Historyczny 1988

Przedstawiamy listę 30 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Historyczny z 1988 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Oddział 731 7.2

Wstrząsająca, pełna okrutnych scen historia oparta na faktach, przedstawiająca działalność japońskiego laboratorium w Mandżurii. W ośrodku tym przeprowadzano badania nad bronią biologiczną, testując ją na więźniach różnych narodowości.

Zabić księdza 6.8

Dramat polityczny, przenoszący rekonstrukcję morderstwa dokonanego na osobie księdza Jerzego Popiełuszki. Film ma dwóch równorzędnych bohaterów - księdza, noszącego imię Alec, i oficera, funkcjonariusza resortu spraw wewnętrznych, jego zabójcę. Agnieszka Holland przedstawia ich tragiczne spotkanie jako efekt nieuchronnej bezpośredniej konfrontacji dwóch silnych osobowości i odmiennych od siebie koncepcji służenia ojczyźnie.


Spisek ośmiu 5.0

Jest rok 1919 w Chicago. Miejscowa drużyna "Białych Skarpet" szykuje się do wystąpienia w zbliżających się mistrzostwach. Prezes klubu, Charles Comiskey, jest pewien, że zawodnicy dadzą z siebie wszystko i zdobędą tegoroczne mistrzostwo. Niestety nie ma pojęcia, że ekipa niezadowolona z dotychczasowych działań, idzie na układ z bukmacherami.

Bernadette 10.0

Film poświęcony Bernadetcie Soubirous. Stała się ona sławna w roku 1858, kiedy to w nieznanym wówczas francuskim miasteczku u podnóża Pirenejów – Lourdes doznała objawienia. W grocie Masabiele czternastoletniej dziewczynce miała się ukazać postać Matki Boskiej mówiącej o nadzwyczajnych właściwościach leczniczych miejscowych wód.

Desperacja 4.7

Rok 1862. Do Warszawy przyjeżdża z Paryża emisariusz Ludwik Mierosławski. Na jego trop wpada szef carskiej policji, który usiłuje zdekonspirować polską organizację spiskową. Emisariusz nawiązuje kontakt ze studentem malarstwa Marcinem, któremu przekazuje zaszyfrowane informacje odezwą generała i zgodą na objęcie przez Mierosławskiego dowództwa nad oddziałami powstańczymi. Tajna policja zjawia się w mieszkaniu studenta, lecz jemu udaje się zbiec. Ucieczkę ułatwia mu Katarzyna Zaborowska, która wkrótce zostaje jego kochanką. Wkrótce okazuje się, że pomoc kobiety nie jest całkiem bezinteresowna…

Hanussen 6.5

Pierwowzorem tytułowego bohatera była postać nadwornego wróżbity Hitlera - Erika Jana Hanussena. Zdolności okultystyczne tego człowieka, jego przebiegłość i oddanie, pozwoliły mu na manipulacje w kręgach hitlerowskiej elity. Ale ta "wiedza" przyniosła mu także skrytobójczą śmierć. W filmie przedstawiono studium władzy i metod manipulowania człowiekiem.

Uznik zamka If

W przeddzień ślubu z ukochaną dziewczyną Edmond Dantes, po kłamliwym oskarżeniu, staje się więźniem mrocznego zamku If. Tam ma przesiadywać i tęsknić do wybranki do końca swoich dni. Ale podejmuje zuchwałą decyzję uratowania się i szczęśliwy przypadek pomaga mu wydostać się na wolność. Dorobiwszy się majątku i podszywając się za hrabiego Monte Christo zaczyna się mścić...

Prywatna księga komiksu

Ten pełnometrażowy dokument jest portretem dwudziestu dwóch najbardziej znaczących artystów tworzących komiksy, powieści graficzne i strip-art w Ameryce Północnej. Film przedstawia historię komiksu aż do lat 80-tych. Comic Book Confidential dostarcza odpowiedzi na egzystencjalne pytanie dwudziestego wieku, po raz pierwszy zadane przez Zippy the Pinhead: „Czy jeszcze się dobrze bawimy?”.

A Friendship in Vienna

Inge Dournenvald i Lise Mueller są najlepszymi przyjaciółkami, pomimo faktu, że Inge jest żydówką a Lise jest córką hitlerowskich sympatyków. Gdy rodzice zabraniają im się spotkać, robią to potajemnie. Po inwazji niemieckiej na Austrię w 1938 roku, Inge i jej rodzina jest zmuszona do ucieczki do Ameryki. Pomaga im Lise...

Słowa kluczowe