy Eva wraca do Silverhöjd, wioski, w której miała miejsca tragedia. Ciała Jej córki nigdy nie odnaleziono i kobieta wierzy, że dziewczyna żyje. Zbiegiem okoliczności (ale czy na pewno?) w podobnych sposób ginie w Silverhöjd młody chłopak.
Trzy nimfy, Didi, Nadia i Kati, żyją wśród ludzi i pozornie niczym się od nich nie różnią. Są jednak wiecznie młode, niesamowicie atrakcyjne i... niebezpieczne. Swój urok wykorzystują, by uwodzić kochanków. Wzorem mitycznych istot, aby przetrwać, co miesiąc w czasie pełni księżyca muszą kochać się z mężczyzną. Żaden człowiek nie przeżyje zbliżenia z nimfą, więc wybrankowie Didi, Nadii i Kati są skazani na śmierć. Problem pojawia się, gdy Didi zakochuje się w śmiertelniku, Samuelu Koskim, a śladem bohaterek rusza satyr, którego jedynym pragnieniem jest nieograniczona władza. Czy nimfy nie mają szans na szczęśliwe życie? Jaką cenę będą musiały zapłacić za wieczną młodość?
Red, Chuck i ich pozostali upierzeni przyjaciele przeżywają wiele przygód podczas pilnowania jaj w gnieździe przed nieznośnymi świniami.
Przyjrzyj się codziennemu życiu małych świnek, które rozwiązują swoje problemy, korzystając z niewielkiej wiedzy, którą posiadają.
Akcja serialu rozgrywa się w okolicach koła podbiegunowego, wśród śniegów nieprzystępnej Laponii. Policjantka Nina Kautsalo natrafia na umierającą prostytutkę w starej chacie na pustkowiu. Sprawa nabiera zawrotnego tempa, gdy okazuje się, że we krwi ofiary znajduje się śmiercionośny wirus. Do śledztwa przyłącza się niemiecki wirusolog Thomas Lorenz. Badacz przybywa do Laponii, aby połączyć siły z Niną w śledztwie prowadzącym do ujawnienia niepokojącej prawdy.

Niewiniątka

6,4
7,2
Pewnego lata czwórka dzieci odkrywa w sobie niesamowite moce i bawi się w testowanie ich, z dala od wzroku dorosłych. Ale to, co wydawało się dziecinną zabawą, stopniowo przybiera niepokojący obrót i zaczynają się dziać dziwne rzeczy...
Słowa kluczowe

Proszę czekać…