Filmy Grecja

Przeszukaj katalog

Przedstawiamy listę najlepszych i najpopularniejszych filmów z kraju Grecja. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

W okresie letnim w Oslo następuje wyjątkowo gorący dzień, a po mieście zaczyna rozprzestrzeniać się dziwne pole elektryczne, które prowadzi do zbiorowej migreny, zaś telewizory, żarówki i inne tego typu sprzęty wariują i nagle wszystko się kończy. Jakby tego było mało incydent budzi niedawno zmarłych.
Tamar jest hakerką i agentką Mosadu, która pod fałszywą tożsamością infiltruje Teheran, by pomóc zniszczyć irański reaktor jądrowy. Ale gdy jej misja kończy się niepowodzeniem, Tamar musi zaplanować operację, która narazi na niebezpieczeństwo wszystkich jej bliskich.
To opowieść o trzech dziewczynach, które w oczekiwaniu na wyniki szkolnych egzaminów jadą na greckie „wakacje życia”: bawią się do upadłego i zamierzają sprawić, by jedna z nich straciła wreszcie dziewictwo. Wydawać by się mogło, że takich historii kino widziało już wiele: dzikie wakacje, dzika zabawa, dzikie pragnienia. Jednak ten słoneczny film o szalonym summer break niepostrzeżenie staje się opowieścią o pierwszych rozczarowaniach i inicjacji w mroczne strony dojrzewania. Manning Walker doskonale wykorzystuje female gaze i tworzy pełen empatii wiarygodny portret dziewczyńskości. W końcu girls just wanna have fun!


Granica ZSRR-Chiny, 1973. Rafael pełni służbę wartowniczą w armii, gdy granica zostaje zaatakowana przez latających chińskich wojowników kung-fu. Absolutnie zafascynowany długowłosymi chińskimi hipisami, ubranymi na czarno asami kung-fu, latającymi wokół i grającymi zakazaną muzykę Black Sabbath z przenośnego radia, Rafael doznaje olśnienia, że on też chce zostać wojownikiem kung-fu. Wiara prowadzi go do prawosławnego klasztoru, gdzie odziani na czarno mnisi odbywają szkolenie. Ale jego droga do osiągnięcia wymaganej wszechpotężnej mocy pokory jest długa, kręta i pełna niesamowitych przygód.
Nemo jest złodziejem dzieł sztuki, który zostaje uwięziony w nowojorskim luksusowym apartamencie tuż po tym, jak jego skok nie poszedł zgodnie z planem. Otoczony zewsząd różnymi bezcennymi skarbami, musi użyć całego swojego sprytu i inwencji, aby przetrwać.
Pewien muzyk postanawia zorganizować festiwal na malowniczej wyspie, gdzie nieoczekiwanie wplątuje się w romans i problemy innych ludzi.
Andrzej (Mateusz Kościukiewicz), fotografik ze Śląska, przybywa na małą grecką wyspę, aby objąć spadek po stryju. Na miejscu okazuje się, że ten zapisał mu w testamencie kamienny szałas oraz położone w cieniu wulkanu pole. Rozczarowany spadkiem Andrzej postanawia jak najszybciej sprzedać odziedziczoną własność i wrócić do kraju. Wcześniej jednak musi odpracować dług, który jego stryj zaciągnął u greckiego sąsiada. Plan i decyzje, które dotychczas wydawały się oczywiste, komplikują się, kiedy Andrzej poznaje Lenę (Ifigeneia Tzola). Piękna Greczynka kompletnie zawróci chłopakowi w głowie, a to, co wydarzy się wkrótce, zmieni jego spojrzenie na świat i zmusi do zadania pytania – co tak naprawdę w życiu jest najważniejsze?
Steve Vail, były agent CIA, wraca na służbę, kiedy agencji zaczyna zagrażać tajemniczy szantażysta. Będzie musiał użyć całego swojego doświadczenia i sprytu, aby stawić czoła wielopiętrowej intrydze. Czas ucieka, a narodowe bezpieczeństwo jest zagrożone.
Kobieta walczy o utrzymanie pasierbicy z troski o jej bezpieczeństwo. Nasza bohaterka wynajmuje zabójcę, aby zabił okrutnego męża pasierbicy. Sytuacja się komplikuje gdy morderca łamie umowę i zaczyna szantażować kobietę.

Córka

6,7
7,5
Leda (Olivia Colman) udaje się na wakacje do Grecji. Planuje czytać, wypoczywać na prywatnej plaży i korzystać z urlopu. Spokój intymnego kurortu zaburza jednak przybycie ekscentrycznej rodziny zamieszkującej największą z willi na wyspie. Uwagę Ledy przykuwa przede wszystkim Nina (Dakota Johnson), która mierzy się z trudami bycia młodą mamą, mając pod opieką kilkuletnią córkę. Obserwowanie tajemniczej nieznajomej wywołuje wspomnienia z okresu macierzyństwa, z którymi Leda od wielu lat nie miała odwagi się skonfrontować. Wracają wspomnienia i widma decyzji z przeszłości, których nie można cofnąć.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…