Historyczny 1959

Przeszukaj katalog

Przedstawiamy listę 11 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Historyczny z 1959 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Po historycznym przejściu przez Alpy za słoniami transportującymi wojskowe zaopatrzenie, Hannibal (Victor Mature) wybiera się do Rzymu w bojowym nastroju. Podczas pochodu, porywa Sylvię (Rita Gam), bratanicę rzymskiego senatora Fabiusa Maximusa (Gabriele Ferzett). Poznawszy jej pochodzenie, pokazuje siłę swej armii i potężne słonie, po czym puszcza wolno. Jest pewien, że zda ona raport rodakom o potędze Kartagińczyków. Hannibal pogrąża Rzymian w czasie bitwy pod Trebbią i wysyła wiadomość o sukcesie do Sylvii. Ta, zakochana, pragnie się z nim spotkać, niestety zostają zaskoczni przez rzymski patrol. Hannibal ucieka, a Sylvia zostaje przekazana do świątyni bogini Westy. Ucieka jednak i spotyka się znowu z Hannibalem. Między Hannibalem a Sylvią rodzi się silne uczucie, które może doprowadzić całą wyprawę wojenną do klęski. Poczynaniami kartagińskiego wodza w miejsce wyrachowanej strategii zaczynają kierować uczucia. Niespodziewanie jego żona - Danila (Milly Vitale) przyjeżdża z Kartaginy, więc Sylvia oddala się. Wraca do Rzymu, gdzie zostaje skazana na śmierć za zdradę...
Po śmierci króla Dawida władcą Jerozolimy zostaje kochający pokój Salomon.
Kryminał oparty na faktach, który poprzez pryzmat działania agenta FBI, Johna Michaela 'Chip' Hardesty'ego (James Stewart), przedstawia kulisy działania tej rządowej agencji. John w trakcie swojej kariery ma okazję prowadzić różnorodne sprawy, gangsterów, oszustów finansowych, szpiegów, a nawet niebezpiecznych członków paramilitarnych organizacji rasistowskich i nazistowskich.


Arkadij Kirsanow przyjeżdża do swojej rodzinnej posiadłość z przyjacielem, studentem medycyny Jewgienijem Bazarowem. Arkadij ukończył właśnie studia w Petersburgu. Bazarow jest nihilistą i jego przekonania zdecydowanie różnią się od światopoglądu starszego pokolenia...
Rok 1936. Rejony zachodnich województw Białorusi opanowane zostają przez rewolucyjny ruch na rzecz zjednoczenia. Młody powstaniec Andriej Mietielskij, zgodnie ze zleceniem komunistycznego podziemia, zmierza do sąsiedniego rejonu, aby uprzedzić chłopów o koncentracji sił policji i odwołaniu planowanej demonstracji.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…